akcyza na samochody z ue w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie sa do (...)

vat za samochód, kupno netto.

vat za samochód, kupno netto.

kupował samochody w holandii w cenie netto i następnie sprzedawał je do innego kraju brutto. Czy dochodzi do zwolnienie z Vatu i w jaki sposób ten Vat znika? Na (...)

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie..

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie..

Zwolnienie z Vatu, nabycie wewnątrzwspólnotowe., nikt nie wie.. Czy: Ja jako firma Polska kupuje samochdy używane w Holandii w cenie netto ( czyli bez Vatu). Następnie te samochody (...)

UE nałoży nowy podatek na paliwa !!!

UE nałoży nowy podatek na paliwa !!!

UE nałoży nowy podatek na paliwa !!! To będzie rewolucja w liczeniu obciążeń nałożonych na paliwa! Dziś akcyza liczona jest od objętości. Planowane zmiany mają uzależnić (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pieniedzy na dalsza nauke wiec siedze w domu bez jakiegokolwiek zawodu mam zamiar napisac o pienieadze na dzieci i na siebie. ile moge rzadac? on dzieci nie odwiedza nie spedza z (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl maciej99 szukam kogoś kto korzysta lub korzystał kiedyś z firmy windykacyjnej-Alibi Bartłomiej Kucharski (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

ust. 1 nie dotyczy przypadków, gdy odprzedaż lub oddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu (...)

jak uniknąć płacenia podatku kupując samochód firmowy?

jak uniknąć płacenia podatku kupując samochód firmowy?

wydatków i których zarobki są relatywnie wysokie. W przypadku niektórych firm może się okazać, że w danym roku nie muszą płacić podatku w ogóle lub (...)

samochód z zagranicy w Polsce - użyczenie. I co dalej?

samochód z zagranicy w Polsce - użyczenie. I co dalej?

samochód z zagranicy w Polsce - użyczenie. I co dalej? Współpracuję z fundacją, która otrzymała dwa samochody osobowe z Niemiec na podstawie umowy użyczenia. Samochody (...)

Samochody z UE

Samochody z UE

Samochody z UE Mam zamiar sprowadzić samochód po wejściu Polski do Unii jednak nie jestem pewien na ile się to będzie opłacało. O ile się nie mylę Polski rząd nie może nałożyć (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 (...)

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, 1. pierwsza sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

się że mają wzrosnąć. pstrag W przypadku podatku akcyzowego planowane są podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe w wysokości 4 proc. rocznie. W latach 2012-2013 nie planuje (...)

sprowadzanie samochodów

sprowadzanie samochodów

to osobno na fakturze. Z gory dziekuje za odpowiedzi Maciej mkik rr rr@hh.pl czy znalazles juz moze na to pytanie odpowiedz? w mojej sytuacji mama chce mi oddac samochod , ktory jest (...)

Podręcznik właściciela samochodu: Jak szybko i sprawnie opłacić akcyzę?

Podręcznik właściciela samochodu: Jak szybko i sprawnie opłacić akcyzę?

usprawnić. Akcyza to specjalny podatek, który obciąża towary importowane z zagranicy, w tym oczywiście samochody. Wysokość akcyzy zależy od wielu czynników, takich jak rok (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

obecny facet ma dziecko z taka jedną.Myślała że jak zajdzie z nim w ciąze to na zawsze go zatrzyma. Wmówiła mu i jego rodzinie że jest bezpłodna ten sie na to nabrał.Ponieważ (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

marcu. W sierpniu przyszła odpowiedź z Niemiec, że zaczynają szukać dłużnika. W grudniu przyszło pismo, że został znaleziony. Po wyciągnięciu wszystkich odpisów złożyłam w (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 (...)

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011?

.) Chodzi tu o: samochody osobowe oraz inne pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, nie posiadające homologacji lub odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

becikowego? (oczywiście przy zachowaniu zasady obowiązkowych badań ciążowych raz w trymestrze). Czy próg 1922PLN na osobę w rodzinie czyli w tym wypadku na mnie i noworodka (...)

podatek akcyzowy na samochód

podatek akcyzowy na samochód

podatek akcyzowy na samochód Witam w 2011 i w 2012 roku mój brat zakupił samochody za granicą i poprosił mnie o rejestrację na moją osobę ze względu na (...)

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

OJCIEC PŁACI ALIMENTY,A MATKA JAKIE MA OBOWIĄZKI?

w romans z małolatem w domu nie robiła nic nawet talerza po sobie nie umyła ja zajmowałam się wnukiem syn wstawał w nocy do dziecka ona była ciągle zmęczona ciągle wisiała (...)

VAT od samochodu w leasingu

VAT od samochodu w leasingu

VAT od samochodu w leasingu Witam, mam takie pytanie, jak wygląda obecnie sprawa z podatkiem od samochodu bez kratki wziętego w leasing na firmę? czy coś się zmieniło w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

uprawnionego małoletniego, wiec powstał dług w kwocie 2100pln. W ósmym miesiącu (z racji na fakt uzyskania zatrudnienia) spisaliśmy z ex. porozumienie na mocy którego (...)

Alimenty z Niemiec

Alimenty z Niemiec

będę rozwodzić się w PL mam w PL stały meldunek ale chciałam w wniosku rozwodowym również prosić o alimenty na dzieci .I tu moje pytanie?? Czy jak mieszkam w raz z (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. 4 ustawy - w okresie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

niby wszystko w porządku, na 20% byłam w stanie się zgodzić, zwłaszcza, że większość firm taką stawkę proponowała. Jednak umowa to jakby z innej bajki! 25% i to netto z (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, dzieckiem nie jesteś obciążona. burza Mam dwoje dzieci.Ile sad moze mi przyznac alimentow na kazde z nich?Obecnie place po 150 zl na kazde.Matka jednego z nich wystapila o podwyzszenie (...)

1

2

3

4

5

...

32