art 107w Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych. Podmiot ten może bowiem przetwarzać dane wyłącznie w zakresie i celu przewidzianym w umowie. Powierzenie przetwarzania danych na podstawie umowy, o której stanowi art. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 226. W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i ograniczenia (...)

Art. 278/144

Art. 278/144

Art. 278/144 Witam, otrzymalem dzisiaj poleconym list, gdzie miejscowa Policja wzywa mnie w charakterze świadka w sprawie XXXXXX ... z art. 278/144. Ktoś z Was umie to rozszyfrować? Z (...)


Witam
zostałem skazany wyrokiem nakazowym z
art.86 § 4kks
w zb.z art.54 § 3kks
w zb.z art.63

Witam zostałem skazany wyrokiem nakazowym z art.86 § 4kks w zb.z art.54 § 3kks w zb.z art.63

Witam zostałem skazany wyrokiem nakazowym z art.86 § 4kks w zb.z art.54 § 3kks w zb.z art.63 Witam zostałem skazany wyrokiem nakazowym z art.86 § 4kks w zb.z (...)

art286

art286

, a zostalam oskatzona o wyludzenie , boje sie ze pojde do wiezienia , wychowujesama dzieci. zamówilam fikcyjna pieczatke w internecie i wypelnila faktury , wszystko bylo fikcyjne . czy sAd moze dac lagodna (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Proszę o rozwianie watpliwosci co do ustawy

Proszę o rozwianie watpliwosci co do ustawy

, art. 36?42 oraz art. 49 ust. 3, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. - to znaczy, że te art. wchodza w zycie od 1.01.2014 r. Kazimierannn

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

w zwiazku z art. 164 chcialy by robic jak najmniej. w pewnym momencie nawet uslyszalem stwierdzenie ze plan wolnosciowy ma zawierac dzialania skazanego podejmowane w zk i ja mam mu to (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

automatyczne ściganie z art. 286 par. 1. prawnik27 w przypadku skazania w zawieszeniu(ba takie wyroki wydaje sad w tym przypadku), jednym z warunków może być naprawienie szkody, (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

należności w ciągu trzech dni! W piśmie do prezesa zadeklarowałam, że spłacę pozostałą kwotę w nieco późniejszym terminie, najpóżniej w sierpniu. Zyskałam tyle, że mam (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

za 25 lat pracy lub tez prawo do takiej nagrody istnieje w przepisach zakladowych spólki, to w zasadzie jest bez znaczenia, poniewaz prawo do tej nagrody powstaje w tym zakladzie pracy, w (...)

art.160 kk

art.160 kk

art.160 kk mam pytanie, czy ma wiekszy sens saskarżanie decyzji prokuratury o odmowie wszczecia postepowania. wniosek o popełnieniu przestępstwa przez mojego sasiada (w rozumieniu art.160) (...)

Przestepstwo art286

Przestepstwo art286

Przestepstwo art286 Witam,w marcu dostałem wezwanie na komisariat,zgłosiłem się i dostałem Dobrowolne poddanie sie karze propozycje od prokuatoura,w wyjasnieniach nie zgodzilem sie na tą (...)

Art 244

Art 244

Art 244 W 2001r. zostalem skazany za jazde pod wpłwem alkoholu i w 2004 r. złamałem ten nakaz gdzie sąd skazał mnie na kare pozbawienia wolności,którą odsiedziałem. Teraz staram się (...)

Prawo opieki nad dzieckiem, art 188, w szczegolnym aspekcie

Prawo opieki nad dzieckiem, art 188, w szczegolnym aspekcie

Prawo opieki nad dzieckiem, art 188, w szczegolnym aspekcie Witam, jestem pielęgniarką i chciałabym wziąść wolne na podst. prawa do opieki nad dzieckiem, niestety pielęgniarka dyżurna nie chce (...)

art.206 współposiadanie

art.206 współposiadanie

art.206 współposiadanie W czasie trwania małżeństwa otworzyliśmy zakład fryzjersko-kosmetyczny kożystając z pomocy finansowej moich rodziców, zapisaliśmy działalność na żonę bo jest (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

parokrotnie uwagę , żeby go wypuszczała w ciągu dnia . Piesek się wybiega i jak się wysiusia ok. 22-ej to dośpi w domu do rana. Trzyma go cały dzień w domu a w nocy pies ujada (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie sa do (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego w wymiarze: 1) 20 tygodni w przypadku przyjęcia jednego dziecka, 2) 31 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia dwojga dzieci, 3) 33 tygodni w przypadku jednoczesnego (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

sam będziesz osądzony. zielony2 Litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Debet miałem w wysokości 1000 zł więc nie jest to jakaś drobnostka, a spłacałem to w ratach, a odsetki rosły mi skali 29% w (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Oczywiście nie w art. 7 lecz w art.2 ust.7. Mariusz Masz rację , dobrze myślalem , źle napisałem. Piotr Jestem zainteresowana Waszą rozmową, bo uleglam wypadkowi na oblodzonym (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

284.zawierajacej postanowienia art 6 dotyczacego tzw.prawo do sadu oczywiscie przed wejsciem w życie Konstytucji z 1997 stanowiacej w art 45 ust 1że każdy ma prawo do sprawiedliwego (...)