Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • zaliczenie nakładów na poczet wykupu mieszkania19 Stycznia 2013

  Mam pytanie odnośnie wykupu mieszkania od pracodawcy. Jestem najemcą mieszkania od 2010 roku. Mieszkanie w dniu przekazania było w opłakanym stanie, nie nadawało się do zamieszkania - (...)

 • zameldowanie 10 Stycznia 2013

  Jestem właścicielem mieszkania w którym jest zameldowana moja ciotka. Teraz robię remont wszystko jest do góry nogami, jej na ten czas nie ma, ale chce tam wrócić a ja bym chciała razem (...)

 • Odłączenie mediów bez uprzedzenia7 Stycznia 2013

  Witam, moja sytuacja wygląda tak. Mieszkam wraz z kolegą w mieszkaniu zrobionym przez właścicieli w ich domu. Oni na górze my na dole. W weekend miałem urodziny i zrobiłem małą imprezkę. Dodam że wcalę (...)

 • Bardzo nieuczciwy wynajmujący18 Grudnia 2012

  Witam piszę z takim problemem; rok temu wynajmowaliśmy mieszkanie (para), od młodego mężczyzny i jego matki (matka spisała umowę a pieniądze szły przelewem na konto syna), płaciliśmy wynajem im, a komorne (...)

 • Bezpodstawne wezwanie do zapłaty TAURON!10 Grudnia 2012

  Witam, w obecnym roku sprzedaliśmy z żoną 2 mieszkania by kupić jedno większe. Pech chciał, że obydwoje mieliśmy dostawcę energii firmę tauron. Firma ta wykazuje się rażącą niekompetencją przy (...)

 • Podatek od spadku19 Listopada 2012

  Witam! W 2012 roku nabyłam spadek w formie mieszkania odziedziczonego po mamie.Chciałabym to mieszkanie sprzedać a kwotę uzyskaną ze sprzedaży przeznaczyć na remont mieszkania w którym (...)

 • Niedopłata za wodę a wydatki we wniosku o dodatek mieszkaniowy 15 Listopada 2012

  Witam! Mam nastepującą sytuację: co pół roku składam wniosek o dodatek mieszkaniowy, co wypada na m-c maj i listopad. Zawsze do tej pory był przyznawany. W tym miesiącu otrzymałam od administracji (...)

 • podział majątku wniesionego przed ślubem4 Listopada 2012

  Witam, Chciałem prosić o wyjąśnienie poniższej sytuacji. Przed ślubem byłem właścicielem mieszkania, które to dostałem w darowiźnie od moich rodziców. W trakcie związku małżeńskiego pojawiło (...)

 • W jaki sposób główny najemca może przepisać mieszkanie komunalne?25 Października 2012

  Witam wszystkich, mam problem z mieszkaniem komunalnym. Otóż jestem zameldowana z córką u swoich rodziców. Mąż jest zameldowany u swojej babci. Mieszkamy z mężem raz u jednych rodziców, a raz u drugich. (...)

 • Sprzedaż złomu.9 Października 2012

  Witam, czy za sprzedaż złomu naliczany jest jakiś podatek? Jeżeli tak to jaki? Można to jakoś odliczyć, tak jak podatek na firmę się czasami odlicza? Tzn czy zbieracz złomu może mieć założoną (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane