art 146a pkt 1 i 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

), która weszła w życie z dniem 1 listopada 2005 r. Mocą tej ustawy uchylony został w art. 32 ust. 1a pkt 2, na podstawie którego do okresu pracy w szczególnych warunkach (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

kwalifikacji, b) zwrot zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia do kierowania tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający 1 rok. 4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie z art. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

sprawy ile kobiet tę sytuację wykorzystuje tylko po to żeby nic nie robić i dostawać pieniądze. Ja też jestem pracownikiem i mamą. Mamy również fajnego, wyrozumiałego Pracodawcę, który (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

. W razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art. 178a, sąd orzeka świadczenie pieniężne wymienione w art. 39 pkt 7 na rzecz instytucji lub organizacji społecznej określonej (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. (...)

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

nabywcą w rozumieniu art. 68 ust. 2 u.g.n. jest także osoba bliska uprzywilejowanego nabywcy pierwotnego. (...) Uzasadniony jest zatem pogląd, że zastrzeżony w umowie nabycia lokalu mieszkalnego (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

kontrowersyjnego orzeczenia, wydanego przez SO Tarnów w 2006 r. w zupełnie innym kontekście). Wystarczy jednak spojrzeć na treść art. 132 ust. 1. pkt 1) ppkt b). - podstawa zatrzymania (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

na adres tomaszhod@o2.pl Ja się zorientuję co i jak pogadam z prawnikiem i podam wszystkim zainteresowanym cenę jaka zażąda a potem zdecydujemy. Ja mam to samo z senditem i allekurierem. Do (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

sole mineralne i witaminy. Woda do picia i do mycia Przepisy art. 233 k.p. zostały rozwinięte w § 13, 112 i 113 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt (...)

Służebność

Służebność

Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 grudnia 2006 r., I OPS 5/06: organ administracji publicznej, orzekając o kosztach postępowania rozgraniczeniowego na podstawie art. 262 § 1 pkt (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie (...)

1

2

3

4

5

...

40