4221z stawki vat Wyszukiwarka e-prawnik.pl


jaki VAT?

jaki VAT?

jaki VAT? czy można skorzystać z obniżonej stawki VAT na zakup towarów przeznaczonych dla straży pożarnej? Nawet jeżeli zakupu dokonuje gmina? w takim przypadku można korzystać (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

papierach pojazdu i nawet nie musi być spisana umowa. Wystarczy wydanie pojazdu i jego dokumentów w zamian za przekazanie pieniędzy. mrozowskim [cytat] Rozmawiałem z gościem z Niemczech (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

z prawem, to że wybudowanie bloku zostało wykonane z innych materiałów niż tych podanych w projekcie? z góry dziękuję bartek001 Chciałabym się ubiegać o zwrot VAT (...)

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej

, jednak pracodawca wymaga ode mnie zwrotu stawki vat od naprawy. Czy pracodawca może żądać zwrotu stawki vat od naprawy ode mnie? w umowie o pracę nie mam żadnego zapisu o odpowiedzialności (...)

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji? Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

soki, obecnie opodatkowane wg stawki 7 proc. raflok5 Z tymi wyrobami piekarskimi to tak nie do końca, bo od 1 stycznia 2011 r. w stosunku do wyrobów piekarskich zastosowanie mogą znaleźć trzy (...)

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

mojej faktury sprzedaży. W związki z przedstawieniem tych dokumentów, klient zwrócił się do mnie o zwrot VAT naliczonego przy fakturze sprzedaży, twierdząc że przedstawione dokumenty stanowią (...)

zwrot VAT za szkodę

zwrot VAT za szkodę

zwrot VAT za szkodę zwrot VAT za szkodę Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej winy, auto było ubezpieczone i posiadało polisę auto casco, szkoda (...)

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu? Mam pytanie co do wysokości stawki vat zastosowanej w przetargu jeżeli przetarg był ogłoszony w grudniu 2010, termin składania ofert był (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

jest we wstępnej fazie projektów. Z wypowiedzi min. Ożóg wynika, że do wydatków poniesionych przed wejściem w życie ustawy wyższe stawki VAT nie będą naliczane. Jest zgodność co (...)

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

przepisy o VAT i nie było wiadomo, czy naliczać VAT od wartości nieruchomości przed zastosowaniem bonifikaty, czy po odliczeniu upustu. Prawdopodobnie zgodnie z interpretacją jednego z (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

państwo członkowskie UE, * w zakresie opodatkowania gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej, 7) zmiany dotyczące miejsca świadczenia usług transportu towarów, 8) zmiany w zakresie stosowania stawki (...)

PiS nie chce podwyżki VAT.

PiS nie chce podwyżki VAT.

podwyżka VAT to wymóg Unii Europejskiej i jest w związku z tym konieczna i nieunikniona. Pytanie czy nie da się wprowadzic zerowego VAT\'u na niektóre rzeczy tak jak w Wilekiej Brytanii? (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

. * Dostosowanie przepisów ustawy o VAT do PKWiU 2008. * Zmiany dotyczące zwolnienia przedmiotowego od VAT. * Zmiany w odliczaniu podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów i paliwa (...)

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

% natomiast mam 2 firmy, którym wystawiam 22%. Płacąc do TPSA z łącze płace stawkę 22%. Wiem, że nie mogę odliczyć całego VAT tylko część, ale czy ten VAT, którego nie odliczę (...)

Montaż okien jaki vat w 2011?

Montaż okien jaki vat w 2011?

powierzchnia uzytkowa przekracza 150 m2 (i tu dwie stawki vat do 150m2 = 8% a od roznicy powyzej 150m2.= 23% marzena78

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Korekta faktur od maja do grudnia

Korekta faktur od maja do grudnia

stawki VAT dla 2 firm z 22% na zwolnione i teraz zastanawiam się czy korekty wystawiać i księgować np. za maj w maju czy wszystkie teraz za grudzień albo styczeń. Korektę zrobić jedną (...)

Podwyżka VAT a ulga dla studentów

Podwyżka VAT a ulga dla studentów

Podwyżka VAT a ulga dla studentów Witam, Czy wraz z podwyżkami vat zmienią się też stawki ulg dla uczniów i studentów? Słyszałam że w raz z ustawą o nowym vat (...)

POdatek VAT w pośrednictwie transportu osób

POdatek VAT w pośrednictwie transportu osób

organizacja transportu osób (autokarami) na terenie Polski, ale korzystając z podwykonawców (firm transportowych) dla moich klientów. Podwykonawcy wystawiają na mnie faktury VAT z 8% podatkiem, (...)

VAT-25

VAT-25

przedstawionym stanie faktycznym. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Zgodnie z przepisem (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. Członek spółdzielni jako właściciel prywatny wyodrębnionego z własności spółdzielczej mieszkania nie ponosi (...)

Zwrot VAT na ubranka dziecięce.

Zwrot VAT na ubranka dziecięce.

buty dziecięce nie więcej niż 3 tys. zł (brutto), będą uprawnione do zwrotu części VAT na te artykuły. surykatka stawki VAT na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce z 8 proc. (...)

Jak obniżyć podatek do usług?

Jak obniżyć podatek do usług?

od wartości brutto towaru (art. 85 ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług) stosuje wówczas stawki: 18,70% wartości brutto dla towarów i usług objętych stawką 23% ---> czyli (...)

przetarg i błędny VAT

przetarg i błędny VAT

czy pomyłka kategorycznie dyskwalifikuje ofertę? Przepisy się zmieniają, do niedawna najmniejszy błąd w przyjęciu stawki VAT dyskryminował ofertę, ale nie jestem pewny czy jets tak nadal.  (...)

Zmiana VAT

Zmiana VAT

Zmiana VAT Od 2011 roku zmienią się stawki VAT. Podstawowy podatek od towarów i usług wzrośnie z 22 do 23 proc. Stawka 7 proc. zostanie podniesiona do 8 proc. , a stawka 3 proc. (...)

VAT na ubranka dziecięce.

VAT na ubranka dziecięce.

nie zapominać że były zmiany i teraz stawki VAT na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce wynoszą po zmianie z 8 proc. aż 23 proc.

Raty kredytowe-podatek VAT

Raty kredytowe-podatek VAT

Raty kredytowe-podatek VAT Witam Mam pytanie spłacając kredyt na raty czu od nowego roku raty będa wyższego ze względu na podwyższenie podatku?Z góry dziękuję Skoro są raty to znaczy, że (...)

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

znajduje się gra, to czy taki sam % stawki podatku dochodowego ryczałt ewidencjonowany mogę użyć co w pkt 1? Czy jaką wtedy stawkę użyć? 4. Nie chce być Vat-wcem. Rozumiem, że mogę nie (...)

1

2

3

4

5

...

27