751 kodeksu cywilnego komentarz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z tytułu (...)

IDEA + KRUK znowu...

IDEA + KRUK znowu...

wasza sprawa jest już dawno przedawniona. Umowa z Ideą miała charakter umowy o świadczenia usług - czyli pzredawnienie zgodnie z 751 art. Kodeksu Cywilnego następuje po 2 latach (art (...)

Przedawnienie długu - czesne za prywatne studia.

Przedawnienie długu - czesne za prywatne studia.

zapłaty od szkoły, chociaż już tam nie uczęszczam ponad 3 lata. Czy w takiej sytuacji mogę wysłać im sprzeciw na podstawie art. 751 pkt 2 kodeksu cywilnego? Będę bardzo wdzięczny (...)

Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło

Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło

jest jedną z umów zawieranych na czas określonych, które dodatkowo oznaczają produkt czy usługę, którą pracownik musi wykonać. Umowa zlecenie została uregulowana w art. 734 - 751 Kodeksu (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

przed sądem kościelnym, że twój mąż wiedział przed ślubem, że jest bezpłodny i świadomie ukrył to przed tobą, to sąd może uznać nieważność waszego małżeństwa w oparciu o kan. 1098 Kodeksu (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

międzynarodowym?. PWN, Kraków 1997. 11.Pietrzykowski K., ?Wpływ wad oświadczenia woli na ważność małżeństwa?, PWN, Warszawa 1998. 12. Rudnicki S., Komentarz do Kodeksu Cywilnego. (...)

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Rechtsanwalt (adwokat Kamil Pieńkowski) Management Companies Fa. Lukas.Krystosi napisał: Myślę że wystarczającą paragrafów podałem z Kodeksu Cywilnego jak i z Kodeksu Po stepowania (...)

zawieszona sprawa o eksmisje

zawieszona sprawa o eksmisje

wyrok dot. zamieszkania w/w powolujac sie na art 5 k.c. oraz 11 ust. 5 i 7 o ochronie praw lokatorow i mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego , na ktory wyrok wlasciciel zlozyl apelacje

windykacja oc

windykacja oc

. Do umów ubezpieczenia obowiązkowego, w sprawach nieuregulowanych w ustawie, stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.) A w kodeksie cywilnym w art.471 możemy przeczytać:Art. 471.Dłużnik obowiązany (...)