Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • ZACHÓWEK PROSZE O POMOC.... ...4 Stycznia 2012

  Witam państwa! Mam problem. Zmarli mi rodzice. Przed smiercia moich rodzicow moj brat W OGOLE sie nimi nie interesowal. Oswiadczyc o braku zainteresowania ze strony rodziny mojego brata i jego samego moze (...)

 • Zobowiązanie do wypłaty zachówku od osoby niepełnosprawnej4 Lipca 2013

  Witam, co się stanie w sytuacji jeżeli moja mama była jedyną osobą zajmującą się babcią za jej życia, rodzina całkowicie o niej zapomniała, teraz się upominają o zachówek? czy istnieje jakiś artykuł (...)

 • 3 grupa inwalidzka19 Maja 2010

  Witam, jakie przywileje przysługują osobie z 3. grupą inwalidzką? Pytam, ponieważ szef cały czas dokłada mi pracy (pracuję w zakładzie państwowym). Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek27 Września 2002

  prosze o porady tadeusz3030@neostrada.pl ted Hej, obawiam się problemów. W mojego męża przeypadku było jeszcze lepiej. Siostra matki wzięła go do siebie i wychowywała jak własne dziecko.Mieszkał (...)

 • Alimenta na pełnoletnie dziecko8 Stycznia 2001

  W jaki sposób wyegzekwować połowę kosztów utrzymania studiujcej córki w innym mieście. Ojciec nie jest nigdzie zatrudniony, ma niepracującą żone i trójkę dzieci. (aska1) A jak sobie to wyobrażasz. (...)

 • Zasiłek pielęgnacyjny, grupa inwalidzka15 Stycznia 2014

  Od dnia 13.12.2011 r. posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Symbol przyczyny - 09-M (jestem po mastektomii piersi i wycięciu węzłów chłonnych). Po przyznaniu mi tego orzeczenia udałam (...)

 • Grupa inwalidzka - odwołanie od orzeczenia !!30 Marca 2011

  O stopniu niepełnosprawności orzekają Powiatowe Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Urząd na szczeblu powiatowym orzeka jako I instancja, od jego decyzji służy odwołanie do Wojewódzkiego (...)

 • Przywileje Honorowych Dawców Krwi10 Lutego 2012

  Osobie, która została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi i oddała bezpłatnie krew przysługuje tytuł ?Honorowy Dawca Krwi?. Oprócz tego są też inne korzyści z tego (...)

 • żona- rencistka, proszę o pomóc!22 Marca 2006

  Proszę o pomóc. Od sześciu lat jestem z facetem, a od pięciu trwa jego sprawa o rozwód. Jestem już psychicznie wykączona tą sprawą. Problem polega na tym, że jego żona na sprawie pojednawczej zgodziła (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane