zeznania podatkowe o nabyciu spadku w 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wniosek o nabycie prawa do spadku

Wniosek o nabycie prawa do spadku

. "zwykłej" - wnioskodawca (i uczestnicy) piszą wniosek "o nabycie spadku" - i w wyniku tego (co prawda oni nabywają prawo do spadku już z mocy Ustawy) - sąd wydaje postanowienie (...)

spadek

spadek

w ktorej kolejsnoci, jak mamy to zrobic abym to ja mogla nabyc calosciowe prawo lokalowe katarzynawit witam moja babcia założyła sprawę sądową o nabycie spadku po zmarłym mężu. w (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

złożył również zeznania podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych SD-3, w których powołał się na otrzymane w dniach 16 i 29 stycznia darowizny. Organ w (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

, co daje w całości 4/7 wartości spadku. Nie licząc, że cokolwiek odzyskam i też nieświadoma nie zgłosiłam do Urzędu Skarbowego fakt nabycia spadku. W maju br. otrzymałam (...)

Nowe przepisy spadkowe

Nowe przepisy spadkowe

przypadek wygląda tak: mieszkam wraz z mężem w dmieszkaniu moich rodziców, którzy zmarli w wypadku 05.06.2006- a więc wg przepisów nastąpiło otwarcie spadku i mam 6 miesięcy, aby (...)

Spadek po Ojcu...

Spadek po Ojcu...

tz chwilówek. Matka listów nie odbierała i zaznaczyła na poczcie iż ojciec zmarł i prosi o robienie zwrotów i że nie będzie odbierać jego korespondencji. Ojciec zmarł w maju 2011r. a (...)

Spadek czy znależne

Spadek czy znależne

wydatków w tymże roku.Więc Jeśli się zdecydujesz na korektę zeznania o nabyciu spadku,to pewnie zapłacisz odsetki no i resztę podatku od spadku. Ania Jasne!Posluchaj (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

spadkowa sie juz zakonczyla" - to znaczy zakonczyla sie sprawa 'o stwierdzenie nabycia spadku'. Czyms innym jest natomiast sprawa 'o dzial spadku' - kolejna sprawa w sadzie. Na (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

mają wynosic progi podatkowe na 2013 rok? klikuś Na ten rok progi podatkowe pozostają bez zmian? monika54 Nie wiem nic o żadnych zmianach w tym temacie. judyta45 Skala podatkowa (...)

Spadek po ojcu

Spadek po ojcu

wyjaśnienia przyczyn nie złożenia zeznania podatkowego o nabyciu spadku. Niestety nie pamiętam czy coś jeszcze wchodziło w skład masy spadkowej. Ojciec posiadał jeszcze (...)

nabycie spadku a nabycie praw do spadku

nabycie spadku a nabycie praw do spadku

przypadkach "prawno - życiowych" ? Przeczytałem gdzieś, że "postanowienie sądu o nabyciu praw do spadku" ( a więc już nie dokładnie "o nabyciu spadku" - tylko o (...)

Niepoprawne dane w pit 37

Niepoprawne dane w pit 37

działalność w roku 2011 w mieście Y. W lutym 2012 dostałem pit 11 z danymi urzędu miasta X. Przekazałem ten pit 11 wraz z informacją o dochodach znajomej księgowej. Ta (...)

spadek- podziały - zameldowanie

spadek- podziały - zameldowanie

testamentem notarialnym (spisanym w 1995 roku) na mojego ojca. Po śmierci ciotki do dziedziczenia zgłosiło się połowa rodziny, w tym wyjatkowo zawzięte ciotki. Sytuacja ma się tak: sprawa (...)

Rozliczenia podatkowe za 2011

Rozliczenia podatkowe za 2011

Rozliczenia podatkowe za 2011 Interesuje mnie kwestia składania zeznań podatkowych za 2011 drogą internetową. Jakie nowe formularze będzie można wypełnić i wysłać w takiej formie? (...)

Testament

Testament

sporostowanie aktu zgonu mojego wuja.Potem musze złozyc wniosek o odczytanie i ogłoszenie testamentu lub wniosek o nabycie spadku po wuju(bo czytałam ze nie musi byc wczesniej skladany wniosek (...)

Darowizna domu

Darowizna domu

majątku. Będzie ona ważna, o ile będzie postanowienie sądu o nabyciu spadku - w przypadku, gdy w masę spadkową wchodzą nieruchomości, konieczne jest zawarcie umowy (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

skromną opinią. windykator123 właśnie dzisiaj dostałam liścik o "długu" w Orange od I-J i jutro wysyłam list do prezesa wg Twoich sugestii :-) jestem w 100% pewna, że nie mama żadnego (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

tego warunku powoduje utratę zwolnienia, 13.nabycie w drodze spadku lub darowizny budynku, w części zajętej przez osoby trzecie na podstawie umów najmu, do których mają zastosowanie (...)

Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

.Ciotka wykupiła mieszkanie od spóldzielni w 2000 roku , Zaraz potem w testamencie przepisała mieszkanie dla mnie . po jej smierci w 2007 roku rozpoczeła się sprawa spadkowa , która (...)

zachowek

zachowek

miesiac temu w polsce i nawet nie powiedziala nikomu o swoim przylocie i o pieniazkach cisza piotrekSiwecki Siostra przyrodnia wniosła o zachowek po naszym Ojcu, kancelaria pisze o (...)

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

dostaliśmy Wezwanie do uzupełnienie wniosku: "Prosimy jednoznacznie wskazać czy nabyte w drodze spadku gospodarstwo rolne, będzie prowadzone w całości (tj, również na gruncie użyczonym) (...)

Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

założyć sparawę w sądzie, nie mam żadnego pojęcia co w tym momencie mogę zrobic, bardzo proszę o podpowiedz. Nadmieniam, ze ojciec nie zostawił testamentu. Edyta Mieszkam 20 lat (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

powyższego postu otrzymuję regularnie prośby o pomoc w w/w temacie. Proszę wszystkich piszących do mnie o szczegółowy opis sytuacji z podaniem wszystkich okoliczności (...)

Sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania

włąsciwego (ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawców). w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku należy złożyć zeznanie podatkowe o nabyciu majątku. (...)

jakie sa kary za niezłożenie zeznania podatkowego sd 3?

jakie sa kary za niezłożenie zeznania podatkowego sd 3?

ZEZNANIE PODATKOWE SD-3. NIE MIAŁAM GŁOWY PO ŚMIERCI TATY ŻEBY ROZLICZAĆ SIĘ ZE SPADKU CZY TEŻ DAROWIZNY.PROSZĘ O POMOC PONIEWAŻ JAKIE GROŻĄ KOSEKWENCJE Z TYTUŁY NIEROZLICZENIA (...)

Adwokat Jarosław

Adwokat Jarosław

Jarosławiu zwykle wysokość rat alimentacyjnych na jedno dziecko ustalana jest w kwocie od 700 do 1200 zł miesięcznie. Adwokat specjalizujący się w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku Sąd (...)

Nabycie praw spadkowych a podatek

Nabycie praw spadkowych a podatek

Nabycie praw spadkowych a podatek Witam. W sprawie spadkowej tzw. "zwykłej" - wnioskodawca pisze wniosek "o nabycie spadku", oraz sąd wydaje postanowienie o NABYCIU spadku. (...)

Odziedziczyłam same długi

Odziedziczyłam same długi

spadku. Należy tego dokonać przed sądem bądź przed notariuszem. Jest na to 6 m-cy od daty uzyskania wiadomości o nabyciu spadku. dtk Nie pisze Pani nic o ew sprawie spadkowej. (...)