art 165a ordynacji podatkowej Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

wskazać na treść art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej. Przepis ten stanowi, iż zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął (...)

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w (...)

DO KOGO I JAK WNIEŚĆ SKARGĘ NA PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO????

DO KOGO I JAK WNIEŚĆ SKARGĘ NA PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO????

. Pozdrawiam serdecznie. Nica Zgodnie z art.139 Ordynacji podatkowej postępowanie takie powinno trwać nie dłużej niż 2 miesiące. Na podstawie art.141 Ordynacji przysługuje (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie z art. (...)

VAT-25

VAT-25

(w dwóch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na

Wynagrodzenie bez podatku

Wynagrodzenie bez podatku

podatkowej) zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Zgodnie z art. 30 o.p. płatnik odpowiada w takich sytuacjach całym swoim majątkiem (chyba, że niepobranie podatku nastąpiło z winy (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. (...)

ZALEGŁOŚĆ PODATKOWA Z TYTUŁU ZAWYŻENIA ZWROTU

ZALEGŁOŚĆ PODATKOWA Z TYTUŁU ZAWYŻENIA ZWROTU

ZALEGŁOŚĆ PODATKOWA Z TYTUŁU ZAWYŻENIA ZWROTU ZALEGŁOŚĆ PODATKOWA Z TYTUŁU ZAWYŻENIA ZWROTU CZY MA ZASTOSOWANIE ART. 56 ORDYNACJI PODATKOWEJ W PRZYPADKU ZŁOŻENIA KOREKTY DEKLARACJI (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dochodowego. Kwestię określenia wysokości przychodu ze źródła przychodów "najem-dzierżawa" regulują postanowienia wyrażone w art. 11 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. (...)

Papier firmowy

Papier firmowy

wizytówka firmy. Jej format i rozmieszczenie elementów graficznych powinno umożliwiać łatwe archiwizowanie (najlepiej format A4 z lewym marginesem min 3 cm na wpięcie). YDC99 polecam lekture art. (...)

Dostałam darowiznę od babci w 2008roku. Przepisala na mnie mieszkanie o pow ok. 80m2 wycenione na 80

Dostałam darowiznę od babci w 2008roku. Przepisala na mnie mieszkanie o pow ok. 80m2 wycenione na 80

wypowiedzi, ale nie jestem pewna.. Musze płacić podatek, czy jestem zwolniona. W akcie notarialnym mam taka informację: podatku od darowizny w I grupie podatkowej nie pobrano na podstawie art 4a (...)

podatek do spadku

podatek do spadku

postępowania w sądzie zapłacenie podatku spadnie proporcjonalnie do wyroku sądu na wszystkich spadkobierców? Czy dobrze rozumiem przepis Art. 4a ust.3. ustawy o podatku od spadków i darowizn: (...)