aneks do umowy na podstawie art 177a Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

-cywilne.net Witam, wynajmowałem pokój w mieszkaniu bez właściciela. Umowa została zawarta, a raczej aneks do umowy zawartej wcześniej, nie wiem czy właściciel zgłaszał do do (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

jest jeszcze vat. Z zarządem uzgodniłem {NIESTETY "NA GĘBĘ"}że ta stawka będzie zmniejszona ,a aneks do umowy zostanie sprządzony w przeciągu dwóch miesięcy. No i (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

bedzie kazał ci dzwonić do Intrum chyba ze dogadasz sie z nimi i podpiszesz aneks do umowy. A tak w woli ścisłości jakby firma była nie legalna to nie działała by na rynkach (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

(112 dni). Nastepnie od 22 wrzesnia 2008 do 08 lutego 2009 na zasiłku macierzyńskim (20 tygodni czyli 140 dni) Nastepnie od 11 lutego 2009 do 10 marca na zasiłku opiekuńczym (opieka (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

nasi prawnicy oceniają sprawę. Jeżeli po tym czasie stwierdzą że sprawa jest nie do wygrania kwota jest zwracana klientowi na konto, jeżeli zaś sprawa jest do wygrania w tedy idziemy (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

podstawie umowy o dzieło (świadczy o tym zapis: "za wykonanie dzieła Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 100 zł"), należałoby więc zaliczyć ten przychód do źródła opisanego (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

swoja zone.Po jego smierci ,(matka,a jego zona)wystapila do administracji o przepisanie umowy najmu na siebie, sprawa zostala potraktowana odmownie.Teraz czeka na pismo z administracji (...)

Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

, ewentualnie dasz mu mozliwośc spłaty zadłużenia w ratach. Możesz tez doliczyc koszty windykacji na podstawie art. 477 k.c., wg ustawy jest to do 32% nie więcej. Jeżeli to nie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

kolesi ktorym komisja penitencjarna wyznaczyla okres z art. 164 kkw, wiec pewnie na fali emocji napisalbym wiecej. Sprobuje jednak dzisiaj. Robię to w ten sposób:ide do skazanego do (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prawne aby się przedawnił (KC art. 922 $ 1 do 4. Na podstawie tego artykułu długi przechodzą nawet na dzieci. Dlatego sprzedaż zadłużenia odbywa się przed 3-cim rokiem, (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

umowy? karaluch Kwestie zmiany wzorca umowy reguluje art.384 1 kc. Nie zawiera on żadnych wyjątków i ma zastosowanie do każdej umowy zawartej na podstawie wzorca (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

wobec nich władztwo decyzyjne. Administrator danych może również powierzyć ich przetwarzanie podmiotowi zajmującemu się windykacją wierzytelności w drodze umowy zawartej na piśmie na (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

powiadomić dłużnika o takim wniosku zaznaczając że masz czas do określonej daty na wniesienie sprzeciwu. Idziesz do swojego Rzecznika Praw Konsumenta a on "na brudno" przygotuje (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

podpisanie umowy, jak uzgodniliśmy na pełen etat. po 3 miesiącach wreszcie przyniósł umowę..ale na pół etatu.. no i podpisałem, była na czas określony. umowa wygasła i znów (...)

Aneks do umowy

Aneks do umowy

ma mowy nic w umowie. Sami zgodzili się na to że będą sprzatac ale jeden sprząta porządnie a drugi gorzej i są kłótnie. I moje pytanie brzmi czy mogę do umowy stworzyć jakiś aneks (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Administracji Publicznej przez słuchaczy pobierających stypendium, ? wykonywania pracy na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

przywiozła aneks do umowy od 1 marca na cały etat ale tylko do końca maja. nie wiem czy jeśli jej powiem o ciąży to mnie nie zwolni, nie wiem co robic. nie powiedziałam (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

wystarczy opuszczenie przez ciebie mieszkania i przeniesienie się na koszt właściciela do lokalu zamiennego na okres nie dłuższy niż rok, to właściciel nie wypowiada ci umowy, (...)

skarga na spółdzielnię

skarga na spółdzielnię

problem z spółdzielnia okres grzewczy zaczyna sie od 15 pażdziernika alejuz od września temperatura spada na zewnątrz do 8 stopni a w mieszkaniu do 14 i jest naprawdezimno prezes nie raguje (...)

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

takiej drogi w marcu 2007 na drodze przeniesienia własności aktem notarialnym za 80.000 ale bez drogi, notariusz opierał się na wypisie i wyrysie i na kw ale praca notariusza wzbudza podejrzenie (...)

Śmierć wspólnika - Aneks do umowy

Śmierć wspólnika - Aneks do umowy

już osobą w podeszłym wieku chcemy wprowadzić aneks do obowiązującej umowy mówiący o wstąpieniu do spółki w miejsce zmarłego wspólnika jego spadkobiercy którym będzie (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

policealnym, oczywiście wysokość alimentów jest niewystarczająca bym pokrył zapotrzebowanie na materiały do nauki, a także może zabraknąć nie raz "na życie", daltego chciałbym (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 ZŁ NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 ZŁ NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400ZŁ?JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.UMOWE (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

licznymi "haczykami", np. umowa na 24 miesiące, jak nie wypowiesz umowy na ponad miesiąc przed jej "niby zakończeniem", to automatycznie przedłuża się ona na 12 miesięcy. Niby (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

sprawach karnych na pewno Beata1204 czy ktoś może wpisać adres strony na której była oferta pracy? Beata1204 ja już nie widzę tych ogłoszeń w internecie,ale na pewno ktoś ma na (...)

KAZUS

KAZUS

ubezpieczeń społecznych osób, którym wykonawca powierzy realizację przedmiotu umowy. Do realizacji zamówienia spółka MEDmedex zatrudniła na podstawie umowy zlecenia m.in. (...)

KAZUS

KAZUS

ubezpieczeń społecznych osób, którym wykonawca powierzy realizację przedmiotu umowy. Do realizacji zamówienia spółka MEDmedex zatrudniła na podstawie umowy zlecenia m.in. (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - (...)

Ściągnięcie alimentów przez komornika

Ściągnięcie alimentów przez komornika

już znalazła ( na krótko) to całą kasę przeznaczała na siebie ciuchy kosmetyki itp. nie dołożyła się do rachunków ,opłat nawet do przedszkole dziecka a mój brat op poniedziałku (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

. Nr 132, poz. 622 ze zmianami) To rada gminy na podstawie art. 4 w/wym. ustawy w formie uchwały określa obowiązki spoczywające na osobach utrzymujących zwierzęta domowe na (...)

1

2

3

4

5

...

51