3 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o cudzoziemcach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

to jest? proszę o poradę mati prawo-pracy.net ile urlopu mi sie nalezy jezeli pracuje na pol etatu a moj staz pracy wynosi 40 lat?czy nalezy mi sie 13 czy 26 dni ?prosze o szybka odpowiedz (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

wymiarze tego urlopu. Nie posiada natomiast nadanego ustawą uprawnienia do wskazania daty tego rozpoczęcia urlopu. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego z ustawy z 23 stycznia 2003 r. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

prosze o pomoc jak Pan sobie poradził. DZIEKUJĘ marcys1971 UWAGA!!!!witam sory że dopiero teraz podaję podstawę prawną art.28 ust 2 ustawyz dnia 13 pażdziernika 1998 r o (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

379/98, OSNC rok 2000, nr 3, poz. 59 i z dnia 28 marca 2003 r., IV CKN 1961/00). Powyższe poglądy aktualne są również na tle postępowania o zniesieniu współwłasności. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. Z (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

zasiłek dla bezrobotmnych w tym roku, i komu non przysługije jakie warunki trzeba spełniać?Z góry dziękuję zgrzyt56 Witam Państwa! Zasiłki od czerwca rosną, bo zgodnie z art. 72 (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Twoich dłu?gów, skontaktuj się z wierzycielami, tj. z osobami, którym jesteś dłużny pieniądze, i poproś o dane. Trzeba ich poinformować o Twej sytuacji. 2.Dowiedz się tego, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

na razie nic nie mówi o rozwodzie ale kiedyś to nastąpi. Proszę o pomoc jak sobie z tym poradziliście jeśli was ten temat dotyczy suselka@wp.pl gosik 30.03.04 złożyłam pozew o (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę pomóżcie (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Wiesław Pomyliłem literkę powinno być darius1968@o2.pl Wiesław Witam, ja też mam podobny problem z firmą Złapkuriera.pl dla mnie to oszuści i naciągacze.Już 3 raz weryfikują (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

podstawione osoby z wykupionymi identyfikatorami.UWAZAJCIE. [/cytat] zgadzam sie z tym.mi napisali sms ze prosza o kontakt by dogadac sie jak zadzwonilem pani z tej frym grzecznie (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

to ostatnie zdanie nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, tak jesk w pkt.3 ust.1. Proszę o pomoc. Dodam tylko, że na decyzji o przyznaniu zasiłku rodzinnego, (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

podpisać? monika prawo-pracy.net Witam! Proszę o wykładnie i pomoc w przedmiotowej sprawie:jako pracodawca zatrudniłem w m-cu listopadzie 2008r pracownicę na czas określony tj. do dn.29.02.2009r (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

FININEZNE wysuwa pożyczki zarówno osobom, jak i organizacjom z bardzo niską stopą procentową w wysokości 3 % Z zabezpieczeniem, wystarczy spróbować skontaktować się z nami (...)

Zwrot z funduszu remontowego

Zwrot z funduszu remontowego

przeznaczać zgromadzone na funduszu środki, nie może być sformułowany w art. 12 ust. 2 Ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali obowiązek właściciela lokalu ponoszenia (...)

1

2

3

4

5

...

13