Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa-zlecenie, ZUS oraz diety, delegacja (Niemcy)4 Lipca 2014

  Witam serdecznie. Moja mama wyjeżdza do Niemiec jako opiekunka osób starszych poprzez polską firmę pośredniczącą we Wtorek (8.07.2014). Umowa jest umową zleceniem z podróżą służbową na okres (...)

 • Brak wynagrodzenia za okres na wypowiedzeniu umowy.14 Stycznia 2014

  Witam, mam problem taki jak w temacie właściwie moja żona go ma postaram się objaśnić sytuację i proszę o radę co najlepiej zrobić. Otóż moja żona podjęła pracę w nowo otwartym salonie kosmetyczno-fryzjerskim (...)

 • Umowa o dzieło / Akceptacja Zamawiającego Problem30 Grudnia 2013

  Witam w lipcu 2013 roku podpisałem umowę z firmą zajmującą się tworzeniem stron WWW na wykonanie takiej właśnie strony. Treść umowy brzmi: " Zawarta w dniu 03.07.2013 r. w [Miejscowość] pomiędzy (...)

 • Komornik zabrał mi całą wypłatę POMOCY !!!20 Sierpnia 2013

  Witam serdecznie. Zacznę najlepiej od początku. Pracuję na umowę zlecenie i ta umowa to jest jedyne moje źródło utrzymania. Ostatnio dostałem pismo od komornika i zajęcie komornicze na kwotę (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?23 Lipca 2013

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte i umowe a ja odpisałem , że nie jestem zainteresowany. (...)

 • Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.3 Marca 2013

  Witam Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca oferuje m.in.: wysokie wynagrodzenie stałe+ możliwe prowizje+ (...)

 • Ulga na dzieci 201316 Stycznia 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy tylko dorosłą i jak się da ją zwiększyć (...)

 • Ile może zabrać komornik?27 Grudnia 2012

  Witam! Szukam pomocy, ile może zabrać komornik z umowy zlecenia. Jeśli ta umowa jest podpisywana tylko na jeden miesiąc? Kwota wynagrodzenia na niej netto wynosi 417,36 czy to prawda że (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja12 Grudnia 2012

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września 2012. W sierpniu i wrześniu dostałam dziwne "protokoły (...)

 • UMOWA ŁĄCZONA a urlop wypoczynkowy oraz zdrowotny L4 - pilne26 Grudnia 2011

  Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. Pracuję w agencji Public Relations. Właśnie ma zostać przedłużona moja umowa o dzieło, która miałam na okres próbny. Pracodawca chce zaproponować mi (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane