art 124kwo ojcu Wyszukiwarka e-prawnik.pl


sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg art931 (...)

zachowek

zachowek

. ojciec mój zmarł. Została przeprowadzona sprawa spadkowa gdyż ojcu nalezało się odszkodowanie z Niemiec za prace przymusowe. Spadkobiercy uznali moją mamę jako jedynego spadkobiercę po moim (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

sie anka alimenty.pl Witam mam pytanie chce ie rozwiesc i ograniczyc prawa rodzicielskie ojcu zeby nie mogl zabrac corki kiedy mu sie zachce i gdzie mu sie zachce.Ogolnie nie byloby tego rozwodu ale nie

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

prawie alimentacyjnym. Mam 20 lat, uczę się w szkole zaocznej(liceum) Po rozwodzie rodziców, opiekę nade mną przyznano ojcu i alimenta, mama miała płacić na mnie ojcu. Nie płaciła ich co (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. Obowiązek alimentacyjny

Uznanie dziecka

Uznanie dziecka

wieku dziecka? Jak to się zmienia z wiekiem dziecka? halinkaa2 Art 76. KRO § 1. Uznanie ojcostwa nie może nastąpić po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności. Art 84 KRO § 1. Sądowego ustalenia (...)

SPADEK PO OJCU

SPADEK PO OJCU

roscic do niego zadnych praw po smierci ojca? Prosze o pomoc annka1986 Witam, Czy mógłby ktoś życzliwy pomóc w rozwiązywaniu problemu w prawie spadku. Chodzi o to że dostalimy w spadku po zmarłym ojcu

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

-a (co zdarza mu się baaardzo rzadko)z pytaniem co słychaC. Namawiałam syna by odpisał, bo będzie ojcu przykro (a prawdę mówiąc podejrzewałam, że oskarży MNIE o to że nastawiam syna przeciwko).I (...)

prawa rodzicielskie

prawa rodzicielskie

pozbawienia władzy rodzicielskiej określa art. 111 k.r.o.: Art. 111. § 1. Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

witam, skończyłam 18 lat, dostaję rentę po ojcu w wysokości 250zł, matka źle mnie traktuje i nadużywa alkoholu, chodzę do liceum ale muszę wyprowadzić się z domu bo przez sytuacje z matką mam (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

sublokatorkach i imając dorywczych prac zdobyła tytuł magistra a teraz robi doktorat. Szczytem niesprawiedliwosci było by, gdyby teraz miała za nadszarpnięte zdrowie i brak domu płacić ojcu-pijakowi (...)

pozbawienie władzy rodzicielskiej

pozbawienie władzy rodzicielskiej

miesiące do dnia dzisiejszedo nie oddał wszystkich rzeczy np. łóżeczka. Nie dawno dostałam wezwanie na KPP na zeznania przeciwko ojcu Oliwii który jest podejrzany o z art 209 pkt 1 kk ( uchylanie (...)

opieka ojca nad dzieckiem

opieka ojca nad dzieckiem

rodzicielskiej matce, ograniczajac ją ojcu do pewnych praw i obowiązków. Na pewno ojcowie nie spełniali tych przesłanek, o których Pan pisze. Matka dziecka własnie z tej mozliwosci chce skorzystać! (...)

u kogo powinno być dziecko jeszcze przed rozwodem?

u kogo powinno być dziecko jeszcze przed rozwodem?

dzieci, to o wiele lepiej wychowują dzieci niż matki. Art alimenty.pl Brak zgody na wizyte u dziadków, jeśli nie ma twardych przeciwskazań, stanowi pogwałcenie przepisu: Zgodnie z art. 96 k.r.o. (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

krajowa z czego 300 zl zabiera komornik jaka jest rada od czego zaczac splacac dlug skoro komornik sam zaczol sciagac boje sie o przyszlosc dziecka by nie odziedziczył długów po ojcu POMOCY!!! Pelcia2@vp.pl

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

dokumentach paszportowych.... (art.13parag.4)jak to mozliwe ze kazdy inaczej interpretuje ustawe i jedna zaprzecza drugiej??????????prosze o pomoc!dziecko jest bardzo rozczarowane i my rowniez! iwunia

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

przypadki na odwrót ) zastanówcie sie co robicie i komu tym najwieksza krzywde robicie ojcu matce czy własnemu dziecku , sam jestem w takiej sytuacji że moja była partnerka odgrażała mi się że odbierze (...)

Spółdzielcze mieszkanie własnościowe w spadku

Spółdzielcze mieszkanie własnościowe w spadku

Art 4a zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez.... najbliższych. I pozostaje Art 16.ust.1 w przypadku nabycia ...... Rozumiem z tego ,że mieszkanie nie jest (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zeby córka która otrzymała najmniejsza czesc majatku spłacała dług po ojcu po okresie 8 lat. wartośc długu wynosi 2500 zł a odsetki dotychczas wraz z kosztami manipulacyjnymi ok 10000 zł. daro (...)

Nalozyc alimenty wlasnemu ojcu.

Nalozyc alimenty wlasnemu ojcu.

Nalozyc alimenty wlasnemu ojcu. Witam, czy jest taka mozliwosc aby nalozyc wlasnemu ojcu alimenty? Aktualnie mieszkam z babcia (matka ojca) i ucze sie. Mam 17 lat w Styczniu 2012 roku bede pelnoletni

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

koniec mojej roli"- pokaż mi sąd w naszym kraju, który zabierze dzieci matce i przekaże je ojcu?? Bo mi moja droga, adwokat od razu wybił zgłowy tego typu zapędy :) A czy Ty Agatko oddała byś ojcu (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

przy ojcu, wtedy ty szybko znajdziesz sobie nowego partnera, bedziesz wypoczęta i zrelaksowana płacąc 450 zł mikawi prozni idioci matka Całkowicie popieram Marka i nie słuchaj tych wszystkich

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

... Pozdrawiam... Michal_12 alimenty.pl POMÓŻCIE. JAK ODEBRAĆ PRAWA RODZICIELSKIE OJCU. CZY MAM WOGÓLE JAKIEŚ SZANSE !? JESTEM ROK (...)

alimenty

alimenty

podwyższyć swojemu ojcu alimenty, skończyłam 18lat, nie jestem w temacie dość zorientowana dlatego zwracam się z prośbą do Was, jeszcze się uczę, ojciec ma przysądzone 150 zł, ale płaci 300. (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. Roszczenia (...)

Spadek z długami po ojcu - poziom komplikacji bliski zenitu

Spadek z długami po ojcu - poziom komplikacji bliski zenitu

sadzic o... Art. 1024 § 1. Jeżeli spadkobierca odrzucił spadek z pokrzywdzeniem wierzycieli, każdy z wierzycieli, którego wierzytelność istniała w chwili odrzucenia spadku, może żądać, aby odrzucenie

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

. Zdecydowala sie pani na dziecko bez mozliwosci wyzywienia go. Ojciec pewnie by dal rade, wiec prosze sie zrzec praw do dziecka i przekazac je ojcu. arthuluss Oto moja historia Żona w domu nie sprząta, (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

linii prostej, wiec dziadkow dziecka (rodzicow ojca dziecka). Patrz art. 128, 129, art. 132 kodeksu rodzinnego i opiekunczego. Jesli jestes osoba w niedostatku to proponuje, abys zwrocila sie do