art 154 par. 1i 2 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawa jest przedawniona wg art. 554 Kodeksu Cywilnego 2. Napisz jeszcze w tym liście, że jeżeli nie pzrestaną cię (firma windykacyjna) nękać pismami i telefonami to napiszesz (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

znaczyłoby to samo - po co byłoby tyle określeń na, w gruncie rzeczy, wywołanie tego samego skutku. Z komentarza do kodeksu cywilnego G.Bieńka i in. Wydawnictwo Prawnicze Warszawa 1986 (...)

zachowek

zachowek

uwzględniająć mnie tylko w nim i darowała mi je. Prowadziła mi ta sprawę P.Notariusz i zapewniła ze wszytko jest ok i nigdy już nie będe miałą z tym problemu, i sprzedałam (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

Kodeksu cywilnego wynajmujący jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach przewidzianych w umowie. Jak wynika z tego przepisu możliwość wypowiedzenia umowy najmu zawartej na czas (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

ustalenie ojcostwa. Gdy sad juz ustali, wtedy mozesz zlozyc pozew o alimenty przeciwko ojcu dziecka. Jesli chodzi o nazwisko to zgodnie z art.89 par. 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków z firm (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

proszę o poradę Chciałabym się dowiedzieć co może grozić oskarżonemu z art.157 par 2 gdzie w wynku rodzinnej awantury ucierpialo dziecko i pozostala mu blizna.Prowodyrem do awantury (...)

ile przysługuje mi dni urlopu???

ile przysługuje mi dni urlopu???

pełnego dnia (art. 154 § 1 i 2 KP). a poza tym od 2004 urlop jest udzielany w godzinach, 1 kodeksowy dzien urlopu to 8 gofdzin, jesli ktos pracuje 5 godzin dziennie to wykorzystuej (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona w dotychczasowych (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

opisze Pani sprawę, powoła się na powyższy artykuł Kodeksu Cywilnego i zażąda zwrotu gotówki, a w razie braku odzewu złoży pozew cywilny, z zaznaczeniem wniosku o przeprowadzenie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Proszę o odpowiedź - jaki należy zastosować okres wypowiedzenia i ewentualnie o podstawę prawną Karol taaak (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

komornika i on oczywiście założył mi blokadę na konto bez żadnego powiadomienia ( dowiedziałem się dopiero jak robiłem zakupy i się okazało że mam puste konto gdzie miajwiecej godzinę (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

zasady dotyczące ustalania majątku wspólnego i udziałów w nim małżonków: (kodeks rodzinny i opiekuńczy) Art. 43. 1. Oboje małżonkowie mają równe udziały w majątku wspólnym. (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248 (w przypadku nadmiernego zagęszczenia w więzieniach) par. 2 Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

1

2

3

4

5

...

23