art 182 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję na podstawie (...)

zarzuty apelacji, kazus

zarzuty apelacji, kazus

zarzuty apelacji, kazus Witam, Mam problem z poprawnym postawieniem zarzutu apelacyjnego. Świadek, którego zeznania są kluczowe zostaje zwolniony ze składania zeznań na podstawie art. 182 KPK (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy okres urlopu (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

zgodnie z prawem świadka zawartym w art. 182 Kpk w związku z wymienionym art. 41 par 1 kpswow odmawiam zeznań w tej sprawie, gdyż mogłyby one obciążyć osobę mi najbliższą." I o (...)

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

mnie, negatywnego czy neutralnego? Co to może oznaczać? Prosiłbym o odpowiedzi. Zgodnie z art. 182 par. 3 k.p.k. prawo do odmowy składania zeznań przysługuje świadkowi, który w innej (...)

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę Proszę, jeśli znajdzie się ktoś, kto w tej chwili miałby pod ręką KK oraz KPK, odpowiedzcie mi, co kryje się pod art. 322 par.1 KKoraz, nie pamiętam dokładnie, (...)

Urlop ojcowski.

Urlop ojcowski.

tygodni. albertkow art. 182 § 2, mówi że pracodawca udziela urlop ojcowski na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko. Wniosek nie może być złożony wcześniej niż 7 dni przed (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

-4przez pracodawce,czy może mi osobiście wpłacać pieniązki na konto???Pozdrawiam marcin prawo-pracy.net wykorzystałam 182 dni chorobowego, miałam dwa dni przerwy (sobota niedziela) i od nast. dnia (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

WYPOWIEDZENIA I TAK POPROSTU MNIE ZWOLNIC NA SLOWO?CZY JA WTEDY MOGE MU PRZEDSTAWIS L4? joanna prawo-pracy.net Poinformowałam nauczyciela o zwolnieniu z przyczyn organizacyjnych art. 20 ust.1 pkt.2 miało

mobbing - ciąża - zwolnienie

mobbing - ciąża - zwolnienie

raczej nierówne traktowanie - Rodzdział IIa kodeksu pracy, Art. 18 3a, Przeczytaj jeszcze dział ósmy kodeksu pracy, a szczególnie W myśl art. 177 § 4 k.p. rozwiązanie przez pracodawcę umowy (...)

może Wy mi pomożecie

może Wy mi pomożecie

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w zw. z art. 286&3 k skazuje (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr 120, poz. 1252). Ustawa j/wyżej. ma wadę, które skutecznie decyduje o braku zainteresowania państwa

ILE juz dni zwolnienia chorobowego??

ILE juz dni zwolnienia chorobowego??

PYTANIE: dni chorobowe licze wszystkie od poczatku roku 2009 do 19 marca 2010? czy tylko te od 20/11/2009r gdy jestem caly czas na L4? Co z tymi 182 dniami zasilku chor. z art.8 kp? Z góry (...)

procedura rozwiązania umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia

procedura rozwiązania umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia

procedura rozwiązania umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia Witam, Jeśli pracodawca rozwiązuje umowę z pracownikiem powołując się na art.53 KP (po upływie 182 dni L4), czy jego obowiązkiem (...)