art 100 ust 1 p 4 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: a) 1 (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

chorująca i słabowita Polka nagle po wyjeździe do UK cudownie zdrowieje. Wiesz dlaczego? Bo tam nie płacą 100% wynagrodzenia w ciąży. Cała tajemnica. marysia Już odpowiadam na Twoje pytania: 1) (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

napisać :) Logan_Maciej Ponownie dziekuję, napiszę tylko jak coś ci to powie , że KRUK w pismach do nas pisze iż prztwarzanie danych osobowych przez firme KRUK odbywa się na podstawie art23 ust. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

: (...) złotych), a od uczestników Anny P., Grzegorza P. i Józefa P. kwoty po 600 zł (słownie: (...) złotych) z tytułu kosztów w postępowaniu kasacyjnym. Uzasadnienie: Postanowieniem (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przesłance wskazanej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którą przetwarzanie danych jest dopuszczalne, jeżeli jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

regulamin firmy. Jedyne co moga to po 1 kupić dług, 2 wydzwaniać 3 wysyłać ugody i "wewaznia" a wezwać może tylko policja, straz miejska, prokurator czy sąd, nie firma. po 4 pocałować w (...)

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rok 2013

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rok 2013

sie zapoznala z Wami wczesniej :) Angelika1994 Wiem :P Pociesza mnie to, że to Kraków więc z dala od domu będę :P dax14414 ooo jak fajnie :D 4 osoby już ;) Angelika, z Krakowa jesteś? (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

), strażakom przysługują również rownoważniki pieniężne za remont mieszkania (art. 77 ust. 1) albo za jego brak (art. 78 ust. 1). Skoro zatem prawo do ww. równoważników (...)

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

adwokat z Łodzi do trudnego rozwodu

???????????????????????????????????????????????????? JapanCert?IT????????????????????????????? ??????? ????3????Box Office Mojo???1??80?????1,522??????????????????????????????????????3?????645?7,000????5

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 19 3 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

, czy można zgłosić urlop na żądanie w dzień dyżuru ? yyy Pracuję na wodociągach przeszło 20 lat. Przez ten czas pełnie dyżury telefoniczne - bezpłatnie. Ratunku. nadzieja7 Art. 1515. [Dyżur] (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawą to wyślij mi meila na hwinkowska@gmail.com IP832711397 czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? shoka Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka może wytoczyć

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

utrzymania dzieci przebywających za granicą. 1. Czy dochody nowego męża liczą się do dochodów żony branych pod uwagę przy astalaniu wysokości alimentów? 2. Czy pomimo,że decyzja jest ich,mogę (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. Od pewnego czasu (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko (...)

szukam adwokata z Krakowa z zacięciem do rozwodów

szukam adwokata z Krakowa z zacięciem do rozwodów

, alimentów, edukacji, dzięki temu rozprawa rozwodowa trwała 30 minut. Polecam do spraw rodzinnych. Ela2222 Karmelicka 60/6, p. Łukomski i P. Poznańska, małżeństwo, żeby było fajniej :) (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

alimentów ojca? Z tego co przeczytałamw odpowiedziać to wywnioskowałam ze nie ale wolałabym sie dowiedzieć tak na 100% zanim złoże wniosek zeby nie wyszło potem że chce wysępić od ojca za dużo! (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

stare kwoki co tam siedza! Artorius007 Po prostu zaproponiowac wysokość rat i splacać.Jeśli to dług z przeszło 3 lat to jest przedawniony , jeśli nie ma wyroku oczywiście art.118kc.pozdrawiam Monik (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

korespondencji w tym innym mieście i już to im wystarcza aby pozbyć się twojej skargi. 2. Jeśli żadnej z metod wymienionych w p. 1. sądowi nie uda się zastosować, to wtedy sąd wydaje postanowienie (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

corke , nie łozył na nia przez 4 lata ani zlotowki ze dwa razy w ciagu 4 lat kupil jej jakies prezety i dal 100 zl.Sad przyznal mi na nia 350 zl, ale ten dupek odwolal sie od wyroku (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

jednak nie pozwala na to, co uzasadniam niżej wymienionym zapisem w kodeksie pracy: Zgodnie z przepisem art. 53 § 1 k. p. pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia: o dłużej (...)

1

2

3

4

5

...

10