Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ulga na dzieci 201316 Stycznia 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy tylko dorosłą i jak się da ją zwiększyć (...)

 • Ile może zabrać komornik?27 Grudnia 2012

  Witam! Szukam pomocy, ile może zabrać komornik z umowy zlecenia. Jeśli ta umowa jest podpisywana tylko na jeden miesiąc? Kwota wynagrodzenia na niej netto wynosi 417,36 czy to prawda że (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja12 Grudnia 2012

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września 2012. W sierpniu i wrześniu dostałam dziwne "protokoły (...)

 • UMOWA ŁĄCZONA a urlop wypoczynkowy oraz zdrowotny L4 - pilne26 Grudnia 2011

  Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. Pracuję w agencji Public Relations. Właśnie ma zostać przedłużona moja umowa o dzieło, która miałam na okres próbny. Pracodawca chce zaproponować mi (...)

 • umowa o dzieło stawka podatku PIT14 Lutego 2011

  Witam, dostałem zlecenie od firmy. Umowa o dzieło, koszt zlecenia to 200 zł. jeśli kwota netto to 200 zł , to kwota brutto: 200 zł * 50 % (przekazuje prawa autorskie) 100 (...)

 • Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.25 Grudnia 2010

  Pozew o ustalenie stosunku pracy z dwóch firm, pracowałem na umowę zlecenie przez rok czasu w jednej firmie a w drugim podmiocie 7 miesięcy, były to dwa odrębne firmy ale praca była świadczona dla (...)

 • jak obliczyć wynagrodzenie netto?10 Listopada 2010

  Witam jestem na staży w firmie i kończy mi się ten okres, Doszły mnie słuchy że szef chce mi zaproponować 1800zl brutto. Ile to będzie na rękę? Czy muszę od tego odprowadzić sama jakiś (...)

 • Pomoc dla samotnego rodzica4 Października 2010

  Jestem samotnym ojcem trojga dzieci (7, 9, 11 lat), z którymi mieszkam i wychowuje je. Matka dzieci (nie byliśmy małżeństwem) mieszka z innym (zamożnym) mężczyzną. Mam przyznane alimenty w łącznej (...)

 • ile może zabrać mi komornik??27 Września 2010

  Witam mam bardzo wielką prośbę czy może mi ktoś powiedzieć ile może zabierać wynagrodzenia za dług. Ponieważ pracuje na umowie zlecenie na czas nieokreślony i komornik zabiera mi cale wynagrodzenie. (...)

 • ile dostene na rękę na umowie zlecenie ??14 Września 2010

  Witam czy ktoś może mi pomóc zarabiam 9 zl/h brutto czy ktoś mi może powiedzieć ile to wyniesie netto, jak podpisałem umowe zlecenie za pomocą agencji pośredniej.

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane