2003 nr 188 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów...(Dz. U. Nr 71, poz.733 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 6 wrzeúnia 2001r. o dostćpie do informacji

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

zlikwidowanym pracodawcy, odpowiedzialny jest tylko nowy pracodawca. Szerzej na ten temat w wydaniu papierowym "Gazety Prawnej" nr 188 z dnia 27 wrzesnia 2002 roku Inka

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sadowa jesli jest wlascicielem dlugu owszem, jesli chodzi o upoblicznanie danych przed firmy windykacyjne owszem moga w celu sprzedazy długu bez podania konkretnego adresu czyli wistarcza ze nie wpisza nr

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

niedomowien. wlasnie dzwoniono do mnie z ultimo i okazalo sie ze kupili moj dlug z 2003 roku z firmy telekomunikacyjnej. wspomne tez ze wlasnie od 2003 roku do 2016 roku mieszkalam poza granicami (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

skończyła i dwa miesiące później odezwała się ww firma apropos płatności do TP. Pan od samego początku niemiły, wręcz wulgarny. Dzwonili do mnie na nr tel. komórkowego (na kartę) skąd mieli (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

czas wynajmu auta od ubezpieczyciela sprawcy? Yogi Witam , przed świętami pod mój samochód wbiegł kucyk skutkiem czego moje auto uległo uszkodzeniu. PZU powołuje się na ustawę z dnia 22 maja 2003 (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 96, poz. 817) Na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.2)) zarządza (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ( Dz. U nr 210 poz. 2135) " źródło:M.Polanowska-Bogusz [/size][size=x-small][size=x-small][/size][/size] Pozdrawiam :) Agnik prawo-pracy.net

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok 1970, nr 5, poz. 94 oraz postanowienie (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

wiem od czego zaczac 9.12.2003 dostalam rozwod cywilny jak bralam slub koscielny bylam niepelnoletnia i w ciazy czy to moze byc jakims argumentem?????moge podac nr tel.kom POZDROWIENIA .Izabela ikaika

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

IMIENIU O ILE CORKA DA MATCE PISEMNE UPOWAZNIENIE SKLADAJAC JE W SADZIE PRZED ROZPRAWA. A co do funduszu Alimentacyjnego to z tego co wiem od lipca 2003 wyplaca on alimenty wylacznie na dzieci z posiadana

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. z o.o. za którą jestem rzekomo (dlatego podobno bo przez prawie 7 lat nie dostałem żadnego wezwania, faktury) ścigany pochodzi z roku 2003 (kwiecień), kwota 400,00 ZŁ. Prosiłem P.R.E.S.C.O. Group (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia zostały wykazane choroby, które są uznawane za

napoje w pracy

napoje w pracy

przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650). Stanowią one, że pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom dostateczną ilość wody zdatnej do picia oraz (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. 22 )mówi(czytamy) (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

( jeżeli była żoną w trakcie prowadzenia działalności) Współczuję. [/cytat] andrzej.wojcik ty ,,ilonez,, przeczytaj sobie Konwencję praw człowieka prot nr 4 a nie wypisuj bzdur i (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

miesięcy pw na 3 lata i obowiązek naprawienia szkody....Mam założoną następną sprawę za podwójną kradzież z włamaniem.....pytanie nr 1...Na ile procent pójdę "siedzieć"?? Pytanie nr (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

to ze ten tel zostal przepisany. Niestety nie mam potwierdzen i umowy przepisania nr gdyz po 3 latach wyrzucilem wszystkie potwierdzenia - uwazalem ze juz tego nie potrzebuje - niestety jak sie okazuje

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w swoich działaniach

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992),- rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 czerwca 2005 r. w sprawie wzoru wniosku o ustalenie prawa do zaliczki

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

. Kancelaria jest na Woli, nr 662-672-924. Powodzenia wszystkim, Zbigniew zbigniew Nie polecam usług Mecenasa Dariusza Staniszewskiego. Początkowo przykładał się do swojej pracy ale przy kolejnych rozprawach

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

aby dokonac takiej aktualizacji?? nie chodzi o EKD tylko o PKD i PESEL - art. 8 ustawy z dnia 25 listopada 2003 o zmianie ustawy Prawo działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

o wykup mieszkania nie był podparty podstawą prawną. Proszę się powołać na ustawę, którą wcześniej Pani podałem.Ja wykupiłem mieszkanie służbowe w ten sposób. Działo to się we wrzesniu 2003 (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN 499/97. 12. Wyrok SN ? Izba Cywilna i

Przedawnienie czy nie? Pomóżcie.

Przedawnienie czy nie? Pomóżcie.

wrześniu 2003 należy ustalić kiedy faktycznie nakaz się uprawomocnił. Jeżeli upłynęło ponad 10 lat od tej daty nie musi Pan w żaden sposób ustosunkowywać się do wezwania. Jeżeli wierzyciel (...)

Kary dla osób z wykrywaczami metalu.

Kary dla osób z wykrywaczami metalu.

poz. 12) Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568. olka786

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia 14 lutego 2003 r. (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane wprowadziły regulacje (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. W lutym 2003 roku komornik złożył doniesienie do prokuratury o moim uchylaniu się od alimentów ( za okres maj 2002-luty 2003 - żona nie przyznała sie do otrzymania pieniędzy ) . Oprócz 9000 (...)

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

jest w powijakach. Podstawa prawna - Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. 2003 r., Nr 228, poz. 2255). gosiek proszę o podpowiedż co w takiej sytuacji...mam (...)

1

2