akt prawny ustawa z dnia30 kwietnia2004r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt z firmą windykacyjną Laska 10 lat od decyzji sądu Laska tak do mnie tez wysłali pismo ze mam zapłacic rachunek i (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

z przyczyn tylko określonych w ustawie uol, najemca w chwili gdy wynajmujący nie wywiązuje się z ze swoich obowiązków. Vide ustawa uol.) Mylicie wynajem lokalu mieszkalnego z (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. Członek spółdzielni jako właściciel prywatny wyodrębnionego z własności spółdzielczej mieszkania nie ponosi (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. (...)

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

ściągał jakąś kwote na poczet swojego wynagrodzenoia, z tego co wiem ściaga alę z kwoty wyegzekwowanej. julka Wszystko się zgadza,mam zajęcie komornicze na bieżące alimenty, a komornik (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

czerwca br. wchodzi w życie ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Nowy akt prawny wprowadza zmiany m.in. w zasadach odbywania staży oraz daje możliwość skorzystania (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

z dnia 16 kwietnia 2015 roku w sprawie o sygn. akt II SAB/Wa 1046/14). Należy również zauważyć, iż zgodnie z art. 30 Konstytucji przyrodzona i niezbywalna godność człowieka (...)

Kazus

Kazus

planowanej inwestycji zakłóciła stosunki wodne .Ponadto wnioskujący przedstawił opinię rzeczoznawcy majątkowego z 7 kwietnia 2010r z której wynikało, że nieruchomości położone (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

jest homoseksualizm byłej zony męża. Zarówno przed slubem , jak i w trakcie trwania "papierowego" małżeństwa i obecnie utrzymuje kontakty z innymi kobietami, z jedna z nich mieszka (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

oskarżenia czy raczej o wszczęciu postępowania, które następnie zostanie umorzone z uwagi na śmierć oskarżonego? Czy na tym etapie można wnioskować o powołanie biegłych? Co wówczas stanie się (...)

Prawo energetyczne a prawo własności

Prawo energetyczne a prawo własności

zawarcia umowy, na wniosek Odbiorcy, podlega kontroli Urzędu Regulacji Energetyki i wiąże się z odpowiedzialnością przedsiębiorstwa z tego tytułu. Zgodnie z art. 5 ustawy z dnia (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

ojciec nie placi alimentow

ojciec nie placi alimentow

.350 zł miesiecznie(tutaj wpisz słownie sume),platnych z góry do dnia 10 każdego miesiaca wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki w płatnosci którejkolwiek z rat.2.Nadanie wyrokowi (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

mieszkania w prawo własnościowe i tak uczyniłam dnia 5 kwietnia 2001r. Warunki finansowe: Aktualna wartość mieszkania 47,0 m2 x cena 1300,- zł. = 61.100,- zł Zwaloryzowany wkład mieszkaniowy (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

uniknac placenia tych alimentow? Czy moglby sie domagc alimentow od mojej mamy, jezeli rozwod nastapil z jego winy? Z gory dziekuje za pomoc. lifetec alimenty.pl Jeżeli rozwód z jego winy (...)

Oplaty za komitet rodzicielski po raz kolejny - klasy z matura miedzynarodowa

Oplaty za komitet rodzicielski po raz kolejny - klasy z matura miedzynarodowa

://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910950425), jednak jak mniemam odnosi się to do oddziałów "zwykłych". A jak mają się sprawy w klasach IB (z maturą międzynarodową)? Czy istnieje jakiś (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Niemca z którym mam umowę, że w Niemczech nie ma potrzeby przerejestrowywania auta po zakupie. W wydziale komunikacji dostałem miękki dowód po paru tygodniach twardy. Dzisiaj dostałem z US (...)

Wcześniejsza emerytura osoby urodzonej przed 1949 r.

Wcześniejsza emerytura osoby urodzonej przed 1949 r.

11mięsięcy okres składkowy i 26 miesiecy okres niesładkowy. Czy po wyroku Trybunalu Konstytucyjnego ,Sygn. akt P 10/07 z dnia 23 października 2007 r, mam prawo do wcześniejszej emerytury?

Decyzja administracyjna

Decyzja administracyjna

Decyzja administracyjna Witam Szanownych znawców prawa Na wstępie chce przywołać akt prawny Ustawa z dnia 22 czerwca 2001r-o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

klika razy korzystać z porady prawne w kancelarii w Rybniku na Rynek 15/3. Z każdym razem jestem zadowolona z porady. Myszka Ja korzystałem z usług Pani Mecenas Małgorzaty Durlej (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

roku. Dnia 17.07.2007 zostaly przekazane do komornika sadowego w podległym rejonie o wszczecie egzekucji z nieruchomości. Ogolnie kwota zadłużenie z obu firm wynosi wraz z odsetkami (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora wchdzi (...)

1

2