art 1059 kodeksu cywilnego - komentarze prawo do spadku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

obejmować cały spadek. Jednakże z ważnych powodów może być ograniczony do części spadku. 2. Umowny udział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony do części (...)

spadek

spadek

wątpliwości co do uczciwości świadków czy samego postępowania, warto zgłosić te obawy prawnie. 4. Prawa dzieci do spadku - Dzieci zmarłej osoby zwykle mają określone prawa do (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

Darowizna

Darowizna

zmarłaby przed upływem 10 lat od chwili przepisania gospodarstwa pozostali uprawnieni do dziedziczenia po babci mieliby prawo do zachowku. W tej sytuacji jest już po sprawie i nie trzeba (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

odnajdziesz klauzule? Ewqa trochę mnie to zaskoczyło I ksiega Kodeksu Cywilnego Prawo Wstępne Klauzule Generalne : fundamenty prawa np. art 3 prawo nie działa wstecz, art. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

6.10.2005 r.,sygn. akt I OPS 2/2005),co dowodzi, że nie ma tu zastosowania Art. 509 Kodeksu Cywilnego. W związku z tym, jeżeli nie zaprzestaną Państwo działań naruszających moje prawa (...)

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

ustawowi do chwili działu spadku macie równe prawo do korzystania z mieszkania z tymże żadne z was nie może pop Kuba espadki.pl poprzez swoje działania ograniczac możliwości (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

jakieś znaczenie, że spadek mojego syna to gospodarstwo rolne? agazz owszem, zasadnicze, stosuje się tu przepisy szczególne (Kodeks Cywilny, od Art. 1058). Zwróciłabym uwagę na art. Art. (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

zaczyna się liczyć od momentu dowiedzenia się przez uprawnionego do spadku o śmierci spadkodawcy. Tu wątpliwości nie mieli. Natomiast sprzeczne informacje otrzymałem jeżeli chodzi o prawo (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nie pomyslala o rozwodzie męczymy sie juz cwierc wieku. Jedno co zrobiła do udała sie do Urzędu MIasta a Rzecznik Praw Obywatelskich pokierowal ja do specjalnego wydzialu (tu dokladnie (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

pism do spółdzielni ale jestem zbywany , podejrzewam że spółdzielnia celowo ukrywa niektóre fakty ponieważ Włodzimierz B był członkiem jej zarządu) Jak dochodzić swoich praw do mieszkania? (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pracodawca, ale nie wiem gdzie mąż ma zanieść zwolnienie do pracy czy do zusu justyna prawo-pracy.net pracodawcy, bo on dostarcza do zus-u - jak dobrze pamiętam ja prawo-pracy.net (...)

Zachowek dla wnuków

Zachowek dla wnuków

kodeksu cywilnego: Art.991.S2 Art.1000.S1 Art.1001 Art.1002 Art.1007.S2 i powiedz mu, zeby wystapil do obdarowanej ciotki z zadaniem zaplaty zachowku... Powodzenia! (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ustalić czy energetyka miała prawo do postawienia słupów i czy możesz dochodzić wynagrodzenia za bezumowne korzystanie.  Zapraszamy e-prawnikpl polecieć można bardzo prosto....art. (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

podobną sytuację. Jego matka zostawiła swojego męża wraz z dziećmi (6 dzieci) i wyjechała do "innego pana". Wracała do domu tylko po to aby zabrać z domu co tylko mogła spakować (...)

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

;ustawy o podatku od spadków i darowizn ilonaa29 Jerzeli natomiast spadek został przyjęty to niema juz możliwości na jego odwołanie (zgodnie z art. 1018 ust. 2 kodeksu cywilnego) (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

tylko zabieraj się do pracy .oraz skozystaj z lustra do goscia alimenty.pl Zgadzm sie z tym co piszesz moge miec tylko pretensje do syna że jak przychodzila taka do mego syna a ja (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

gminy, a także przepisy Kodeksu cywilnego. W stosunku do wynajmującego warunki są regulowane przez postanowienia Kodeksu cywilnego. Przepisy wyżej wspomnianej Ustawy mają (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

urlop wychowawczy jest podany brutto czy netto zaneta prawo-pracy.net Witam jeżeli chodzi o papiery potrzebne do urlopu wychowawczego to musisz się zgłosić do pracodawcy dostaniesz do (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

wniosku do komornika o wszczęcie egzekucji a tym samym na uzyskanie pieniedzy. MUSISZ iść do komornika z orginałem wyroku ,u niego złozysz wniosek , podejdz z ksero do opieki społecznej (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prywatna, bank czy telefonia. lkpo trzeba płacić swoje zobowiązania, a firmy windykacyne nie będą pukać do naszych drzwi, a jeżeli chodzi o Kruka - sam miałem do czynienia z osobami, które (...)

spisek rodzenstwa w sprawie spadku

spisek rodzenstwa w sprawie spadku

zwolnione z opłat do chwili rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. W przypadku oddalenia powództwa cywilnego powód ponosi jego koszty. W przeciwnym razie osoba skazana pokrywa koszty. Sugeruję udać (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

, lepeij iść do sądu a ztamtąd niech zostanie przydzielony komornik. Wierzyciel ma prawo do naliczania soibie kosztów. Szukaj dalej kodeksu cywilnego i artykułu pod tytułem (...)

Czy mam prawo do spadku ,zachowku związane ze śmiercią ojca gdy za życia przepisał wszystko na mojego brata

Czy mam prawo do spadku ,zachowku związane ze śmiercią ojca gdy za życia przepisał wszystko na mojego brata

Czy mam prawo do spadku ,zachowku związane ze śmiercią ojca gdy za życia przepisał wszystko na mojego brata Ojciec za życia przepisał na mojego brata jednego z rodzeństwa dom i ziemię(wszystko (...)

Pytanie o zachowek.

Pytanie o zachowek.

, a nie poszczególnych praw i przedmiotów majątkowych wchodzących w skład spadku. Definicja zapisu jest zawarta w art. 968 § 1 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem spadkodawca (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

koniecznym do nabycia prawa do emerytury, lecz warunkiem skorzystania z prawa do tego świadczenia. Art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z FUS regulujący warunki uprawniające do (...)

długi rodziców

długi rodziców

wezwanie Ja oraz moje rodzeństwo do sądu o spłate pożyczki którą wziała mama. W sądzie Sąd powiedział, ze może odrzucić nasze akt zrzeczenia się majątku. Dodatkowo może szukać innych osob (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

kodeksu cywilnego art. 543. 39. Sklep internetowy zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów. 40. Właściciel sklepu zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w regulaminie (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

od urodzenia i do końca to mieszkanie jest jego jedynym centrum życiowym. Ja codziennie przyjeżdżałam do mojej mamy i opiekowałam się nią wraz ze starszym synem. Kiedy byłam w pracy miałam (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

dzieckiem.jestesmy umowieni ze w dni kiedy ja musze isc do szkoly on zabiera ja do siebie do domu rodzinnego gdzie opiekuje sie nia babcia(z pon na wt zostaja na noc-taka umowa zeby poprostu (...)

1

2

3

4

5

...

17