art 157 2 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie (...)

Podejrzenie pobicia z uszkodzeniem ciała

Podejrzenie pobicia z uszkodzeniem ciała

art. 157 § 2 k.k. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy jest możliwość wybronienia się samemu bez pomocy mecenasa i czy wreszcie dowód który posiadamy ma jakieś znaczenie? P.S Świadków (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - (...)

Co mi grozi za to

Co mi grozi za to

wypełnia znamiona przestępstwa z art. 157 par. 2 k.k., to jest spowodowanie obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni (jeżeli zgodnie z rzeczywistością opisujesz okoliczności zdarzenia (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również (...)

Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

innym do Sądu Rejonowego (Art. 157 § 1 K.k. i Art. 158 § 1 K.k.). Przesyła mi akt oskarżenia. Dodatkowo jest oskarżonych kilka innych osób o udział w bójce W 2007.06 (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

art. 226 & 1 kk w zw. z art. 11 & 2 kk oraz 193 kk. Od września 2013 do września 2018 miał zawieszona karę pozbawienia wolności również za te artykuły plus art. (...)

Pobicie

Pobicie

życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." 224126usz A czy w tym wypadku długość pobytu mojego chłopaka (...)

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

czyn z art. 157 p.2 k.k., wobec braku interesu społecznego w kontynuowaniu ściagania z urzędu na zasadzie art. 322 p.1 k.p.k. w zw. z art. 60 p.1 k.p.k. W uzasadnieniu sa (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne z (...)

przekroczenie uprawnien przez policjanta

przekroczenie uprawnien przez policjanta

. monka 26 z jakiego art?? januaria na początek zawieszenie w czynnościach służbowych. gabiii art.231& 1 kk w zw.z art.157& 2 kk szymciu74 Art 231 §1: (...)

art 157

art 157

art 157 Mam pytanko byłem karany z art 157kk. (obrażenia ciała do 7dni). Zapłaciłem 300zł grzywny. Po jakim czasie mogę się starać o wykreślenie z KRK.

Namawianie do pobicia.

Namawianie do pobicia.

a co ty Rychu Peja jesteś^^??!! hehehe henio74 W Kodeksie karnym jest zapis o nawoływaniu do przemocy, ale ważnym jest, aby to nawoływanie miało szeroki zasięg. krystianss Art. 18.§ 2. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala tylko 4dni:( (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy się on sytuacji (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega (...)

Czy sa szanse na dozór elektroniczny

Czy sa szanse na dozór elektroniczny

Czy sa szanse na dozór elektroniczny Witam, mam zespół Aspergera, kiedy ktoś mi zrobi coś złego to nie panuję nad emocjami. Mam warunkowe umorzenie za art 157 par 2 i zawiasy 4 msc na (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem (...)

Jak wycofac sprawe?? prosze o jakąkolwiek podpowiedz

Jak wycofac sprawe?? prosze o jakąkolwiek podpowiedz

prywatnego i to od Ciebie zależy, czy trafi do sądu w formie prywatnego aktu oskarżenia z art 157 kk Swoją drogą warto zadbać tutaj o prewencję. Jeśli już to dostaną w zawiasach a (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

Jak wydłużyć czas

Jak wydłużyć czas

Jak wydłużyć czas Witam.. Szybko opisuje W 2018 r miesiąc po miesiącu otrzymałem wyroki w zawieszeniu, pierwszy 8 ms na dwa lata za art 157 1kk drugi 4 miesiące na dwa lata za 158. Teraz (...)

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

narzędziem typu nóż czy bagnet? Witam Jeżeli oblanie wrzątkiem spowodowało u Pana oparzenia zakwalifikowałbym działanie ojca raczej jako spowodowanie uszczerbku na zdrowiu art 157 kk. (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

pozbawienia wolności. Z opisu sytuacji wynika ze przestepstwo popelniono w formie NIEUMYSLNEJ (brat przeciez nie chcial skrzywdzic dziecka?) - w tej sytuacji stosujemy art 157 par.3 kodeksu karnego.- (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

prokuraturze i przedstawiono azrzuty (art 257 kk)oraz przyznanie się i dobrowolne poddanie się karze (3 miesiące w zawieszeniu na 2 lata)podpisałem dokumenty i sądziłem że sprawa jest (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

1

2

3

4

5

...

8