art 178a par.1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk? kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks? jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na rozprawe (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a par.1 (...)

Pytanie odnosnie jazdy w stanie po spozyciu alkoholu!

Pytanie odnosnie jazdy w stanie po spozyciu alkoholu!

pomoc, ale musze znac wiecej szczegolow. Pozdrawiam Kaja kajka10@wp.pl Sprawy o kierowanie w stanie nietrzeźwości tj. o przest. z art. 178a par1 i 2 kk z reguły zawsze znajduja swój finał (...)

Podszywanie się pod osobę

Podszywanie się pod osobę

zamiaru. Dziewczyna dowiedziała się o profilu i zgłosiła sprawę na policję, policja doszła do mnie. Czy realnie coś mi grozi? Zapoznałem się z art.190a par 2 k.k. i cześciowo może (...)

Uporczywe nękanie

Uporczywe nękanie

wszczęciu dochodzenia z art. 191a par. 1 kk. Mam pytanie: co dalej? Jak wyglądają dalsze działania w takiej sytuacji? No i ile czasu to może trwać? Niestety ten człowiek nadal mnie prześladuje, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

kpk." Do zawiadomienia została dołączona strona A5 na której jest: "na zasadzie art 335 par 1 kpk wnoszę o wydanie wobec oskarżonego wyroku skazującego bez przeprowadzenie rozprawy i (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania powiadomić (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 ust.7 pkt 1 Prawo (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

składek i odsetek za zwłokę liczonych do dnia przedawnienia. 5a. Bieg terminu przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu od dnia zawarcia umowy, o której mowa w art. 29 (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking art. (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

par. 45a i 64a). Dnia 31 grudnia 2010 r. wchodzi w życie obszerna nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta nie dotyczy jednak kwestii uzyskiwania uprawnień do prowadzenia (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA PRAWO do (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

k.k. art. 190a odpowiedzialności karnej będzie podlegał każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P. Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 r ) i wróciłam (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 W przypadku (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie był punkt. A będąc (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i sąd zapewne (...)

art 30 par1 pun3

art 30 par1 pun3

art 30 par1 pun3 po urlopie wychowawczym zostałam zwolniona z pracy z art 30 par1 punk3 . Wiem ze pracodawca mój nie mial do tego prawa i w chwili obecnej jest w trakcie prostowania (...)

Ograniczenie wladzy rodzicielksiej

Ograniczenie wladzy rodzicielksiej

komornika), wyzywa mnie itp czy jest to podstawa do ograniczenia praw? Witam, Zgodnie z treścią art. 111 par. 1 i 1a krio przesłankami pozbawienia władzy rodzicielskiej jest trwała przeszkoda (...)

kara za pseudo hotel?

kara za pseudo hotel?

to obecnie obowiązująca Ustawa z dnia 21 maja 1971 Kodeks Wykroczeń /DZ.U. z 1971 Nr 12 poz.114 z późn.zm./reguluje odpowiedzialność karną, przewidując w art. 60 z jedynką u góry, w par.4,w (...)

Art.445 par 2 KPC.Pomocy

Art.445 par 2 KPC.Pomocy

Art.445 par 2 KPC.Pomocy 30.08.2000r była żona podała mnie o alimenty. Sąd 14.12.2000r zabezpieczył alimenty do kwoty 1650 zł płatne od 14.12.2000r do 15 każdego miesiąca.(postanowienie nieprawomocne

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny (...)

1

2

3

4

5

...

19