2011 stawki vat - sauna Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! luc667 limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT w I kwartale 2012 r, to jest na bank pewne! eryk14 Wiadomość dla osób (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

soki, obecnie opodatkowane wg stawki 7 proc. raflok5 Z tymi wyrobami piekarskimi to tak nie do końca, bo od 1 stycznia 2011 r. w stosunku do wyrobów piekarskich zastosowanie mogą znaleźć trzy (...)

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

, natomiast cała usługa miała sie zacząć od 2011. W przetargu zastosowałam stawke vat 23% jak bedzie obowiązywać w 2011 roku ale moja oferta została odrzucaona z powodu złej stawki (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i do tej

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to ! Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% stawka (...)

stawka podatkowa ryczałtu 2011

stawka podatkowa ryczałtu 2011

stawka podatkowa ryczałtu 2011 Witam, stawki VAT zostaną w 2011 roku zmienione ale czy stawki ryczałtu na poszczególne usługi nie zostaną zmienione w 2011 roku, a (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany w zakresie stawek (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ??? Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT

PODATEK VAT 2011 - Interpretacje indywidualne a zmiana stawki VAT Czy zachowuje moc wydana w 2010 r. interpretacja indywidualna, stwierdzająca prawidłowość stosowania określonej (...)

Montaż okien jaki vat w 2011?

Montaż okien jaki vat w 2011?

powierzchnia uzytkowa przekracza 150 m2 (i tu dwie stawki vat do 150m2 = 8% a od roznicy powyzej 150m2.= 23% marzena78

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Mam pytanie ile w końcy wynosi naniższa krajowa w roku 2011 chodzi mi dokładnie o stawki netto i brutto.wiem, że cos miała byc podwyższona ale juz sama nie wiem tyle pisza o tym?Z góry dziękuję (...)

VAT 2011 - zmiana stawek podatkowych !!!

VAT 2011 - zmiana stawek podatkowych !!!

VAT 2011 - zmiana stawek podatkowych !!! Obowiązujące stawki podatkowe na: http://podatki.gazetaprawna.pl/grafika/453428,48723,vat_2011_nowe_stawki_stare_faktury.html

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

budżetowej. Ustawa ta wprowadziła m.in. wyższe stawki VAT w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2013 r., tj. 23%, 8% i 5% (towary objęte stawką 5% zostały wymienione w dodanym (...)

ustawa vat 2011 tekst jednolity

ustawa vat 2011 tekst jednolity

ustawa vat 2011 tekst jednolity Witam W tym roku zostały zmienione stawki VAT dlatego bardzo prosze o pomoc gdzie moge odszuakać ustawę jej treść jesli chodzi o podatek VAT?Będę (...)

Zmiana VAT

Zmiana VAT

Zmiana VAT Od 2011 roku zmienią się stawki VAT. Podstawowy podatek od towarów i usług wzrośnie z 22 do 23 proc. Stawka 7 proc. zostanie podniesiona do 8 proc. , a stawka 3 proc. (...)

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej

zwrot VAT za szkodę-Witam, miałem stłuczkę samochodem służbowym, która niestety była z mojej

, jednak pracodawca wymaga ode mnie zwrotu stawki vat od naprawy. Czy pracodawca może żądać zwrotu stawki vat od naprawy ode mnie? w umowie o pracę nie mam żadnego zapisu o odpowiedzialności (...)

Droższy remont ? stawki VAT na usługi budowlane

Droższy remont ? stawki VAT na usługi budowlane

Droższy remont ? stawki VAT na usługi budowlane Tak każdy wie, że wzrósł VAT ale czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć jak bardzo może to wpłynąć na budowę domu, którą zamierzam (...)

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku Witam Jaka jest stawka podatku VAT jeli chodzi o usuługi gastronomiczne?Z góry bardzo sziekuje za inforamcje. Pozdrawiam

VAT-25

VAT-25

czy aby VAT od tego auta został opłacony w Niemczech i czy np. ta niemka (mimo tego, że w niemieckim teil 1 i 2 nie ma nic co wskazywało że to auto firmowe, leasingowe) nie była np. płatnikiem vat (...)

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji? Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

Stawki VAT ? ryczałt dla taksówek osobowych

Stawki VAT ? ryczałt dla taksówek osobowych

Stawki VAT ? ryczałt dla taksówek osobowych Bardzo proszę o podanie wysokości ryczałtu dla świadczących usługi taksówek osobowych. W roku 2011 wynosi 4% ilonna Witam, a jaka jest w (...)

przewóz lotniczy

przewóz lotniczy

kryteria obowiązujące przy ustalaniu prawa do zerowej stawki od dostaw i usług wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych są wykazane w ustawie o VAT obowiązującej od 1 (...)

zwrot VAT za szkodę

zwrot VAT za szkodę

, jednak pracodawca wymaga ode mnie zwrotu stawki vat od naprawy. Czy pracodawca może żądać zwrotu stawki vat od naprawy ode mnie? w umowie o pracę nie mam żadnego zapisu o odpowiedzialności (...)

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

Rozpoznanie transakcji jako eksport i zwrot VAT dla kontrahenta.

zastosowania 0% stawki VAT jak róży eksporcie i skorygowania faktury tak aby mógł odzyskać ode mnie VAT. W jaki sposób potraktować taką sprzedaż i czy klient ma Prawo do zwrotu VAT (...)

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011 Podatnicy, którzy po raz pierwszy złożą deklaracje VAT za styczeń 2011 r., mają do wyboru dwie opcje. Mogą złożyć deklarację (...)

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

nabyte. Oznacza to, że kupując auto z kratką dziś, wraz z początkiem 2011 roku i tak stracimy możliwość odliczania VAT od paliwa.

jaki VAT?

jaki VAT?

stawki vat piotrek 45 Obowiązek finansowania działalności straży przeciwpożarowej ustawowo ciąży na gminie.  iwona28 zgodnie z ustawa obniżoną stawką Vat stosuje się do określonych

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

przepisy o VAT i nie było wiadomo, czy naliczać VAT od wartości nieruchomości przed zastosowaniem bonifikaty, czy po odliczeniu upustu. Prawdopodobnie zgodnie z interpretacją jednego z urzędów (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

? Może ktoś ma pomysł jak wybrnąc z tej sytuacji? azw Developer nie może decydować, czy naliczać VAT od sprzedaży mieszkań po 01.01.2002 r., bedzie to wynikało z ustawy o VAT. Nikt tej ustawy (...)

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 ! Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)

1

2

3

4

5

...

6