24.12.2009 czy jest na to ustawa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, na kierunku Administracja. Czy z tym wykształceniem mam szanse dostać się na aplikację kuratorską? Czy limit przyjęć narzucany jest odgórnie czy zależy od danego (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

-pracy.net no właśnie czy ktoś może wie czy prawdą jest to że jak wezmę zwolnienie np 4 tyg. przed porodem to ileś dni z tego zwolnienia wliczy mi się w urlop macieżyński??? czy (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

również swoje prawa - ludzie którzy bazują na śmierci babci czy dziadka czy też na tym że ojciec za komuny kradł ile wlezie i stąd ich niezliczone ilości mieszkań własnościowych (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zarejestrował. Pierwsze zwolnienie już mi się skończyło, a ja na pue nie widzę żadnych informacji czy dostali moje zwolnienie czy jest decyzja czy odmowa? Nic? Na (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

odpowiadaja. nawet jak nasi szanowni klienci sie na nas skarza za jakies bzdury i owa skarga nie jest podpisana imieniem i nazwiskiem to jest to skarga nieoficjalna i nie jest rozpatrywana. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

chce sie leczyc na dodatek nie jest nigdzie zatrudniona, nie ma nawet bezrobocia, ojciec natomiat jest zaduzony i plci mi alimenty w wysokosci 100zl przy czym sama musze mu pieniadze porzyczac. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

, elouuuuuuuu! bumszakalaka, nie dawac mandatu za picie dla Polaka! jak jest cieplo to sie piwko pije na powietrzu spacerujac albo siedzac se milo na laweczce? czy nie mam racji? w (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

- jest na miejscu poprostu. w kazda sobote idzie z dziadkiem ze str ojca na drobne zakupy, ten dziadek pomaga jej w nauce jak i daje drobne na drobne zachcianki. matka dziecka zjawia (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

wypytać Remek55 Bo włodek u mnie już wystąpiło zasiedzenie i czytam w necie na stronach prawniczych czy na agrobiznesie że wygranie takiej sprawy jest zerowe Remek55 Remek. Na (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

. Jeśli mogę się starać o alimenty od jego córki, to czy jest na to jakaś ustawa na którą moge się powołać? TO JUŻ LEKKA PRZESADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 147E Nie wiem (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

to jednak jest od finansów sadu). Odpowiedz na pytanie 2. U nas interpretuje się, że dozór nakładany jest na czas wykonywania kary ograniczenia wolności, więc trwa tak długo (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

moj nowy narzeczony. Udostepnilam mu polowe mojego lozka. Mieszkanie jest ocieplane czy on w nim przebywa, czy nie, fakt troche czesciej trzeba prac. Tak na prawde to on jest (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

zakreślona na czas od - do czy na czas nie określony obowiązuje w/w ustawa. Właściciel ( wynajmujący ) ma ograniczenia co do określania warunków wypowiedzenia umowy z przyczyn (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

koniecznie trzeba złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty /nie pamiętam czy na to jest termin 7, czy 14 dni/. Odrębną sprawą jest udostępnianie przez Canal Plus i przetwarzanie (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

czy bedzie to legalne czy nie i na odwrot to nmie ma sensu sychu czy to jest cos dobrego czy nie to to nie ma k... znaczenia nikt nikomu nie ma prawa tego zabraniac co (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

umowę na 1/2 etatu na 3 m-ce, a pracowała na cały etat, w między czasie zaszła w ciąże a umowa wygasła 01.10.2010 i nie chcą jej przedłużyć na pełny etat. co w takiej sytuacji (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

złoży pozew o alimenty i sąd jej je przyzna, zaniesie sprawę do komornika, to komornik dzieli ściągnięte środki pół na pół, czyli połowa na Twoje dziecko i połowa na żonę. Ale (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

dwie klatki.. Na jeden z nich mieszka Pani która na strychu przechowuje swoje rzeczy opałowe czyli węgiel, drzewo itd mimo iz posiadają swoją piwnice... Czy jest to dozwolone czy (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

kilku miesiącach sami wystawili mi pismo, że rozkładają dług na raty. Z tym, że ja wpłacałam wszystko na konto TP, nie na ich ponieważ nigdy nie dostałam informacji z TP, że mój (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

jest jakaś granica zarobków gdzie nie może zając poborów komornik czy też bank na rzecz kredytu.Czy jest taka możliwość ze jest okres przedawnienia i czy bank (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

kraju "zabrało" z obiegu miliony złotych co nie wpływa korzystnie na gospodarkę na którą te same osoby narzekają w stopniu największym....paradoks? narzekanie na windykatorów (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

zdrowotny a o woja chcą isc tylko dla kasy . GieKSiarz Z E,D na A nie da rady juz... Ale mam pytanie czy mozna zmienic kategorię z E na D... na komisji za wyglad i "Gabaryty" chcieli (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

jest krótka: Odperdolta się od ludzi biednych którzy ledwie wiążą koniec z końcem a bogate firmy wykorzystują ich niewiedzę prawną.To jest przestępstwo... rafiti5 A co w Polsce jest (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

umowę mialam na czas określony. Czy przysługuje mi teraz prawo do urlopu dla poratowania zdrowia? Czy najpierw skladam wniosek do dyrektora i on określa czas na jaki mogę wziąć (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

weryfikacji długu lub administracji? Czy jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

- odmiennie z wpłat na koszty utrzymania nieruchomosci wspólnej, odmiennie z wpłat na Fundusz Remontowy. >czy ZZN musi każdorazowo dostać zgodę na kredyty niby emontowe, czy (...)

Aplikacja kuratorska

Aplikacja kuratorska

zostać kuratorem sądowym jak sądzicie czy już składać swoje CV czy czekać aż sie obronię i czy sadać podanie w Katowicach czy w miejscu zamieszkania tj Zabrze banaszakjo alimenty.pl (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

. CZY PRAWDA JEST CZY NOTARIUSZ MUSI ZWROCIC SIE DO OJCA O ZEZWOLENIE NA WYKUP TEGO MIESZKANIA 2. ILE TAK NAPRAWDE KOSZTUJE WIZYTA U NOTARIUSZA W ZWIAZKU Z PRZEKSZTALCENIEM MIESZKANIA, (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

jest tu legalnie ale zostalo mu poltora roku studiow i poznie musi oposcic niemcy. Moje pytanie jest takie czy ktos moze mi odpowiedziec okolo ilu lat sie czeka na obywatelstwo polskie (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

o wyjawienie majątku", ale on jest z 2003 roku. Nie wiem czy takie formy nadal obowiązują. Zasądzona kwota może nie jest zbyt duża (dla mnie jednak nie jest to mało) 4.000,00 (...)