2018 rok Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakończenie urlopu wychowawczego - wypowiedzenie

Zakończenie urlopu wychowawczego - wypowiedzenie

. We wrześniu 2018 nabyłam prawo do 26 dni urlopu, więc za 2018 rok zostało mi 9 dni urlopu, za 2019 o 2020 posiadam cały zaległy urlop. Teraz zrezygnowałam z kontynuowania urlopu wychowawczego, (...)

Ugoda pozasądowa

Ugoda pozasądowa

pieniądze podlegają opodatkowaniu czego były pracodawca nie uczynił. W momencie wypłaty odszkodowania nie byłem świadomy czy podlega opodatkowaniu. Rozliczając dochody za 2018 rok okazało (...)

Rozliczenie centralnego ogrzewania - nowy właściciel

Rozliczenie centralnego ogrzewania - nowy właściciel

Rozliczenie centralnego ogrzewania - nowy właściciel Dzień dobry, chciałbym doradzić się w sprawie rozliczenia centralnego ogrzewania za rok 2018. W maju 2018 roku zakupiłem mieszanie (...)

koniec umowy na czas określony

koniec umowy na czas określony

prace. 16 sierpnia kończy mi się umowa zawarta na rok. Niestety nie wiem czy zostanie mi ona przedłużona ale nie chce jej przedłużać. Przez pół roku miałam okres wypowiedzenia 2 tygodniowy natomiast (...)

Opłaty za centralne ogrzewanie

Opłaty za centralne ogrzewanie

Opłaty za centralne ogrzewanie Czy SM może dokonywać korekt za CO za rok 2018 w roku 2021? Jesteśmy rozliczani wg.ryczałtu ponieważ na całym osiedlu nie ma liczników do pomiaru ciepła. Wszystkie

Zwolnienie lekarskie a wynagrodzenie chorobowe

Zwolnienie lekarskie a wynagrodzenie chorobowe

rok dryga umowę zawarta w dniu 01.07.2019 również dostałam na rok, trzecia umowę zawarta w dniu 01.07.2020 dostałam na stałe. W między czasie zdarzało mi się brać L4 w pracy gdyż mam spory (...)

koniec wypłacania renty rodzinnej a studia

koniec wypłacania renty rodzinnej a studia

założenia renta przysługuje mi do czerwca czy do września (wtedy kończy się rok akademicki) i czy w ogóle miałabym szansę domagać się jej wydłużenia do końca studiów (czyli wrzesień 2018) (...)

Podatek gruntowy od wynajmowanego gminnego lokalu

Podatek gruntowy od wynajmowanego gminnego lokalu

lata po jej przedłużeniu na kolejnej był zapis o konieczności opłacania podatku gruntowego , w roku 2018 dostałem pismo z gminy o konieczności opłacenia tego podatku za rok 2018 jak (...)

układ ratalny w ZUS (problem)

układ ratalny w ZUS (problem)

prośbą o rozłożenie ostatniej i to samo w kwietniu 2018 r, ponad miesiąc przed ostatnią płatnością. Od tego czasu cisz, dzwoniłam do ZUSu wielokrotnie, potem przed wakacjami 2018, Świętami, (...)

dochody, umowa a stypendium

dochody, umowa a stypendium

dochody, umowa a stypendium Staram się o stypendium socjalne na mojej uczelni uwzględniając dochody za rok 2018. W roku 2018 pracowałam przez okres dwóch tygodni. Posiadam umowę o dzieło. Uzgodniłam

Dług spłacony bez komornika, a firma chce pieniądze za jego usługę

Dług spłacony bez komornika, a firma chce pieniądze za jego usługę

wobec Wierzyciela na dzień 20 grudnia 2018 r. wynosi 948,72 zł." Przelew poszedł trybem natychmiastowym, więc "na bank" zaksięgował się tego samego dnia. 2. Czy firma H**** mogła nie podać mi wszystkich

praca na czas nieokreslony a ciąża

praca na czas nieokreslony a ciąża

praca na czas nieokreslony a ciąża Witam, Umowa na rok (druga już) do listopada 2018, która powinna zakończyć się egzaminem i złożeniem sprawozdania, ogólnie oceną, po której zostaje się (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

(zmieniło się prawo i trzeba mieć 25 skladkowych ) co w takiej sytuacji zrobić. ? Pozdrawiam Magdalena Witam. Bardzo prosze o pomoc mianowicie moja mama w wieku52lat dostala udaru mózgu. W styczniu 2018

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

konto i było wszystko ok) zajechałem do komornika i przedstawiłem mu 21 wyciągów z konta gdzie były same przelewy na konto byłej żony że 2017rok i 6 potwierdzeń przelewu w 2018 roku mimo (...)

Parkowanie-> mandat-> odwołanie-> rozprawa?!

Parkowanie-> mandat-> odwołanie-> rozprawa?!

dostałem wezwanie do Straży Miejskiej celem wyjaśnienia sytuacji. Nie zjawiłem się z kilku powodów ale obowiązku nie ma takiego. Międzyczasie doczytałem, że Straż Miejska ma rok na wystawienie (...)

komornik a ugoda

komornik a ugoda

podpisałem ugodę spłatę 1350 zł co miesiąc. Nie miałem żadnego opóźnienia. W kwietniu 2018 r komornik działając na sygnaturze z poprzedniego banku zajął mi konto oraz pensje. Nie mogę zapłacić (...)

Przekształcenie Użytkowania Wieczystego a JdG

Przekształcenie Użytkowania Wieczystego a JdG

Przekształcenie Użytkowania Wieczystego a JdG Witam, od 2018 roku mam zarejestrowaną w mieszkaniu jednoosobową działalność gospodarczą, mam wpisane, że na działalność tą przeznaczam 20% mieszkania

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

bodajrze 6 lat, za umowe z 2001 roku, przez ten czas nie spłacalem bo nie miale z czego, uczylem sie, nie pracowalem. około rok temu postanowilem splacic dlug, ktory wynikal z umowy, czyli 750 zl. pytanie

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

een dringende lening nodig om mijn rekeningen 2018 te betalen Napisz do nas dzisiaj na: (bergnerkelvin65@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę. bergnerkelvin Oferta kredytowa @ stopa 2% !!! Nasza

Ponowne L4 po miesiącu pracy - problem

Ponowne L4 po miesiącu pracy - problem

samą chorobę w takim czasie i ma się zgłosić do niej do biura. Przysługuje mu jeszcze zaległy urlop za 2018 i 2019 rok. Czy teraz pracodawca może go zwolnić ? Co robić w takiej sytuacji (...)

PIT-37 podatek należny i zwrot nadpłaty  jednocześnie?

PIT-37 podatek należny i zwrot nadpłaty jednocześnie?

PIT-37 podatek należny i zwrot nadpłaty jednocześnie? Witam, po wypełnieniu deklaracji podatkowej pit-37 umowa zlecenie za rok 2018 wykazało mi jednocześnie podatek należny i zwrot nadpłaty

Podział majątku po ustaniu wspólnoty majątkowej

Podział majątku po ustaniu wspólnoty majątkowej

należy to zrobić tak, że odjąć stan z kwietnia 2018 od stanu z września 2017 i to podać jako wartość majątku wspólnego? Proszę o pomoc w tej sprawie, ewentualnie o jakiś link gdzie mogę otrzymać (...)

Windykacja Altus RMS

Windykacja Altus RMS

kurowska.domi@gmail.com Domidomi Cześć, mam taka sama sytuacje, rok temu podjęłam prace u Jana G. która polegała na wystawianiu przedmiotów elektronicznych. Koleś zwiał mi z kasa i po roku czasu (...)

Summer Party Camp - najlepsze wakacje 2013

Summer Party Camp - najlepsze wakacje 2013

extra z Party Camp i mam nadzieję, ze za rok tez uda mi się z nimi wyjechać!!! barburka123

Umowa lojalnościowa i praca na czas nieokreślony

Umowa lojalnościowa i praca na czas nieokreślony

od grudnia 2015. W styczniu podpisałem lojalkę która kończy mi się za półtorej miesiąca (1 luty 2018). Nie chce już pracować u tego pracodawcy ze względów prywatnych. Mam umowę na czas nieokreślony

widzenia z dzieckiem

widzenia z dzieckiem

uzasadnieniem o widzenia z moją córką, która obecnie przebywa z matką. 28 marca 2018 odbyła się rozprawa i praktycznie w godzinie rozprawy otrzymałem odpowiedź bezpośrednio do ręki przed salą (...)