art 139 i 140 141 ustawy z 17.12.1998 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

świadczenia alimentacyjne.Potrącenia, o których mowa w art. 139, mogą być dokonywane, z zastrzeżeniem art. 141, w następujących granicach:  1) świadczeń alimentacyjnych, (...)

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Bartłomiej 134 . Ginalski Robert 135 . Głogowska Małgorzata 136 . Głowacka Ewa 137 . Głusek Marcin Grzegorz 138 . Gmur Eliza 139 . Gomułkiewicz-Łangowska Marta 140 . Górczyoska Małgorzata (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

tygodni... Od początku mojego zwolnienia dyrekcja i pracownicy z mojej pracy dzwonia z pytaniem kiedy moge przyjsc do pracy i dokonczyc moją zaczeta prace.. czy to jest zgodne z (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

>>?? jestes windykatorem ale chyba tym pierwszej generacji..co to łysy .nabity i z palą....po jaka ......tu wchodzisz?...Weź słowik i do lekcji gramatyki z ortografia gamoniu. alpinek1 (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe, wynikającego z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 932 i (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

umową i jej nieusunięcie w czasie wskazanym w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. z 2002 r. nr 141, (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z (...)

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować? Art. 141. § 1. mówi że: Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną (...)

duplikat paragonu

duplikat paragonu

konsumenckiej nie są bowiem dopuszczalne (art. 11 ustawy - Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176 ze zm.). sajkora Zgadzam się z sajkorą. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

prostu z nią mieszkają, jakby to było coś oczywistego, że ojciec jest tym złym i on nie może i na pewno nie potrafi! zając się swoimi dziecmi. I to jest tragedia wielu rodzin! (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z Nr 102, poz. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

informuja KRK.Przyznam,że pobieznie przejrzałam regulamin i nie znalazłam,i tu moja prośba o wskazanie tego zapisu. Z góry wielkie dzięki i wielkie buziaki. Pa pa anka przepraszam (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

z nim zwiazana i zawsze powtarzalam ze nigdy nie zabronie jej spotkan z nim, bo to jest jej ojciec i ona go potrzebuje tak samo jak mnie. jednak on na wlasne zyczenie nie przyjezdzal (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze (...)

Zwrot zakpionego towaru

Zwrot zakpionego towaru

być uregulowane przez sprzedawcę we własnym zakresie. W związku z powyższym sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu towaru, jeżeli konsument nie opiera swoich żądań na podstawie art. (...)

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

- alimentacja? czyli niewywiązywanie się syna tych państwa z obowiązku płacenia alimentów na uprawnionego..? "Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim (...)

Odlicz dojazd do pracy w PIT

Odlicz dojazd do pracy w PIT

. 22 ust 11 ustawy o PIT). Mogą to być wyłącznie: autobus/tramwaj/metro/trolejbus itp., kolej, prom. ola52 Czyli samochód odpada, dlatego pewnie nikt z tej ulgi nie korzysta. milla16

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

). Wystosowałem więc odpowiednie pismo do sklepu w którym zakupiłem TV: "..... Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. (...)

Minimum potrącania

Minimum potrącania

procent, w zależności oo tytułu potrąceń i ponad kwotę odpowiadającą 60 lub 20 procent najniższego świadczenia (emerytury lub renty) - art.140 - 141 ustawy z dnia 17 (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

sprawie z komornikiem i poinformowałem go że dogadałem się z wierzycielem i spłaciłem zadłużenie zaś wierzyciel wysłał pismo do komornika z wnioskiem o umorzenie postępowania. Komornik (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami i (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

takiego jak alimenty na nienarodzone dziecko ktore mozna otrzymywac w 7 8 i 9 miesiacu ciazy na wydatki zwiazane z ciaza i wyprawka. Obecnie jestem w 5 miesiacu ciazy nie pracuje gdyz jeszcze (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Odrzucona reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową...

Odrzucona reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową...

co tu zrobić? Ja bardzo, bardzo proszę o pomoc mi w tym temacie. Nie radzę sobie z tą sytuacją i nie wiem czy teraz mam oddać ponownie tą kuchenkę z tytułu niezgodności towaru z (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

1

2

3

4

5

...

24