art 155 kodeksu pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop-ile dni i kiedy?

Urlop-ile dni i kiedy?

. Ponadto w ramach tych "10 lat zatrudnienia" wliczamy tzw. okresy zaliczalne z art. 155 kodeksu pracy. Ogólnie rzecz biorąc możliwe jest doliczenie pewnego okresu z tytułu ukończenia (...)

Wymiar urlopu dla licencjata?

Wymiar urlopu dla licencjata?

się dodatkowe dni urlopu? Licencjata zaczełem 01.10.2014r i ukończyłem w czerwcu 2017r. Według mojej kadrowej dodatkowy urlop mi się nie należy i zasłania się Art. 155 par. 2 Kodeksu (...)

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy? jaki urlop nalezy sie po rownym roku pracy. to moja pierwsza praca, mam wyksztalcenie wyzsze, nie mialem wczesniej stazu. Kodeks pracy Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane zostały (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

pracy. Zgodnie z art. 1515 § 1 i 2 kodeksu pracy w ramach dyżuru pracownik może zostać zobowiązany do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

stanowiacej podstawe przejecia”. Inka Sytuacje prawna pracowników zatrudnionych w przejmowanych zakladach pracy normuje art. 231 kodeksu pracy. Stanowi on, iz w razie przejscia (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

zakończeniem urlopu dla poratowania zdrowia, wydaje nauczycielowi skierowanie na badanie kontrolne w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Zgodnie z art. 229 (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje najpierw (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

, ale obowiązek nakładany przez Kodeks Pracy !!! mdfan Czy jesteś w stanie podać art. kodeksu pracy, który reguluje tą kwestię? mrozowskim [cytat] Skoro jesteś w ciąży, to (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pszyjechala to podpisała umowę zliecenia.A umowy o pracy nie dostałam. Pracodawca powiedial mi ze policzy ilie za 3 miesionca mojej pracy mam opłacić ZUS ,i powiedial ze za każdy miesionc mam (...)

prośba o odpowiedź

prośba o odpowiedź

umowy, przedmiot świadczenia oraz koszty sporządzenia aktu. Podstawę umowy stanowi art. 888 kodeksu cywilnego. Od darowizny pobiera się podatek wg stawek wyznaczonych w art. 15 ustawy o (...)

Przepisanie nieruchomosci

Przepisanie nieruchomosci

: oznaczenie stron umowy, przedmiot świadczenia oraz koszty sporządzenia aktu. Podstawę umowy stanowi art. 888 kodeksu cywilnego. Od darowizny pobiera się podatek wg stawek wyznaczonych w art. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

stosunku pracy. Urazem, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 13 ustawy, jest uszkodzenie tkanek ciała lub narządów człowieka wskutek działania czynnika zewnętrznego. Na równi z wypadkiem (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

powyżej 10 lat ( art. 155 studia 8 lat + 2 lata pracy= 10 lat wysługi). Następnie od 1.I 2006 urlop w ilosci 26 dni za 2006 rok. 111zzz Hej, jak pracujesz pierwszy rok po studiach nalezy (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy W jaki spsób należy interpretować Art. 135 Kodeksu Pracy. Z tego co napisano w Art. 135. wynika ,że pod pojęciem systemu równoważnego należy (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

znajdzie bzdety nikomu nie potrzebne albo bełkot prawny. blurp klauzula generalna to np. art.5 k.c. Klauzule generalne odwołują do pewnych instytucji po za prawnych np. zasad współżyci społecznego (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. Obowiązek alimentacyjny

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

i wody do różnych celów Podstawowe obowiązki pracodawców w tej kwestii zostały sformułowane w dwóch artykułach działu dziesiątego kodeksu pracy o bezpieczeństwie i higienie pracy. (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

na 3 tyg bo to jedyna okazja kiedy moge sie z nia zobaczyc,wiec nie pojde do pracy,jak wroce owszem poszukam pracy,ale czy przysluguja mi alimenty do pazdziernika?czy studiujac zaocznie ojciec nie (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie w art.21 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie nie zawsze musi kreować stosunek pracy. W postanowieniu z dnia 8 maja 1992 r. (III ARn 29/92, przytoczone za J. Iwulskim, Kodeks pracy, Orzecznictwo, s. 30), okoliczność, że dany akt (...)

Ukończenie wyższej uczelni

Ukończenie wyższej uczelni

szkołę wyższą (ma absolutorium, ale nie ma obronionej pracy magisterskiej). Kodeks Pracy mowi (rozdzial VII, art. 155, pkt. 6) właśnie o "ukończeniu szkoły", ale nie (...)

1

2

3

4

5

...

10