zus ustawa z dn.17.12.1998 r dz.u.z 2004r.nr Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. (...)

czy trzeba koniecznie meldować gościa?

czy trzeba koniecznie meldować gościa?

. Obowiązek meldunkowy - obowiązki gości i gospodarzy w związku z zameldowaniem na pobyt czasowy reguluje ustawa z dn. 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

wychowawczych, lub pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości Budżet Państwa za pośrednictwem ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 paźdxiernika 1998 r. o systemie (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

kontak. Nie wiem jak mam sie zabrac do mojego problemu z Zus. Jesli znajdziesz chwilke prosze odpisz: madelineb@interia.pl mada witaj Monia!Napisz jak wyszłaś z tego ZUS-u?Pozdrawiam. (...)

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

Społecznych. ZUS ma na to 14 dni. W tym terminie może zgłosić zarzut wadliwości orzeczenia, zawiadamiając o tym fakcie osobę zainteresowaną. Odwołanie do sądu Podstawa prawna: - ustawa z (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

zagwarantowany monopol na cokolwiek. Jeœli spółdzielcy, chcš się odeń uwolnić, to on się najpierw musi na to zgodzić. Kompletna bzdura! Z Konstytucjš ma tyle wspólnego, ile Biegun Północny z (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

prace zawarta dn. ....za porozumieniem stron z dniem 13.05.2018. Data na pismie to 13.05.2018 r a mamy 2016r. Dodam ze mam umowe na czas nieokreslony. Prosze mi pomoc czy ja moge to (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

pracy w szczególnym charakterze nie wlicza się urlopow dla poratowania zdrowia tylko z okresu miedzy 01.07 2004 r a 31.10.2005 r. a natomiast zwolnienia lekarskie po 1 lipca 2004r.Wiec musimy (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

mnie wniosku) na stały zasiłek przedemerytalny w wysokości 160%. Jednak od 01.01.2001 r. zaczęła obowiązywać nowa ustawa z dn. 22 grudnia 2000 r. [Dz. U. nr 122 poz.1323], (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret z (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

płuc ,od orzecznika zus dostałem trwałą niezdolność do pracy z czym się zgadzam ale zus odmówił mi świadczeń bo w ostatnim 10 leciu nie pracowałem ,mam tylko 14 miesięcy do emerytury (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

jestem w ciazy a umowa w pracy kończy mi sie z koncem marca. Czy bedąć w ciąży z 3 dzieckiem pracodawca musi mi przedłuzyc umowe do czasu porodu? A czy później macierzyński bedzie mi płacił (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

podle podstąpić z pracownikiem. Dlaczego nie ma odpowiednich kar na oszustów (składek nie płacą, pracownik ZUS-ie nie zgłoszony). Kto mu przyjdzie z pomocą nawet współpracownicy nie (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe, wynikającego z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 932 i z 1998 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

zwolnienie a koniec umowy o pracę

zwolnienie a koniec umowy o pracę

zwolnienie lekarskie na 60 dni, tj. 19.09.2010 r., ale z tego co zapowiedział lekarz zwolnienie prawdopodobnie będzie przedłużone. W związku z tą sytuacją mam kilka pytań i będę (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Prawo a postepowanie Sadu.

Prawo a postepowanie Sadu.

Prawo a postepowanie Sadu. Sad Rejonowy w Gdyni w dn.29 lipca.2004r wydal wyrok w sprawie cywilnej(kaucje mieszkaniowe).W dn.02 sierpnia 2004r pozwany wystapil o wydanie uzasadnienia (...)

Jak władający może zostać właścicielem

Jak władający może zostać właścicielem

uregulowaniu własności > gospodarstw rolnych. > Niestety w stosownym czasie mama nie skorzystała z niej i w związku z tym > nie posiada aktu własności. > Znalazłam też informację (...)

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

wykonawczego z października 2006r. i nakaz zapłaty z dn. 06.04.2001r.(zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 18.10.2001r.) oraz postanowienie KS z (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

sie zajączkują pojęcia najniższa i minimalna. Jeżeli chodzi o prace nakładczą to reguluje to ustawa o minimalnym wynagrodzeniu a w szczególności art. 25 tej ustawy 200 z 2002 roku. Najniższe

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

likwidacja ogródka działkowego

likwidacja ogródka działkowego

również ustawa o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dn 10 04 2003 (art. 18 ) - jak w wyniku likwidacji działki i tym samym zniszczenia (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym:\\\" (...)

Zlożenie pozwu w sądzie po umorzeniu w EPU

Zlożenie pozwu w sądzie po umorzeniu w EPU

życie ustawy nowelizującej terminy przedawnienia) roszczenie za zapłatę czynszu za ww. miesiące 2017 roku nie było jeszcze przedawnione, i uległo przedawnieniu 31 grudnia 2020 r. (z uwagi (...)

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

przez kodeks postępowania administracyjnego, ale również ze względów praktycznych poza samym postępowaniem na organach ciąży obowiązek informowania zgodnie z prawem (wyrok NSA OZ w Katowicach z (...)

Alimenty a zmiana studiow - czy moge odzyskac ?

Alimenty a zmiana studiow - czy moge odzyskac ?

Alimenty a zmiana studiow - czy moge odzyskac ? W czerwcu 2003r skreslono mnie z listy studentow i w maju tego samego roku dostalem sie juz na inna uczelnie , miedzy czasie z tego powodu cofnieto (...)

Śmierć głównego najemcy i problem!

Śmierć głównego najemcy i problem!

, po drugie. Czy we właściwy sposób to rozumiem? WITAM art.11 art.15 ust.3 i ust.4 Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych z dn, 15.12.2000 z późniejszymi zmianami z 14.06.2007r 1. (...)

1

2