70.32.11 od 01 stycznia 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

stycznia 2011 roku pensja minimalna wynosi 1386 zł. - Kończymy prace dotyczące zmiany ustawy o świadczeniach rodzinnych i ustawy o pomocy społecznej, w taki sposób, aby dokonać waloryzacji (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

duzym macierzynskim. Er Witam, bardzo proszę o informację w poniższej sprawie: ? Do 25 stycznia 2017 przebywałam na zasiłku macierzyńskim (od najwyższej podstawy); ? od 25 stycznia (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

to zglosic u rpacodawcy lub w urzedzie gminy. ela_K Od przyszłego roku, dokładnie od nowe roku, zapomogę po urodzeniu dziecka dostaną tylko kobiety, które udowodnią, że były pod opieką lekarza (...)

wyrównanie alimentów

wyrównanie alimentów

pozdrawiam. Annna alimenty.pl Witam. od 2001 roku place alimenty na syna w wysokosci 280 zl. 01 lipca br. mialem sprawe o podwyzszenie aliment do wysokosci 500zl. Obecnie od 5 lat przebywam (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd napisał wtedy własnie taką formułkę. Miałem też taki przypadek, że sąd I instancji, który orzekł odmownie nie ściągnął nawet akt od komornika i nie zażądał od niego wyjaśnień (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

tygodniu ciąży 31 01 2008 wygasa mi umowa o pracę dostarczyłam pracodawcy zwolnienie do 15 01 2009 ,lekarz mówi że będe musiała być na zwolnieniu całą ciążę interesuje mnie fakt czy (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

przekazać jakieś pieniądze z chorobowego do ZUS-U na poczet zaległości? OLI prawo-pracy.net Jesli jestem zatrudniona od 2 stycznia a zanioslam chorobowe 9 stycznia czy pracodawca ma prawo (...)

Szczecin: Juwenalia 2011 !!!

Szczecin: Juwenalia 2011 !!!

Studenckiego ?Kordecki? ? projekt P.I.W.O (ul. Kordeckiego 15) 18.05.2011 ŚRODA 00:01 Bieg nocny trasą Rektorat US (al. Papieża Jana Pawła II 31) ? Rektorat ZUT (al. Piastów). Zbiórka od (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

, że rada nadzorcza od 1 stycznia 2011 zwyczajnie nie istnieje. Zwrócił się do renomowanej kancelarii, która nieco zbiła jego argumenty pisząc, że... "interpretacja art. 14 ust. 1 tzw. (...)

problem z ustaleniem długości okresu wypowiedzenia

problem z ustaleniem długości okresu wypowiedzenia

. od 01 stycznia 2008 w tej samej spółce cywilnej mam umowę na czas nieokreślony oraz napisane na niej, iż okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. jednak moja koleżanka, która jest kierownikiem (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

16.01.2014r. 80.000 zł Darowizna z dnia 29.01.2014r. 67.500 zł Kwota wolna od opodatkowania 9.637 zł Zwolnienie określone w art. 4 ust. l pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn 9.637 zł Podstawa

Intrum Justitia

Intrum Justitia

Intrum Justitia Dostałem pismo od tej firmy,ze kupili dług od telekomunikacji i zobowiązany jestem go spłacic z ogromnymi odsetkami.Nadmieniam ze telefon był zapisany na moją matke która juz (...)

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015 W raz z nowym rokiem od 1 stycznia 2015 roku w polskim systemie prawnym obowiązywać będą nowe przepisy prawa dotyczące ochrony danych (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r Witam Ile wynosi abonament RTV za rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc i wszystkie iformacje. Pozdrawiam Witam Mam pytanie od nowego roku zmienia się opłata (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

,a mianowicie czy ktoś ma ładny dom, jakim samochodem jeździ i tak dalej. Ta wiedza przyda się w momencie kierowania sprawy do sądu. Bo łatwiej jest ściągnąć od dłużnika, który coś ma niż (...)

windykacja oc

windykacja oc

pisma od ubezpieczyciela . W połowie kwietna dostałem wezwanie do zapłaty od kancelarii prawnej z Wrocławia. Natychmiast zadzwoniłem i złożyłem stosowne wyjaśnienia. Kancelaria poiformowała (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

. Po co mi pośrednicy - przypominający raczej mafię niekontrolowani pośrednicy często wredni, pazerni i chciwi? elbi Tu akurat nie masz racji. Niezależnie od tego czy chcesz jeździć czy nie, musisz

bezrobotny  na 3/4 etatu a zasiłek 2012

bezrobotny na 3/4 etatu a zasiłek 2012

bezrobotny na 3/4 etatu a zasiłek 2012 czy nalezy sie zasilek przy zatrudnieniu od 04 czerwca do 31 wrzesnia 2011 na 1/2 etatu a nastepnie od 01 pazdziernika do 31 grudnie na 3/4 etatu (...)

Colist.eu - oszuści z AUSTRII

Colist.eu - oszuści z AUSTRII

Colist.eu - oszuści z AUSTRII Witam, Mój problem trwa już długo, ale postaram się opisać go treściwie, jednocześnie liczę na poradę. 01 03 2011 - był to pierwszy dzień pracy w nowej firmie. (...)

Czy dyrektor zgodnie z prawem zmienia mi umowy?

Czy dyrektor zgodnie z prawem zmienia mi umowy?

pełnym wymiarze godzin, w ciągu roku szkolnego aneksem do umowy dyrektor zmniejszył mi liczbę godzin zachowując umowę na czas nieokreślony. 01 września 2010 (od 20 lipca byłam nauczycielem (...)

Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

dniu 13 stycznia 2009 urodziłam dzidziusia i poszłam na urlop macierzyński trwający do 02 czerwca to czy przysługuje mi zasiłek wychowawczy? No bo jeśli chodzi o sam fakt pracowania to pracowałam (...)

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

początku tego roku 7 stycznia 2011, data indeksacji w google jest także z 7 Sty 2011. Jakbym był uparty to bym wszedł jeszcze w wyszukiwanie zaawansowane, ustawił przedział czasowy na (...)

koniec umowy na czas określony

koniec umowy na czas określony

umowę o prace na okres próbny od dnia 01.05.2009 do dnia 31.07.2009 i nastepną umowę na czas określony od dnia 1.08.2009 do dnia 31.07.2010 w związku z czym mam pytanie czy i w jakim czasie (...)

Narodowy Spis Powszechny 2011 - obowiązkowo!!!

Narodowy Spis Powszechny 2011 - obowiązkowo!!!

Narodowy Spis Powszechny 2011 - obowiązkowo!!! Witam! Od 01 kwietnie trwa możliwość dokonania Narodowego Spisu Powszechnego! Jest możliwość zrobienia tego przez internet! Nie zwlekajmy (...)

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011

składka na ubezpieczenie zdrowotne 2011 Witam Mam pytanie w roku 2011 jaka składa ubezpieczeniowa obowiązuje?Z góry dziękuję za wszelkie informavje na ten temat Podstawa na rok 2001 jeszcze nie (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzielczego na dzieci.

Przekształcenie mieszkania spółdzielczego na dzieci.

"przemieszkać 5 lat". Czy wspominał o tym może prawnik? Pozdrawiam. mario_wawa Rzeczywiście podatek od spadków i darowizn zmienił się 01 stycznia 2007r., ale na tyle, że wcześniej (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

czynić, jak ma wyglądać takie odwołanie od nakazu zapłaty i czy mogę się powołać na przedawnienie? easad Jeśli od roku 2005 nie potwierdziłeś w żaden sposób istnienia długu, to rzeczywiście (...)

dni wolne za swieta

dni wolne za swieta

dni wolne za swieta mam pytanie czytalem nie dawno że jesli pracodawca nie zmienił kodeksu pracy przed 1 stycznia 2011 to nadal przysługuje dzien wolny za świeto w dzien wolny od pracy, (...)

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011 Od 2011 r. nie będzie już dni wolnych za święta przypadające w soboty. Spowodowane jest to tym, iż 1 stycznia wchodzi (...)