Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

• zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

świadczenie usług. Zgodnie z art. 554 Kodeksu Cywilnego, roszczenia przedsiębiorcy z tytułu sprzedaży ( w niniejszej sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem (...)

• Unieważnienie małżeństwa9 Kwietnia 2002

Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. Piszę pracę magisterską i potrzebuję jak najwięcej (...)

• IDEA + KRUK znowu...8 Grudnia 2005

22 grudnia miną trzy lata jak Idea zerwała z moim mężem umowę o świadczenie usług za rzekomo nie zapłacone rachunki. Potwierdzenia wpłaty rachunków posiadam, nie jesteśmy dłużnikiem Idei. Jednak niedawno (...)

• Rozwód kościelny8 Stycznia 2002

Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem prawa kanonicznego, ale intuicja podpowiadałaby żeby (...)

• Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?23 Lipca 2013

Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte i umowe a ja odpisałem , że nie jestem zainteresowany. (...)

• Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

zarobkowym i majątkowym, jak stanowi art. 129 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać, chyba (...)

• Przedawnienie długu - czesne za prywatne studia.17 Czerwca 2013

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy dług za czesne za prywatne studia również podlega przedawnieniu po 2 latach od ostatniej wpłaty? Dostałem nakaz zapłaty od szkoły, chociaż już tam nie uczęszczam (...)

• Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło17 Lutego 2011

Mam pewien problem, chciałabym zatrudnić osobę, która uporządkuje teren przy moim domu po zimie. Zgłosił się pan, który zgodził się przyjąć to zlecenie ale zastrzegł, że umowa będzie podpisana z (...)

• Komentarz do art. 747 KPC ???3 Lutego 2005

Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam o to, gdyż oprócz samych "suchych" (...)

• zawieszona sprawa o eksmisje21 Stycznia 2011

Przeciwko zonie i jej rodzicom toczy sie sprawa o eksmisje ,ktora zalozyl wlasciciel domu ,w ktorym to znajduje sie kilkanascie mieszkan. W 2009 r Sad Rejonowy wydal wyrok dot. zamieszkania w/w powolujac sie na (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane