art 118 ustawy emerytalnej Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

akapitu), iż SN uważa, że prawo do równoważników przysługuje jednak emerytowi policyjnemu. Tymczasem z przepisów (art. 2 pkt 2 lit "c" oraz art. 29 ustawy emerytalnej) (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

charakterze. Kochanowski we wniosku do TK ocenił, że jeden z zapisów ustawy wprowadza 'zaostrzenie z mocą wsteczną' dotychczasowych warunków nabywania prawa do wcześniejszej emerytury. (kif, PAP) (...)

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

zgodnie z art. 55a ustawy emerytalnej, ale mam takie pytanie: W jakim przypadku to przeliczenie będzie dla mnie korzystne w sensie, że świadczenie zostanie podwyższone ? Pytanie moje (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

- napiszcie to krukowi i niech sie wypchają. Logan_Maciej poproszę jeszcze o numer ustawy przedawnieniu, żebym w piśmie mogła się na nią powołać meggi76 Art. 118 Kodeksu Cywilnego (...)

dług idea - windykacja kruk

dług idea - windykacja kruk

termin 3 letni o przedawnieniu roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 118 kc; endrju Jeżeli już to nie 118 tylko 554KC. A tak w ogóle to jeśli możesz - podaj proszę (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w swoich (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

złotych; II. na podstawie art. 118§1 kpw i art. 3 ust.1 Ustawy z dnia 23.czerwca 1973r. o opłatach w sprawach karnych obciąża obwinionego zryczałtowanymi wydatkami postępowania (...)

jak przejsc na wczesniejsza emeryture?

jak przejsc na wczesniejsza emeryture?

spelniac warunku? sprawdz sobie na internecie art. 184 ustawy emerytalnej. eli88prawSTU nie wiem gdzie tego szukać możecie mi napisać co ten art mówi?! owczarek66

praca po emeryturze.

praca po emeryturze.

pewnie ine pelna stawke. chodzi mi o rpace legalna. można art.103-104 Ustawy emerytalnej. Anna_a na wczesniejszej emeryturze pracowac mozesz ale z ograniczeniami świadczen, na płenej emeryturze (...)

praca i emerytura

praca i emerytura

dorobić... jest to możliwe i na jakich warunkach?! na czarno zawsze mozna, jak połowa rodaków;) a art. 103 do 105 ustawy emerytalnej proszę sobie przejżeć ale ogólnei można tylko pod (...)

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

czasu pobierania zasiłku za granica osoba taka nie ma prawa do emerytury z ZUS gabi44 Mowa o tym w art. 100 ust. 2 ustawy emerytalnej, która  daje podstawę do odmowy przyznania (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy Witam Dnia 07.01.2004r. zostałem skazany wyrokiem nakazowym na karę grzywny na podstawie art. 118 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000r. (...)

Wezwanie do zapłaty za wieczyste użytkowanie po latach

Wezwanie do zapłaty za wieczyste użytkowanie po latach

upomnień, wszystko płacę regularnie. Aktualnie urząd powołuje się na art. 71 ust 1 i 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz art 476 i 481 Kodeksu cywilnego. Po pierwsze nie byłam (...)

Przedawnienie rachunku TP z 2004r

Przedawnienie rachunku TP z 2004r

- Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2004 r., Nr 171, poz. 1800, ze zm.), określa art. 118 k.c. czyli trzy lata !Pozdrawiam maryja maryja