art 138 kro Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

alimenty

alimenty

art. 138 k.r.o. można złożyć do sądu pozew o obniżenie alimentów i uzasadnić, że np. zmiejszyły się majątkowe możliwości zobowiązanego. jedynytakicarol Tak, obowiązek (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

zarejestrować się na bezrobociu, zgłaszać się na wizyty w urzędzie - wtedy sąd nic nie zrobi. Poza tym zgodnie z art. 138 kro - w razie zmiany stosunków można wnosić o zmianę wysokości (...)

pełnoletnie dziecko a aliemnty

pełnoletnie dziecko a aliemnty

alimentów. Na podstawie art. 138 KRO Pani syn może wytoczyć powództwo o podwyższenie alimentów. Powództwo może zostać uwzględnione o ile wykaże, że zwiększeniu uległy jego potrzeby (...)

umożenie alimentów

umożenie alimentów

zawarto umowę dotyczącą alimentów (art. 138 k.r.o.). Zmiana ta może objąć też okres przed wytoczeniem takiego powództwa, jeśli już wtedy spełniona była wymieniona wyżej (...)

Obniżenie alimentów na ex-żonę do 0 zł. Czy możliwe?

Obniżenie alimentów na ex-żonę do 0 zł. Czy możliwe?

. Moje pytania brzmią: 1) czy ma rację? 2) czy nie jest taką podstawą art. 138 kro 3) czy to znaczy, że jeśli ona nie wyjdzie za mąż po raz drugi będę płacił na nią do końca życia? (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

podstawie art. 138 krio, jednak jeżeli tego nie zrobi to nadal będzie obowiązywał wyrok sprzed 14 lat, w którym zasądzone są na Panią alimenty. totori Mam pytanie. Uczę się zaocznie, mam (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

możliwości zobowiązanego. Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. prawko24 Jedyne wyjście to rozdzielność majątkowa (...)

brak mi na alimenty

brak mi na alimenty

, ale natychmiast wnieśc do sądu pozew o obniżenie kwoty alimentów w wyniku zaistneinia warunkow Art. 138 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (Art. 138. W razie zmiany stosunków można (...)

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

separacji(art.61 KRO. Jednakże sąd może nie zezwolić na separację jeżeli w jej skutek mogłoby ucierpieć dobro wspólnych dzieci(art.62 KRO). Skutki separacji są takie same jak (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są (...)

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymieniono w art. 111 § 1 i 1a KRO. W Pani przypadku pod uwagę należałoby wziąć przede wszystkim jedną - rażące zaniedbywanie obowiązków wobec dziecka. (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

z KRO nie ma Pan prawa na wydawnaie zgdoy na zmiane tego nazwiska tego dziecka, jednyna ososba jest tumatka art. 79 kro i n. wielkimufta Dokładnie tak jest jak pisze Mena!Jestem wtej samej (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Ci na to art.132 KRO "Obowiazek alimentacyjny zobowiazanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy,gdy nie ma osoby zobowiązanej w blizszej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynic

Alimenty, prosze o pomoc.

Alimenty, prosze o pomoc.

przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny (art. 27 k.r.o.) wygasa. eli88prawSTU

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy W jaki spsób należy interpretować Art. 135 Kodeksu Pracy. Z tego co napisano w Art. 135. wynika ,że pod pojęciem systemu równoważnego należy rozumieć możliwość

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

można nic z tym zrobić. xxx Wygasa? Niby który art. KRO o tym mówi? Wg. Art. 128. KRO Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (...)

Unieważnienie uznania dziecka

Unieważnienie uznania dziecka

kontakt megajoga masz dość prostą sytuację - bo art. Art. 80. KRO [Wada o¶wiadczenia woli] § 1. Mężczyzna, który dziecko uznał, może w ci±gu roku od daty uznania (...)

Ustalenie ojcostwa

Ustalenie ojcostwa

alimenty musiałaby już toczyć się osobna rozprawa sądowa. Juliax "mąż matki powinien wytoczyć powództwo w przeciągu 6 miesięcy od dnia w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę ( art. (...)

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o.

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o.

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o. Witam, Na wstępie chce przytoczyć podstawę prawna. art. 52 § 1 k.r.o. (Z ważnych powodów (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

alimentacyjnego) więc domaganie się alimentów od Pana byłoby, w mojej opinii także sprzeczne z zasadami współżycia społecznego jako nadużycie prawa do alimentacji (art 144 kro) - sprzeczność (...)

 zniewazenie flagi na Euro 2012

zniewazenie flagi na Euro 2012

to traktowane jak zniewazenie flagi? art. 137 par. 2 kk i art. 138 par. 1 kk pendragon praw

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

oczywiście konsekwencje tego postępowania... Waldek Zgodnie z art. 138 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej (...)

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. (...)

Rozdzielność majątkowa

Rozdzielność majątkowa

wyłączenia wspólności każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed zawarciem umowy, jak i majątek nabyty później; zarządza i rozporządza całym swoim majątkiem samodzielnie. (art.51 (...)

Uznanie dziecka

Uznanie dziecka

wieku dziecka? Jak to się zmienia z wiekiem dziecka? halinkaa2 Art 76. KRO § 1. Uznanie ojcostwa nie może nastąpić po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności. Art 84 KRO § (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to:  1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  2) dochody (...)

Zmniejszenie alimentów

Zmniejszenie alimentów

. 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. linaa45 Witam. mam pytanie: czy przy niższych zarobkach będę mógł wynegocjować niższe alimenty? Henio5 W jaki sposób zmniejszyć alimenty, czy wystarczy, (...)

1

2

3