art 113 kro Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

separacji(art.61 KRO. Jednakże sąd może nie zezwolić na separację jeżeli w jej skutek mogłoby ucierpieć dobro wspólnych dzieci(art.62 KRO). Skutki separacji są takie same jak (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są (...)

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymieniono w art. 111 § 1 i 1a KRO. W Pani przypadku pod uwagę należałoby wziąć przede wszystkim jedną - rażące zaniedbywanie obowiązków wobec dziecka. (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

z KRO nie ma Pan prawa na wydawnaie zgdoy na zmiane tego nazwiska tego dziecka, jednyna ososba jest tumatka art. 79 kro i n. wielkimufta Dokładnie tak jest jak pisze Mena!Jestem wtej samej (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Ci na to art.132 KRO "Obowiazek alimentacyjny zobowiazanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy,gdy nie ma osoby zobowiązanej w blizszej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynic

Alimenty, prosze o pomoc.

Alimenty, prosze o pomoc.

przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny (art. 27 k.r.o.) wygasa. eli88prawSTU

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

można nic z tym zrobić. xxx Wygasa? Niby który art. KRO o tym mówi? Wg. Art. 128. KRO Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

sole mineralne i witaminy. Woda do picia i do mycia Przepisy art. 233 k.p. zostały rozwinięte w § 13, 112 i 113 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie (...)

Unieważnienie uznania dziecka

Unieważnienie uznania dziecka

kontakt megajoga masz dość prostą sytuację - bo art. Art. 80. KRO [Wada o¶wiadczenia woli] § 1. Mężczyzna, który dziecko uznał, może w ci±gu roku od daty uznania (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko (...)

Ustalenie ojcostwa

Ustalenie ojcostwa

alimenty musiałaby już toczyć się osobna rozprawa sądowa. Juliax "mąż matki powinien wytoczyć powództwo w przeciągu 6 miesięcy od dnia w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę ( art. (...)

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o.

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o.

Podstawa do złożenia pozwu o ustnowienie rozdzielności majatkowej. Art. 52 § 1 k.r.o. Witam, Na wstępie chce przytoczyć podstawę prawna. art. 52 § 1 k.r.o. (Z ważnych powodów (...)

alimenty

alimenty

art. 138 k.r.o. można złożyć do sądu pozew o obniżenie alimentów i uzasadnić, że np. zmiejszyły się majątkowe możliwości zobowiązanego. jedynytakicarol Tak, obowiązek alimentacyjny (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

alimentacyjnego) więc domaganie się alimentów od Pana byłoby, w mojej opinii także sprzeczne z zasadami współżycia społecznego jako nadużycie prawa do alimentacji (art 144 kro) - sprzeczność (...)

Rozdzielność majątkowa

Rozdzielność majątkowa

wyłączenia wspólności każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed zawarciem umowy, jak i majątek nabyty później; zarządza i rozporządza całym swoim majątkiem samodzielnie. (art.51 (...)

Uznanie dziecka

Uznanie dziecka

wieku dziecka? Jak to się zmienia z wiekiem dziecka? halinkaa2 Art 76. KRO § 1. Uznanie ojcostwa nie może nastąpić po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności. Art 84 KRO § (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to:  1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  2) dochody (...)

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku?

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku?

szacunku. Art. 113 § 1 stanowi, że niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko będą mieć prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. Zasada wzajemnego szacunku w (...)

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

formularzy, wniosków, opisywaniem faktur etc. zgodnie z ustawą o VAT art 113 ust.13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do ... , oraz podatników: .... 2) świadczących (...)

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998 r. Nr

siostra i brat

siostra i brat

to uczynić w przyszłym tygodniu. Tylko słowem wstępu, kwestie kontaktów między rodzeństwem reguluje art. 113 z indeksem 6 Kodeksu Rodzinnego. Zatem tak jak rodzic może wystąpić do sądu (...)

nie chce wydac zgody na paszport

nie chce wydac zgody na paszport

pamiętaj: Kodeks rodzinny mówi: Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów.§ 2. Kontakty z dzieckiem (...)

kontakty z dzieckiem a osoby trzecie

kontakty z dzieckiem a osoby trzecie

zaznacz, że rodzina matki dziecka utrudnia kontakty a Ty przecież jako ojciec masz obowiązek utrzymywać kontakt z dzieckiem. Kodeks rodzinny : Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej (...)

Czy dzieci powinny płacić za separacje rodziców ?

Czy dzieci powinny płacić za separacje rodziców ?

sądowych na podst. Art. 113 kpc. Do pozwu załącza zaświadczenie z UP o wysokości zasiłku. Sąd wysyła druk oświadczenia w którym należy podać osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie (...)

WLASNIE WROCIŁAM Z SĄDU szooooooook!

WLASNIE WROCIŁAM Z SĄDU szooooooook!

żeby cokolwiek uzyskać , i żeby wniosła o wydanie uzasadnienia wyroku i by potem się jak odwoływała do apelacji zaskarżając każdy punkt ,np : "I. obrazę prawa materialnego ? art. 135 § 1 kro (...)

jak wygląda przysposobienie?

jak wygląda przysposobienie?

jest staranie się o pozbawienie władzy rodzicielskiej, jeśli zachodzą ku temu przesłanki (art. 111 k.r.o.) i np. przeszkoda w sprawowawniu władzy ma charakter trwały, a nie przejściowy. jedynytakicarol

alimenty na ojca alkoholika

alimenty na ojca alkoholika

wykonania obowiązku alimentacyjnego opieracjąc się na art.144 1 k.r.o. Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego, jeżeli żądanie alimentów (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

chlopie- ale przegapiles termin. Hesta jedynie po tym okresie 6 miesięcy ,prokurator może wystąpić w twoim imieniu o zaprzeczenie ojcostwa art.86 kro feniks111 Musisz złożyć wniosek do prokuratury (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

bardzo mocno mi zależy. Prosze o odpowiedzi i z góry dziękuje. lukasz19886 Ma Pan możliwośc uznania dziecka. Zgodnie a art. Art. 73. § 1. KRO Uznanie ojcostwa następuje, gdy (...)

1

2

3