art 178a 2 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk? kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

Podszywanie się pod osobę

Podszywanie się pod osobę

zamiaru. Dziewczyna dowiedziała się o profilu i zgłosiła sprawę na policję, policja doszła do mnie. Czy realnie coś mi grozi? Zapoznałem się z art.190a par 2 k.k. i cześciowo (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy się on sytuacji (...)

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

komputerowy (art. 269 § 1 i 2 k.k.) -Niszczenie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych (art. 268a k.k.) -Zakłócanie pracy systemu komputerowego lub sieci (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

adwokata sąd musiał odrzucić wniosek gdyż w przeciwnym wypadku dostał by od razu list z wyrokiem. Za 1 sprawę ma postawione następujące zarzuty: art. 223kk i art. 158§1 kk (...)

Przyznanie się do winy art 286 kk

Przyznanie się do winy art 286 kk

zastosowany art 37a kk., ponieważ nigdy wcześniej nie byłem karany. Co się stanie jeśli prokurator nie zgodzi się i zażada np. 2msc na 2 lata i ja się na to nie zgodzę? Czy (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również (...)

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

pojazdow na 3 lata III. na mocy art. 43a 2k.k orzeka srodek karny w wysokosci 5000 zl na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. IV. na mocy art. 43b k.k (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § 2 k.k (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala tylko 4dni:( (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić??? Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

, raz na 2 tyg. 30 minut poświęca >gotuje i puszka 850g pulpety w sosie koperkowym - 4 zł dziecko je 3 dni, kolejne 2 dni je to co babcia przyniesie >prasuje mu w ogóle nie prasuje (...)

Winny czy nie?

Winny czy nie?

że w sprawie zostałem podejrzany o przestępstwa z art. 178a & 1 kk , art 289 & 2 kk, art 160 & 1 kk.

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

ruchu lądowym, po drodze publicznej jaką jest ul. Mxxxxxx tj. o czyn z art. 178a§1kk Na podstawie art. 24 i 31kpk i art. 469kpk sprawa niniejsza podlega rozpoznaniu przez (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

- przestępcą (nie zbrodniarzem). Dyspozycja art.178a KK jest bardzo jasna w tym zakresie (kierowania po spożyciu alkoholu ....powyżej 0,5 promila w wydychantm powietrzu). Natomiast sprawa (...)

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na rozprawe (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

wazne pytanie.. witam popelnilem przestepstwo z art.178kk i za kilka dni odbedzie sie pierwsza rozprawa, a kilka dni temu zostalem zatrzymany za jazde pod wplywem alkoholu na rowerze.. nie wiem co

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

k.k. art. 190a odpowiedzialności karnej będzie podlegał każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia (...)

1

2

3

4

5

...

11