art 111 kodeksu rodzinnego i opiek Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

plac alimęty a to nie prawda sa prawa i obowiązki a tak jak mi sędzia powiedziała że mu tylko zostały obowiązki Głowa do góry i nie bać się iść do sądu i złożyć wniosek A (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

żadnym z przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Natomiast władza rodzicielska może być odebrana, jeżeli zaistnieją przesłanki z art. 111 kodeksu postępowania (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

jakie sa podstawy do odebrania praw rodzicielskich

jakie sa podstawy do odebrania praw rodzicielskich

rodzinnego i opiekuńczego. Zgodnie z tym przepisem: Art. 111. § 1. Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają (...)

Ubezwłasnowolnienie

Ubezwłasnowolnienie

przeszkody w jej sprawowaniu (art. 111 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). ? § 1. Czynność prawna dokonana przez osobę, która nie ma zdolności do czynności prawnych, (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

pod pojeciem resocjalizacji, probacji jakie sa cele i zadania tego typu dzialan. To co wszystkich kandydatow zlamalo to pytania o ustawe o kuratorach i rozporzadzenia do nich wydawane. No i (...)

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

wniosek do sadu. Jestem obecnie mezatka i mam 2-gie dziecko, chcialabym z mezem aby corka nosila nazwisko mojego meza i aby mogl miec do niej prawa jako ojciec. Prosze mi powiedziec jaki to jest wniosek (...)

prawa rodzicielskie

prawa rodzicielskie

dziecku ze jest inaczej. I to ona jest weekendową mamą i to nie zawsze. gdy jej nie pasuje to weekend kiedy jest dziecko podrzuca je na noc znajomym. Mogłabym tu pisać i pisać podając (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

to. mrozowskim Czy mogę żądać alimentów od rodziców ojca moich dzieci? tachwa przydatne informacje znajdują się w: art. 129 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jednak czy (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

olga. podcinanie strun maskara. a jak uprawiam sex z zoną i ona krzyczy i przeszkadza to Pani pod 5, to co am zonie podciąć. słoneczko żonie nic tobie podciąć jajka i po krzykach. (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

pieniężnego bądź świadczenia w naturze. Zgodnie z brzmieniem znowelizowanego art. 135 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.io.) wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

USTALANIE OJCOSTWA

USTALANIE OJCOSTWA

wykonywane sa w sprawach sadowych o ustalenie ojcostwa, a kto moze zadac sadowego ustalenia ojcostwa jest zapisane w rt. 84 Kodeksu rodzinnego i opiekunczego - no i przykro mi bo byłych (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

wygórowany. Muszę zebrać siły i coś z tym zrobić. Dziękuję za odpowiedź. marta czyli jak rozumiem mama płaci alimenty na ciebie i siostrę? W rozumieniu Art 135 Kodeksu rodzinnego (...)

Odebranie praw

Odebranie praw

ojca mojego dziecka ale nie odbieral i nie odpisywal na SMSy pozniej przez kilka dni probowalam sie z nim skontaktowac oczywiscie o braku spotkania poinformowalam pania kurator oraz osrodek i pania

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

zwolniony z obowiązku alimentacyjnego? patryszya66 Zgodnie z art.121 § 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na skutek przysposobienia ustają prawa i obowiązki przysposobionego, (...)

odebranie ojcu praw

odebranie ojcu praw

? Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym: Art. 111. § 1. Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

ma firmę dużą, ja nie pracuje i nie mieszkamy razem, mamy rozdzielność majątkową. Ok i tutaj pytanie czy jeżeli wezmę rozwód i udowodnię ze to z jego winy, mam świadków (dzieci (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

- najpierw alimenty należą się od małżonka (byłego małżonka), jakkolwiek to zabrzmi (art. 128 i następne kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). majk Uzyskałaś jakąś (...)

alimenty

alimenty

. jedynytakicarol Reguluje to art. 60 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-rodzinne/alimenty/artykuly/alimenty-po-rozwodzie.html

Obowiązki właścicieli psów

Obowiązki właścicieli psów

!!!!!!!!!!!!!!!!111 lala zrozumcie ludzi,ktorzy nie maja psa w mieszkaniu i jest to na prawde uciazliwe,bynajmniej dla mnie,gdyz mam male dziecko-zdazy zasnac i zrywa mi sie wystraszone,bo pies (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

linii prostej, wiec dziadkow dziecka (rodzicow ojca dziecka). Patrz art. 128, 129, art. 132 kodeksu rodzinnego i opiekunczego. Jesli jestes osoba w niedostatku to proponuje, abys (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. 19.Winiarz J., ?System prawa rodzinnego?, PWN, Waszawa 1999. 20. Walaszek B., ?Zarys prawa rodzinnego i opiekuńczego?, PWN Warszawa 1980. 21.Zieliński A., ?Prawo rodzinne i opiekuńcz (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

brzmieniem znowelizowanego art. 135 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.io.) wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka lub osoby niepełnosprawnej może polegać (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, obciążający krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128). Przy czym na podstawie art. 129 § 1 Kodeksu (...)

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

separacji(art.61 KRO. Jednakże sąd może nie zezwolić na separację jeżeli w jej skutek mogłoby ucierpieć dobro wspólnych dzieci(art.62 KRO). Skutki separacji są takie same jak rozwodu (art.61KRO), (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)