art 138 krio Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

podstawie art. 138 krio, jednak jeżeli tego nie zrobi to nadal będzie obowiązywał wyrok sprzed 14 lat, w którym zasądzone są na Panią alimenty. totori Mam pytanie. Uczę się zaocznie, (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. (...)

brak mi na alimenty

brak mi na alimenty

, ale natychmiast wnieśc do sądu pozew o obniżenie kwoty alimentów w wyniku zaistneinia warunkow Art. 138 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (Art. 138. W razie zmiany stosunków można (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

przykładowo może zaistnieć między macochą, ojczymem a pasierbem (art. 144 K.r.io.), między przysposobionym a przysposabiającym i jego krewnymi, a także między rozwiedzionymi małżonkami (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

okresie był zobowiązany do alimentacji. Ustawodawca w zmienionym art. 137 § 2 K.r.io. doprecyzował, w jaki sposób zaległe świadczenia alimentacyjne zostaną spełnione. Mianowicie niezaspokojone (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Nieslubne dziecko

Nieslubne dziecko

(art 63 KRiO i 69 KRiO)od dnia urodzenia dziecka składacie pozew o zaprzeczeniu ojcostwa, gdzie np. badaniami DNA obalacie ojcostwo Twojego męża. Po wyroku wykluczającym ojcostwo Twojego (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

mam do powiedzenia. Czy mój przypadek jest odosobniony??? Nie sądze, dobrze że chociaż sama przyznajesz że KPC i KRiO napisano w dużo bliższych nam czasach--czy masz na myśli lata 50?? To faktycznie

Gdzie złożyć zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie ojcostwa?

Gdzie złożyć zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie ojcostwa?

pozwala na to matce). Sąd wskazał jako jedyne wyjście złożenie wniosku do prokuratury, która powinna po zbadaniu sprawy wnioskować do sądu (z art. 86 KRiO). Prokuratura po przesłuchaniu stron (...)

aliment sprzed lat.

aliment sprzed lat.

również Pani ojciec biologiczny może teraz domagać się alimentów od Pani, bowiem obowiązek alimentacyjny obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128 krio). sqnx dziękuje (...)

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

sama ?????? to par2 135art KRiO - to twój niefinansowy wkład w alimentację- a nie jedna pani czy druga sędzia orzeka o podziale kosztów potrzeb dziecka pół na pół a wy się na to godzicie (...)

czy mogę kupić mieszkanie bez zgody współmałżonka?

czy mogę kupić mieszkanie bez zgody współmałżonka?

dot. zakupu mieszkania z majątku odrębnego. doradcaprawny bzdura, nie ma czegoś takiego w KRiO jak czynności zwykłego zarządu dokształć się doradco prawny :-) mojeprawo Mojeprawo, Ty weź KRiO (...)

alimenty na ojca alkoholika

alimenty na ojca alkoholika

lub siostrę) zastosowanie ma art. 128 krio... elmex Ja bym wnosiła o oddalenie powództwa, z uwagi na zasady współżycia społecznego. Ojciec sie Wami nie interesował, nie płacił, etc. Od mamay (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są do świadczeń

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

) to art. 137 krio o ile musiała Pani zaciągać jakieś zobowiązania w celu zaspokojenia potrzeb utrzymania dziecka (kredyty, pożyczki). Jeżeli nie naraziła się Pani na tego typu straty, to (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

możliwości zobowiązanego. Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. prawko24 Jedyne wyjście to rozdzielność majątkowa (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

DLUG ALIMENTACYJNY-czy i jak mozna odzyskac pieniadze???

DLUG ALIMENTACYJNY-czy i jak mozna odzyskac pieniadze???

kolejnosci możesz pozwać dalsza rodzinę ex o alimenty, ale nie sciągnąć z nich dług alimentacyjny swojego ex. Art 139 KRiO. padme_06

NIEŚLUBNE DZIECKO a alimenty

NIEŚLUBNE DZIECKO a alimenty

jaką wysokość alimentów mogę uzyskać dla synka. Czy mam prawo również do alimentów na siebie w trakcie połogu(art.142 bodajże krio) i czy ma on obowiązek pokryć finansowe koszty zakupu (...)

czy mozna sądownie zaprzeczyć ojcowstwa po uznaniu dziecka

czy mozna sądownie zaprzeczyć ojcowstwa po uznaniu dziecka

urodzenia się dziecka. Jednakże przepis ten nie będzie miał tutaj zastosowania bo jak rozumiem Pani mąż uznał dziecko. Zgodnie z treścią art. 78 krio można wytoczyć powództwo o ustalenie (...)

Zrzeczenie sie władz rodzicielskiej

Zrzeczenie sie władz rodzicielskiej

płacic alimenty? Witam, Zgodnie z treścią art. 117 par. 1 krio przysposobienie następuje poprzez orzeczenie sądu opiekuńczego na żądanie przysposabiającego. Dobrze jak jest porozumienie (...)

Pozbawienie matki praw rodzicielskich

Pozbawienie matki praw rodzicielskich

zaległe, bowiem zgodnie z art. 133 par 1 krio niezależnie od faktu posiadania władzy rodzicielskiej rodzice dziecka mają obowiązek alimentacyjny wobec córki. Prawnik1209

USTALENIE OJCOSTWA A ŚMIERĆ DZIECKA

USTALENIE OJCOSTWA A ŚMIERĆ DZIECKA

według prawa o art 71 KRiO po śmierci dziecka nie można wystąpić o zaprzeczenie ojcostwa. DZIWNE....SKŁADAŁAM O USTALENIE OJCOSTWA, A ODPISANO MI POWOŁUJĄC SIĘ NA ZAPRZECZENIE OJCOSTWA. Jaki (...)

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

rodzica, ponieważ w tym momencie obowiązek alimentacyjny powstaje nie jako wobec Twojego męża i od daty ślubu mają zastosowania przepisy KRiO juź dotyczące małżeństwa. pozdrawiam szymon  (...)

zakup mieszkania

zakup mieszkania

zarząd. Tak więc powinna Pani do jej dokonania uzyskać zgodę sądu opiekuńczego. Zgodnie również z treścią art. 102 krio jeżeli w umowie darowizny zostało dokonane zastrzeżenie, (...)

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

alimenty.pl mam taka sama sytuację opisałem to w alimentach .To nie do zakończenia w naszym kraju . MAREK 123 alimenty.pl zmiana prawa nic nie zmieniła w babskim (!) orzecznictwie: wprawdzie art. 133 (...)

EKSMISJA - żona chce wyeksmitować konkubinę?

EKSMISJA - żona chce wyeksmitować konkubinę?

pochodne uprawnienia do zamieszkiwania wynikają tylko z Kodeksu rodzinnego (art. 23 krio – mieści się w tym również prawo do wspólnego zamieszkiwania małżonków), ponieważ nie posiadam (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 par.1 (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

powolac pelnomocnika w osobie mojego ojca?(przebywam zagranica i jest to dla mnie problem stawiajac sie na kazda sprawe) Z gory dziekuje za odpowiedz. nastka43 Art. 86. Powództwo o ustalenie lub

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy W jaki spsób należy interpretować Art. 135 Kodeksu Pracy. Z tego co napisano w Art. 135. wynika ,że pod pojęciem systemu równoważnego należy rozumieć możliwość

1

2

3