art 100 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego""" Teraz jest

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których mowa w art. (...)

Przymusowe 10-cio godzinne zmiany

Przymusowe 10-cio godzinne zmiany

ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usuniecia awarii, 2) szczególnych potrzeb pracodawcy. Art 100 $ 1. Pracownik jest zobowiązany wykonywać (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej zależy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

. Istotnym przepisem z punktu widzenia zagadnienia ograniczenia praw rodzicielskich wydaje się być art. 100 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zgodnie z nim rodzic ma prawo zwrócić się do sądu (...)

obowiazek wykonywania polecen

obowiazek wykonywania polecen

pracownika art 100kp 2. Jakie sa granice obowiazku pracownika wykonywania polecen pracodawcy art 100 par.1 kp 3. elementy istotne umowy o prace 4. ocen relacje miedzy powierzeniem pracownikowi (...)

Przedawnienie mandatu drogowego

Przedawnienie mandatu drogowego

nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy okres urlopu (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Rozwiazanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia

Rozwiazanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia

, który upłynie w dniu 31.05.2009r. Przyczyną wypowiedzenia umowy jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych (Art. 52 & 1 pkt 1 Kodeksu pracy), w tym wynikających z Art. (...)

Problem z Urzędem Celnym i bezprawne wszczęcie postępowania podatkowego o niezapłaconą akcyzę za sprowadzony z Danii samochód.

Problem z Urzędem Celnym i bezprawne wszczęcie postępowania podatkowego o niezapłaconą akcyzę za sprowadzony z Danii samochód.

o których mowa w art. 100 ust. 4 ustawy o podatku akcyzowym na dzień powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego ,gdyż kwalifikował się jako (...)

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

podatkowego nie ustalono, że podatek został zapłacony? (art. 100 ustawy o podatku akcyzowym). Podatek akcyzowy należny z tytułu określonych czynności mających za przedmiot samochód osobowy (...)

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

czasu pobierania zasiłku za granica osoba taka nie ma prawa do emerytury z ZUS gabi44 Mowa o tym w art. 100 ust. 2 ustawy emerytalnej, która  daje podstawę do odmowy przyznania emerytury (...)

Zmuszony do odśnieżania cudzego dachu

Zmuszony do odśnieżania cudzego dachu

wysokościową. Polecenia służbowego dotyczącego pracy na dachu (odśnieżaniu) pracownik bez uprawnień ma prawo nie wykonać, właśnie na podstawie art. 100 kodeksu pracy. tadek50

Wyrok TK a mandat od Straży Miejskiej

Wyrok TK a mandat od Straży Miejskiej

przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (art. 100 KPW). Czy po wyroku TK Straż Miejska nadal może tego dokonać? Bardzo dziękuję od razu za ewentualną pomoc lub wskazówki.

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

tematem..... Popieram tą wypowiedź w 100% .Przestrzegam przed firmami które umawiają się na postępowanie bez żadnych kosztów . Schemat działania takiej firmy jest prosty .... wysyłała (...)

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

100 zł do alimentów co zabiera sobie komornik i sąd tak orzekł i napisał to w wyroku to moja zona stwierdziła że ma to gdzieś. Więc teraz ja musze płacić dodatkowo 100 zł m-cznie i komornik (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

.: 6.600 zł, a 5% od nadwyżki ponad 100 tys. zł, nie więcej jednak niż 100 tys. zł (par. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 grudnia 1996 r. w sprawie określenia wpisów w (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

pomocy mój mąż ma przyznane alimenty na dziecko które nie jest jego i jest pewny w 100 % dziecko ma 5 miesięcy,co dalej????? lubuskie91 Coś mi się wydaje że musiał je uznać żeby mu alimenty zasądzili,teraz

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

NIEWIEDZY.BIERNOŚĆ NIC TU NIE POMORZE. gerard.boruta JA MAM TAKI PROBLEM ZE ZALOZYLI MI SPRAWE I DOSTALAM KOMORNIKA WPLACILAM 400 ZL A W NASTEPNYM MIESIACU 100 BO WIECEJ NIE MIALAM A TERAZ MNIE STRASZY (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

, a więc zastosować zryczałtowany podatek 18% do całości przychodu, a więc do kwoty 100 zł. Kwota podatku wyniosłaby w tej sytuacji 18 zł. Można by jednak założyć, że w umowie o dzieło następuje

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem z art. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent Rzeczypospolitej: (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku. zabnicka Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo na który jest (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

pożyczkowej poniżej (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) skontaktuj się z nią twoja szybka i niezawodna pożyczka dzisiaj, ponieważ ona jest legit% 100. Niech Bóg błogosławi mi Stellę Rene. Martha (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

się za niego wziąć i dać mu należyta nauczkę. Brawo dla wszystkich, którzy mają odwagę walczyć o swoje prawa:)!!! Zuza Zgadzam się w 100% z Zuzą. Natomiast ZOORRO urwał się chyba z choinki!!! (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

zasadzone alimenty ucze sie i jestem w ciazy czy gdy urodze dziecko i w dalszym ciagu bede sie uczyc alimenty mi przysluguja? chcaca sie uczyc alimenty.pl zapewniam, że moze zajac 100 wynagrodzenia, i jesli

1

2

3

4

5

...

7