art 124 40by corka nie placilapodatku od darowizny Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Darowizna

Darowizna

swój dom jako darowiznę,dlatego chciałam zapytać czy to że żona brata ma już coś zapisane nie wpłynie nie korzystnie na przekazanie w formie darowizny części domu mojemu bratu?Wiem (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

sie wyparł wszystkiego a ja mu pusciłam dyktafon o malo by nie zemdlał na sali.Bo nie udowodnisz że tyle zarabia -w banku ci nie powiedza a w pracy tak samo . Tak ze to jest twoja (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

utrzymac za 200zl miesiecznie? Hanka alimenty.pl Moja corka ma prawie 2 latka od 5 miesiecy dostaje 150 zl miesiecznie od swojego ojca ,od urodzenie nic nie dostala a ja zlozylam (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

z dzieckim on musi się zgodzić, a jak się nie zgodzi to co? To nie jest żaden argument dla sądu, wręcz przeciwnie - chcesz pozbawić ojca kontaktów z dzieckiem, a to że go nie widuje (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

wujkowi nic sie nie nalezy... biorąc adwokata do prowadzenia sprawy tez mowila ze wedł. niej wujkowi sie nie nalezy zachowek, bo babcia za zycia dala mi mieszkanie a umierajac nie miala nic. (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

cale dnie pracować na jego alkohol. NIe miala dla nas czasu bo jakby nie mial pieniedzy na wódke to by zabil. Nigdy nie zarządala od niego alimentów,nie wzywala policji . (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

. Moja matka nie pracuje, nie dostaję więc od niej żadnych pieniędzy, cały dom utrzymuje ojczym, od którego dostaję pieniądze na własne wydatki (300 zł miesięcznie). Po za (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

mężczyzna, nie mozna tak generalizować. Nie widzę u Pani podstaw do tak ostrej krytyki własnej matki, tym bardziej że była pani dzieckiem i może nie wszystko pani pamięta, nie (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

KOBRA MUSISZ JAK NAJSZYBCIEJ ZALATWIC KOMORNIKA I SIE NIE CACKAC!!!WSZYSTKIE KOBIETY NIE SA JAK TWOJE BYLA EXS!!!! NO SUPER ZE MASZ OPIEKIE NA DZIECKO ALE PAMIETAJ ZE KAZDY JEJ NIE MA TAK JAK (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

.Nie był na 4 sprawach rozwodowych ,nie był na wizytach (Diagnostyczno-Konsultacyjnych) nie widuje się z dziećmi,nie dzwoni i nic go nie interesuje .Założyłam nowy związek (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

poniedzialek a przywiezc dopiero a piatek/sobota.ja nie mam co tam jechac po nia gdyz ez niego oni mi jej nie dadza,On potrafi sie przez te kilka dni wcale nie odzywac.dziecko jest male potrzebuje (...)

spadek

spadek

należy się jakaś moja część? Dobrowolnie nie chce się dzielić. watsug Spadkobierczynią po babci jest zasadniczo mama, a nie rodzeństwo więc nie będą mieli roszczeń o zachowek. (...)

zachowek

zachowek

aktem notarialnym(darowizna) na ciotkę. Mój tata fakt faktem nie jest wzorem cnót, nigdy nie wyrywał się pierwszy do dziadków, nie jeździł na święta nie odwiedzał, nie (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

nie mam zadnych praw do niego. byla dostala dzialke od rodzicow i zaczela budowe domu, a ja wierzylem jej i nie domagalem sie niczego- zreszta nie bede sie domagal bo bedzie tam mieszkala (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

domostwa i ja nie biorę od niego oplat. On nie moze splacac kredytu na rzecz nie swoich dzieci, on nie moze im placic za ciuchy czy kurs jazdy na desce. niech sie nawet do pradu (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

dowiedzialam sasiadka byla bardzo zdziwiona tym oskarzeniem gdyz nie mogla tego powiedziec bo mnie nie zna i z ta dziewczyna nie rozmawia a jej corka nie mieszka ze swoja matka (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

jako zadłużenie z ich winy i zaniedbania. Dlatego brzydko powiem spadaj stąd bo nikt cie nie prosi tu o zdanie, tym bardziej jeśli nie rozumiesz i nie doczytasz do konca wypowiedzi meggi76 (...)

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

karnym chce badan na ojcostwo . czy mam szanse na alimenty skoro on nie ma praw do małej? natalia321 Pytanie czy on jest ojcem czy nie, jak nie to nie będzie płacić alimentów. (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

sie myli i okaze sie ze to nie ten pan tylko kturys z klientow a miala napewno nie jednego co wtedy ma prawo kazdego nie mamietac nie znac ona ma 37 lat i od 17 lat sie tym zajmuje (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

wymeldowac i wyżucić z tego mieszkania??Jeśli tak to na jakiej podstawie? Nie jestem imprezowiczem czy tp.Od 2 lat żaden kolega mnie nie odwiedza ani ja nie uzadzam zadnych libacji.Nie (...)

windykacja oc

windykacja oc

124 poz. 1152 art. 22 ) i nie mogą ''olewać klienta"choć według opinii waszego zespołu mogą co prostą drogą prowadzi do absurdu jaki opisałem wyżej. Życzę dużo (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

koszty spróbował odzyskać w postępowaniu cywilnym. Jeśli Pan o tych orzeczeniach nie wiedział i nie powołał się na nie składając skargę na czynności komornika, nie miał (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

nieprzekraczającej 9.637 zł od jednego darczyńcy, a od wielu darczyńców łącznie nie więcej niż 19.274 zł w okresie 5 lat od daty pierwszej darowizny, jeżeli pieniądze (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

mieszkamy od początku w Szczecinie to w ogóle syna nie widuje, nie pisze, nie dzwoni... On nie wie jak nawet wygląda! Nic. Pustka! Pieniądze to nie wszystko. Monika (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

naslucham od niemcow,az mi przykro jak sie podsmiewaja Prezesowa boisz sie teraz? a taki twardy byles! nie plac :) to nie kolegium:) nic ci nie zrobią :) emil Dostałem mandat za spożywanie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

tak na prawdę nic nie możesz zrobić MOJA RADA..czasem warto zacisnąć zęby nawet jeśli właściciel nie ma racji..po to tylko żeby ją odzyskać.Rachunku za wodę nie musisz opłacać (...)

Mieszkanie w spadku

Mieszkanie w spadku

, mimo, że był jedynym spadkobiercom. NAtomiast, jeżeli córka ma juz jeden lokal, istotnie zwolnia od podatku nie będzie. Mirek Pewnie ,że są. Chyba od 3 do 7% w zależności, jak wysoki (...)

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

Rozwód, rozdzielność, podział majątku

??????????????? anna alimenty.pl Mam pytanie... Jestem od 6 lat rozwiedziony. Od mometu rozwodu mieszkałem z żoną i trójką dzieci w kawalerce , której jestem głównym najemcą. Żona od (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

rzeczy, nie chciałam od niego nic dosłownie. Wiem miałam pracę , ale nie zarabiałam kokosów, jakoś dałam sobie radę , teraz mam satysfakcję że tak naprawdę wygrałam, bo nie (...)