zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. zaskoczony Zgodnie z art. 118 k.c. termin przedawnienia wynosi lat 10, a dla roszczeń zwiazanych z działalnoscia gospodarczą i o swiadczenia okresowe- 3 lata. Wynika z tego, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

i skutki ich niewykonania). ANNA Umowa zawarta z firmą POLKOMTEL S.A. jest umową o świadczenie usług. Zgodnie z art. 554 Kodeksu Cywilnego, roszczenia przedsiębiorcy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

części odpowiadające wartością udziałom współwłaścicieli z uwzględnieniem wszelkich okoliczności zgodnie z interesem społeczno-gospodarczym. Różnice wartości wyrównuje się (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mając tytuł prawny działa zgodnie z prawem, a żeby zaprzestać egzekucji to musi albo wycofać była sprawę od komornika, albo założyć jej sprawę z powództwa cywilnego, w której (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. W takim przypadku reklamowany (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

przed sądem opiekuńczym w sprawie władzy rodzicielskiej jest uregulowane m. in. w art. 570 i 572 kodeksu cywilnego, z których to przepisów wynika, że sąd może wszcząć postępowanie (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

prymityw z ciebie. Słuchaj no niewychowany ludziku, bluzgac to sobie możesz buraku w swojej firmie jeśli tam trzymaja takiego co to mu słoma z butów wystaje a udaje , że na czymś się zna. (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

. Rok później w sierpniu 2011 roku zmarł Włodzimierz B zapisując cały spadek po sobie swoim dzieciom z pierwszego małżeństwa. W związku z tym proszę o poradę w następujących kwestiach: -z (...)

Czy dzieci dziedziczą długi ojca?

Czy dzieci dziedziczą długi ojca?

Czy dzieci dziedziczą długi ojca? Czy dzieci dziedziczą długi ojca? Zgodnie z art. 922 KC prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

prawa przewozowego według którego przedawnienie roszczeń z tytułu zapłaty należności przewozowych, zgodnie z treścią art. 77 ust. 1 i 3 pkt 4 Prawa przewozowego, następuje (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. tezy (...)

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

Kodeksu Cywilnego oraz Art. 22 Kodeksu Spółek Handlowych 2. Właściwość miejscową niniejszego Sądu ustalono na podstawie art. 34 k.p.c. Załączniki: 1. odpis pozwu 2. (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

na podstawie art. 509 Kodeksu Cywilnego zakupiła od: CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o wymagalne wierzytelności wynikające z niezapłaconych dokumentów wymienionych na odwrocie (podam (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

brak zainteresowania dzieckiem to druga jak nie widział dziecka od stycznia czyli go nie interesuje czyli masz podstawy. Zgodnie z art. 111 kodeksu rodzinnego w sądzie musisz walczyć (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego skorzystam z przysługującego mi uprawnienia do podniesienia zarzutu przedawnienia. Zgodnie z art. 117 § 2 k.c., sąd uwzględnia (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

jest podobnie jak u kuratora p, z tym ze w przypadku wykonania wszystkich obowiązków, zgodnie z zarzadzeniem sedziego, konczymy z wywiadami co 6 miesiecy i przprowadzamy jeden podsumowujacy (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu (...)

Spadek z długami, a majątek własny

Spadek z długami, a majątek własny

finansowymi nie związanymi z przyjętym spadkiem? Zgodnie z art. 922 k.c par.1 Wierzytelnośći i długi są dziedziczne. Na mocy art. 1012 k.c może Pan przyjąć spadekz (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z 1998 (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

pozytywna. Więc zaczęło się tak... 3 lata byłam z partnerem - Sewerynem, z którym się roztałam i związałam się z innym mężczyzną. Po miesiącu zaszłam w ciążę, związek z (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

: "Zgodnie z art. 266 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (kpc) sąd przed przesłuchaniem świadka uprzedza go o prawie odmowy zeznań i odpowiedzialności karnej za złożenie (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

rachunków? Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego, dalej u.o.p.l., lokator obowiązany jest opłacać (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

mowa w art. 39 u.p.n. Oznacza to, że w przypadku nieobecności rodziców (np. dziecko przebywające na stałe z babcią, chociaż ta nie jest ustanowionym opiekunem prawnym) ? zgodnie z (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu (...)

1

2

3

4

5

...

14