art 139 paragraf 5 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

świadczeń emerytalnych i rentowych. Zgodnie z art. 139 ust. 1 pkt. 5 ustawy o emeryturach i rentach, ze świadczeń pieniężnych określonych w ustawie - po odliczeniu składki na ubezpieczenie (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

lekarzy. Jeśli uda Wam się zdobyć odpowiednie zaświadczenia, zależne od powodu otrzymania kategorii którą chcecie zmienić, to na ich podstawie oraz na podstawie przepisów art 145 paragraf (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

. 887) Art. 41. 1. Płatnik składek przekazuje do Zakładu imienne raporty miesięczne, po upływie każdego miesiąca kalendarzowego, w terminie ustalonym dla rozliczania składek. Art. 41. 3. Imienny (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

sformułowania "za seks" jak to możliwe, że zarzucono mi (art. 286 paragraf 2), że żądałam tak wielkiej kwoty za dowód który kosztuje 30 zł? Co to za prawo... 5. Czy mogę wymagać (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu wielu (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

prostszy język kupiła ten dług od poprzedniego wierzyciela. Mogła to zrobić na mocy art.509 KC i nast. Jakbyś znał specyfikę rynku obrotu wierzytelnościami to może zamknąłbyś mordę w kubeł. (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma zatrudnia (...)

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

szyby otrzymałam przegląd tech. i udałam się z kompletem wszystkich dokumentów do U.C.,,dzisiaj otrzymałam wezwanie w charakterze osoby podejrzanej z art.56paragraf4kks, co mi grozi?,czy może (...)

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

szyby otrzymałam przegląd tech. i udałam się z kompletem wszystkich dokumentów do U.C.,,dzisiaj otrzymałam wezwanie w charakterze osoby podejrzanej z art.56paragraf4kks, co mi grozi?,czy może (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej do alimentów, (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

żywności. Takie eko - matołki jak ty = brak inteligencji i wysoka głupota. Będziesz darł twarz, że ktoś spalił 5 gałązek, a potem polecisz do marketu i nażresz się tablicy Medelejewa, ale jak (...)

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

i nieskładkowych tj. przed dniem 1.08.1988 r. w którym to okresie posiada okres 5 letni składkowy i nieskładkowy , jak również braku wymaganego 5 letniego okresu składkowego i nieskładkowego (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

ludziom gdyż mowiła ze rozmnażam koty Obecnie nie posiadam kotów.W dniu 07.10/2017 przezuciła mi we wiadrze 5 kotków.Jeżeli pokaże się na podwórku to sąsiadka podchodzi pod płot i śle mi różnego (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

pokrzywdzoną, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądy Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju akt oskarżenia przeciwko Krystynie D i Agnieszce M oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 297 (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są (...)

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

do lat 5. § 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Jeżeli przywłaszczenie

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg art931 (...)

prawo do mieszkania

prawo do mieszkania

wszystkiego prawo...na privie wytłumacze wszystko..pozdrawiam i zycze miłego dnia moj mail iwonak121@op.pl emma www.forumtbs.pl piter Kup Kodeks Rodzinny i opiekuńczy. Art. 58 paragraf 2 oraz (...)

Skrócenie urlopu macierzyńskiego

Skrócenie urlopu macierzyńskiego

Skrócenie urlopu macierzyńskiego Czy możliwe jest skrócenie urlopu macierzyńskiego? Bardzo proszę o jakieś rady. (arabella) Zgodnie z kodeksem pracy art. 180 paragraf 5 : "Pracownica (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

. Dowiedziałam się o długach męża już o 5 i to jeszcze nie wszystko. Cz będę musiała je spłacać jeżeli nic o nich nie wiedziałam i mąż zaciągnął je przed ślubem. załamana Ja z mężem (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

powierzchnia nie przekracza 10m kwadratowych-TO NIE WYMAGA POZWOLENIA - niestety typowy garaż blaszany ma wymiary 5 na 3 więc 15m kwadratowych i WYMAGA POZWOLENIA Marian szanowny panie inspektorze czy (...)

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

postępowanie podpada pod jakiś paragraf, czy coś mi może grozić? Art. 288. Zniszczenie cudzej rzeczy § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze (...)

Przemoc psychiczna.

Przemoc psychiczna.

wyprowadziła ale ni moze bo jest nie pełnoletnia. Czy jest jakis paragraf dotyczacy teog tak zebym to ja mógł złozyc zawiadomienie o przestepstwie? napewno jest na to art. bo to jest znecanie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek... Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo (...)

zatrudnienie małoletniego w celu innym niż rzygotowanie zawodowe

zatrudnienie małoletniego w celu innym niż rzygotowanie zawodowe

zatrudnienie małoletniego w celu innym niż rzygotowanie zawodowe Czy młodociani mogą być zatrudniani w celu innym, niż przygotowanie zawodowe? art. 304 paragraf 5 Kodeksu Pracy http://dokumenty.e

recydywa na warunku

recydywa na warunku

? Jeżeli tak to prosze napiszcie mi jakie? art 64 paragraf 1 Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej (...)

kwaterunek mieszkanie

kwaterunek mieszkanie

reguluje kodeks cywilny art 691 paragraf 1 a nie ustawa o najmie :). jesli nie masz zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych, to znaczy jesli nie masz tytulu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, (...)

1

2