9 czerwca 2010 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

WYCHOWAWCZY? MAGDA prawo-pracy.net MAM PYTANIE O URLOP MACIEŻYŃSKI I O URLOP WYCHOWAWCZY...TERMIN PORODU DZIECKA MAM WYZNACZONY NA 16 08 2010 r. MAM UMOWE NA CZAS NIEOKREŚLONY MOJ STAZ PRACY TO (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

. Pracuję od 1 stycznia 2010 r., przysługuje mi 26 dni urlopu. chcę złożyć wypowiedzenie 27.08.10 (2 tygodnie), którego termin upłynie 11.09.2010 r. Ile będzie mi przysługiwało (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net w pazdzierniku 2011r przekroczyło mi 10 lat pracy(ze stażem) nie wiedziałm ze staz wlicza mi sie do lat pracy i dokumenty o stazu dostarczylam księgowej w styczniu 2 012 r ksiegowa (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem nauczycielem

Najdroższe marki świata

Najdroższe marki świata

.: 28,9 mld USD Wartość w 2010 r.: 26,6 mld USD Pozycja w 2010: 11. Kraj pochodzenia: USA 9. Wells Fargo Wartość w 2011 r.: 28,9 mld USD Wartość w 2010 r.: (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

zamieszkania tz. ucieka. Nie wiem co dalej robić. Jak wygląda złożenie wniosku o ściganie za granicą. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Jadwiga w zaden sposob nie moge uzyskac od 2002r alimentow (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

w Nowym Jorku 20 czerwca 1956" Taki wniosek do sadu wpłynoł w styczniu 2009 roku do tej pory nie mam zadnej konkretniejszej odpowiedzi ostatnie pismo jakie dostalam jest z dnia 8 czerwca 2010 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada na okres (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

przekazać jakieś pieniądze z chorobowego do ZUS-U na poczet zaległości? OLI prawo-pracy.net Jesli jestem zatrudniona od 2 stycznia a zanioslam chorobowe 9 stycznia czy pracodawca ma prawo mi za ten (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma już (...)

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

_40157393__PZTA_0D.html 5. PRZECIWDZIAŁANIE MANIPULACJI NA SALI SĄDOWEJ NA PRZYKŁADZIE POSTĘPOWANIA KARNEGO termin: 9 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 wykładowca: dr (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

umowę właśnie na dwa miesiące od 21.06.2011 do 20.08.2011, potem miałam umowę w ramach prac interwencyjnych gdzie wynagrodzeniem jest najniższa krajowa od 24.08.2011r. do 31.01.2012r. potem (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z dnia 23 grudnia (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

nie określony . Proszę o pomoc. agnieszka prawo-pracy.net Witam mam takie pytanie: Byłam zatrudniona w zakładzie fryzjerskim na okres od 15.03 2010 do 30.04 2010. cały maj nie miałam umowy (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

zarobku paru groszy kosztem moim i mojej reputacji, albo działał bezprawnie, jak się teraz ma uchwała : (uchwała SN z 9 września 1987 r. III CRN 233/87)?. Co lepsze panowie i panie, w roku (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

prace zawarta dn. ....za porozumieniem stron z dniem 13.05.2018. Data na pismie to 13.05.2018 r a mamy 2016r. Dodam ze mam umowe na czas nieokreslony. Prosze mi pomoc czy ja moge to jakos cofnac ? (...)

VAT-25

VAT-25

Wnioskodawca zapłacił w Polsce ? 15.477,00 PLN.Urząd Skarbowy w ???? zażądał od Wnioskodawcy zapłaty podatku VAT w kwocie 15.873,00 PLN, którą w dniu 9 września 2008r. Wnioskodawca zmuszony (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

wskazano w uzasadnieniu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 24 maja 2012 r., I SA/Wr 361/12, ?Z art. 9 ust. 2 u.o.p.l. wynika zakaz pobierania przez właściciela wyższych (...)

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

zdrowotne. Składka ta wynosi 9 proc. od 75 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kwartale 2010 r. włącznie z wypłatami z zysku. Niestety, kwota (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret z dn. (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

obywatelstwo ewela Cześć, jak mogę odszukać papiery potwierdzające obywatelstwo po dziadku, który urodził się w 1942r w Stanisławowie gm. Turek (pradziadek w 1903r. w Warenka) i który ma (...)

Służebność

Służebność

2010, s. 44). Ponadto zgodnie z art. 7 pkt 4 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece, rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych nie działa przeciwko służebnościom (...)

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 r. UK/262/09

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 r. UK/262/09

wymienione orzeczenie sądu najwyżeszego, jednak nigdzie nie możemy go znaleźć. Czy ktoś mógłby je przytoczyć lub wyjaśnić, co w sobie zawiera? Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

alimenty.pl jezeli zloze wniosek o rozwod w sierpniu to kiedy moge oczekiwac rozprawy syla alimenty.pl Witam. Złożyłam wniosek na początku czerwca w Bydgoszczy bez orzekania o winie, kiedy można spodziewać (...)

Jak obliczyć ilość dni urlopu

Jak obliczyć ilość dni urlopu

w naszym zakładzie od 15 marca 2010 r. do 11 czerwca 2010 r.na zastępstwo w wymiarze 3/4 etatu , równoczesnie pracuje cały czas w innym zakładzie w pełnym wymiarze pracy i tam (...)

Próba wyegzekwowania długu

Próba wyegzekwowania długu

, wynajemca nic nie naprawiał, dach groził zawaleniem, nie było łazienki, moja rodzina starała się uzyskać mieszkanie z gminy, jednak proces bardzo długo trwał. W marcu 2010 r. dostałem od (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku będzie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

o własne interesy SN w uchwale z 9 lutego 2005 r. za wystarczające dla rozstrzygnięcia przedstawionego mu zagadnienia prawnego uznał stwierdzenie, że sąd orzekający w sprawie o eksmisję z (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

po podwyżce i zwiększeniu progów? norb60 Od 1 listopada 2012 r. kryterium będzie wynosić 539 zł, sam zasiłek podskoczy o kilkanascie złotych. rodzic1 Kto będzie miał prawo do zasiłku rodzinnego (...)

1

2

3