art. 233 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi (...)

Do kogo się zwócić

Do kogo się zwócić

sformułować mi takie pismo to również była bym wdzięczna. Pozdrawiam Witam. Sedno sprawy wiąże się z umiejscowieniem zeznania nieprawdy przez tą osobę. Z art. 233 k.k. wynika, ze (...)

Posiedzenie sądu

Posiedzenie sądu

kogokolwiek z art. 271 kk, art. 233 kk, art. 231 kk prokuratorzy tak wszystko wykręcą a sędziowie klepną, że możesz od razu iść do lasu. Ja jestem amator (...)

Fałszywe zeznanie przy kradzieży

Fałszywe zeznanie przy kradzieży

do lat trzech jak w art. 233 KK Proszę o pilną pomoc.

 składanie fałszywych zeznań

składanie fałszywych zeznań

kwestią udowodnienia okoliczności czynu przestępnego. Zgodnie z treścią art. 233 kk. za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednakże przepis ten przewiduje różne (...)

Oświadczenia o dochodach

Oświadczenia o dochodach

wpisuję z sufitu, bo klauzula o rzekomej odpowiedzialności karnej z art. 233 kk na deklaracji pasuje w tym wypadku jak pięść do nosa. Robert narusza czy nie??? ja jestem sama zbulwersowana (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy przesłuchania (...)

składanie fałszywych zeznań

składanie fałszywych zeznań

. bardzo proszę o odpowiedź... czerwonyx KK: Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, noża (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy się on sytuacji (...)

Skladanie falszywych zeznan

Skladanie falszywych zeznan

postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. art 233 § 5. natomiast:Sąd (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

serwisie we wskazanym linku, ponieważ nie tyczy się to art. 72 § 2 kk. Oakmoss Oakmoss, bardzo dziękuję za rzetelną pomoc i potwierdzenie moich przypuszczeń, utwierdziłeś mnie w tym (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

sole mineralne i witaminy. Woda do picia i do mycia Przepisy art. 233 k.p. zostały rozwinięte w § 13, 112 i 113 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie (...)

groźba

groźba

, chciałem iść na studia Tomaszstw Dzień dobry proszę o opinie,podpowiedź Was mądrych ludzi,jak sie z tego wybronić, z najgłupszej rzeczy w życiu... na postanowieniu o wydanie komputeramam art (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

drugiej stronie napisane jest że ze sprawy o sygnaturze xxx/xxx (czyli sprawa z art 257 kk za w której się przynzałem) zostanie wyłączone materiały w sprawie popełnienia przestępstwa w dniach (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda kasy i czasu ponieważ (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia 2018 popełnił (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

stłuczenia i otarcia naskórka nosa co stanowi rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni przy czym występek ten stanowi występek o charakterz chuligańskim jest jeszcze coś pod spodem tj.o czyn z art. (...)

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w zw. z art. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

drugą sprawę: art. 223 kk i art. 254§1 kk przy zastosowaniu art.11§2kk Brat wcześniej nie był karany, uczy się i aktualnie szuka pracy. Wiem, że sprawa nie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

zawisy

zawisy

zawisy Mam zawiasy za rozboj 2/5, teraz jestem podejrzany o falszywe zeznania tzn 233 kk 1 , falszywe zezania zlozylem przed tymi rozbojami i mam za nie wyrok, czy grozi mi odwieszenie kary, czy tez

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

komputerowy (art. 269 § 1 i 2 k.k.) -Niszczenie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych (art. 268a k.k.) -Zakłócanie pracy systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej (...)

może Wy mi pomożecie

może Wy mi pomożecie

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w zw. z art. (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

1

2

3

4

5

...

17