art 177 kk paragraf 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki opis. Wyjezdzajac (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

dziecko ma wpływ na te sytuacje? dzien dobry co to znaczy art 209 paragraf 1kk patrycja

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

popełnił przestępstwo określone w Art. 173, 174 lub 177 w warunkach określonych w § 1, sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości. Art. 178a. § 1. Kto, znajdując (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci. Ile sąd może orzec za tzw. nieumyślne spowodowanie smierci i jak określa że było ono nie umyślne? w sprawie pobicia Art. 158. [Bójka i pobicie] § 1. Kto (...)

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Chodziło o przestępstwo z art. 192 paragraf 1 kk. To kolejna sprawa która wobec tej osoby jest umarzana, zero kar, zero reakcji na (...)

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

zakwalifikowana przez naczelnika policji jako " wypowiadanie gróźb karalnych pod moim adresem" i wszczęto dochodzenie z art. 190 paragraf 1 kk wcześniej skierowałem sprawy do (...)

wypadek samoch - pomóżcie

wypadek samoch - pomóżcie

wniosku policji i skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podst. art.336par1kpk ja odpowiadam z art. 177 par1kk. 1.Mam pytanie co będzie dalej czy (...)

Wezwanie

Wezwanie

Wezwanie Witam, otrzymałam wezwanie na policję w charakterze świadka: świadek winien stawić się w miejscu, dniu i godzinie wskazanych w wezwaniu (art. 177 § 1 k. p. k.) oraz jako świadek (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej (...)

Molestowanie w szkole!!!!!

Molestowanie w szkole!!!!!

od koleznaki z rownoleglej klasy... I teraz moje glowne pytanie brzumi: 1) art 200 KK cytuje "kto...() doprowadza malotniego do poddania sie innej czynnosci sexualnej..()odpowiada krarze...."

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

odpowiedzialności za przestępstwo z art. 209 § 1 jest to, aby niewypełnianie obowiązku alimentacyjnego narażało na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych dziecka. Faktycznie (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 (...)

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

to zrobiłem. Nie mam świadków. Na skupie złomu są moje dane jako sprzedającego elementy karoserii. Wydaje mi się że nie uda mi się z tego wyjść. Proszę o radę... Treść art 284 kk o (...)

Legitymacja studenta/ucznia

Legitymacja studenta/ucznia

wypadku osoba ta może opowiadać z Art. 286 § 1 KK? Tu cytując owy paragraf: Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej (...)

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

to wszystko co wymieniłem wyżej jeżeli zostanie pozwany do sądu? To pilne i odpowiedzi potrzebuje jak najszybciej. Z góry dziękuje ;) art. 190 kk § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem (...)

Zniesławienie

Zniesławienie

Zniesławienie Dostałam dzisiaj smsa z informacją, że na policję zgłoszony zostanie incydent o zniesławienie z art. 212 paragraf 1 k.k.. I wyjaśniam o co chodzi. Widziałam ogłoszenie (...)

Stalking, groźby, PILNE

Stalking, groźby, PILNE

tam tylko czynów prywatnoskargowych, pisze też dalej "Należy brać pod uwagę że czyn określany w art. 190a paragraf 1 kk jest ścigany od dnia 9.9.2011 (...) zapis korespondencji (...)

1

2