art 108 ustawy o emeryturach i rentach z fus Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy (...)

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

podstawie przepisów: art.57 i 58 ustawy z dnia 17.12.98 r. o emeryturach i rentach z FUS( Dz.U. Nr 39, poz.353 ze zmianami) W uzasadnieniu (...)

początek choroby Renta

początek choroby Renta

początek choroby Renta Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku (...)

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyło 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia (art. 68, ust. 1, pkt 3 ustawy o emeryturach i rentach (...)

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

termin zwolnienia?? Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2011 nowym art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z FUS (DzU (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, (...)

wyższe emerytury

wyższe emerytury

emeryturach i rentach z FUS, każdy udowodniony okres opłacania składek zostanie doliczony do kapitału początkowego. mecho49 Zmiany dotyczą też rent, teraz osoby o (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, bardzo skrocona szyjka macicy.Mimo,iz od poczatku jest na zwolnieniu,bardzo dbam o siebie, o spokoj dla mnie i dziecka, to jednak pewnych rzeczy nie da sie przewidziec, i dlatego jestem (...)

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011 Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach zakłada, że osoby, które zrezygnują (...)

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady. Drodzy Użytkownicy, pragnę prosić o porady w związku z moją sytuacją z ZUS-em. Z góry dziękuję za Wasz czas. Do 30-go września br. (...)

renta

renta

dalej dostawać rentkę aż do końca nauki?Z góry dziękuję za pomoc jeree Zawrcie związku małżeńskiego nie ma wpływu na prawo do renty rodzinnej. Zgodnie z art. 68 ustawy o (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z (...)

renty wyjątkowe - jak się o nie starać

renty wyjątkowe - jak się o nie starać

renty wyjątkowe - jak się o nie starać Zgodnie z art. 82 i 83 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych taką wyjątkową (...)

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

obliczonego poprzednio. W przypadku gdy zachodzą przesłanki do ponownego ustalenia emerytury lub renty (w myśl art. 110 ustawy 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach (...)

Nienależnie pobrane świadczenie?

Nienależnie pobrane świadczenie?

lat, będąc na IV roku studiów. Zgodnie z art. 68 par. 2 ustawy o emeryturach i rentach, miałaby możliwość otrzymywania świadczenia przez kolejny rok, gdyby (...)

Minimum potrącania

Minimum potrącania

procent, w zależności oo tytułu potrąceń i ponad kwotę odpowiadającą 60 lub 20 procent najniższego świadczenia (emerytury lub renty) - art.140 - 141 ustawy z dnia 17 grudnia (...)

wstrzymanie emerytury

wstrzymanie emerytury

nie wiele czasu, aby wypowiedzeć pracę w takim okresie pozostaje tylko porozumienie stron.  tadek48 Odnośne przepisy: art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach (...)

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

ruchu drogowego w zakresie wymagań technicznych art. 66 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz 908 z późniejszymi zmianami. 9. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

tzw. ponaglenie, przypomniienie o wykonaniu kow. Jesli i to nie przynosi rezultatu, pisze wniosek o zastepcza. Technika przyznam bardzo skuteczna jasna i klarowna. Ogolnie opisana i (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

i skutki ich niewykonania). ANNA Umowa zawarta z firmą POLKOMTEL S.A. jest umową o świadczenie usług. Zgodnie z art. 554 Kodeksu Cywilnego, roszczenia przedsiębiorcy z (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118 ze zm.)czyli w 1997 r? Czy ma prawo ubiegać sie o przeliczenie emerytury (...)

renta rodzinna a drugi kierunek studiów

renta rodzinna a drugi kierunek studiów

renta rodzinna a drugi kierunek studiów Proszę o pomoc. Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach, przysługuje mi renta po Ojcu. Jednak z gdy ukońzcyłem 25 lat (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać (...)

Renta inwalidy wojskowego

Renta inwalidy wojskowego

określonych w przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W ustawie nie ma zapisu dotyczącego inwalidów wojskowych, którzy posiadają prawo do (...)

Pracujący emeryci w 2011 roku !

Pracujący emeryci w 2011 roku !

pracujących emerytów? jakie są wady i zalety tego prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach?? bardzo proszę o odpowiedź!

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z (...)

1

2

3

4

5

...

23