art 182 paragraf 2 ustawy z dnia 06.061997 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

prawo-pracy.net miałem wypadek w pracy dnia 12,03,2010 jestem w tej chwili na zwolnieniu do dnia 20,04,2010 czy pracodawca powinien mi wypłacić chorobowe? pierwsze 33 dni czy zus jest zatrudnionych (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr 120, poz. 1252). Ustawa j/wyżej. ma wadę, które skutecznie decyduje o braku (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

. 2. Orange zrezygnuje z kary umownej jeżeli.......... podpiszesz z nimi znów umowę na 2 lata. Muszisz spłacić tylko kwotę główną u nich i podpisać umowę. IJ się nie przejmuj- (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

wykonawczego, a następnie egzekucja ta została umorzona z powołaniem się na art. 823 k.p.c., to stosując w oparciu o art. 13 § 2 k.p.c. przepis art. 182 § 2 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

kat A i B, jednak kat. D i E już nie można z wyjątkiem wydania orzeczenia z naruszeniem przepisów prawa. Nie można również powołać się na art 145 KPA, bowiem stan zdrowia jest badany (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

warunków umowy a to moim zdaniem jest sprzeczne z przepisami. pyrda To jest to samo, co w art.18 ust.5, tylko z drugiej strony - jeżeli nie wypowiesz jej po zmianie regulaminu, umowa nadal (...)

mobbing - ciąża - zwolnienie

mobbing - ciąża - zwolnienie

raczej nierówne traktowanie - Rodzdział IIa kodeksu pracy, Art. 18 3a, Przeczytaj jeszcze dział ósmy kodeksu pracy, a szczególnie W myśl art. 177 § 4 k.p. rozwiązanie przez pracodawcę umowy (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

ma od ponad roku a ja sama mieszkam z 2 dzieci i walcza z sasiadka. 2 lata temu naslala bandytow by podpalili mi drzwi a w srodku byly moje dzieci. policja stwierdzila ze z braku (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

tych przepisów spółdzielcze prawo do lokalu nie może ustać w sposób mniej korzystny dla lokatora niż wynika to z art. 11 tej ustawy. Wedle zaś art. 11 ust. pkt 2 właściciel (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

firmy X pracowałam od marca 2015 do 27 października 2015. Kilku z moich klientów zrezygnowało z usług świadczonych przez firmę X. 19 stycznia 2015 roku otrzymałam na maila wiadomość następującej (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

prawo-pracy.net Witam! 2 dni opieki na dziecko do lat 14 zgodnie z art.188 KP należy się dodatkowo jednemu z rodziców. Nie jest wliczany do przysługującego urlopu. Czyli jak Twój (...)

może Wy mi pomożecie

może Wy mi pomożecie

tylko zaszła pomyłka i czy ja powinienem się stawić w więzieniu tego dnia ??? Proszę o pomoc z góry dziękuję r. proszę o kontakt wszystko wytłumacze 604 182 170 Ola

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

1

2

3

4

5

...

30