Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja12 Grudnia 2012

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września 2012. W sierpniu i wrześniu dostałam dziwne "protokoły (...)

 • Jazda bez prawa jazdy(Sądowy zakaz jazdy samochodem)5 Czerwca 2012

  Witam, mam pewien problem i chciałem się dowiedzieć albo uzyskać jakiś informacje w tej sprawie. Ogólnie przedstawię sytuacje. Mój tata mam wydany przez sąd zakaz jazdy samochodem za jazdę pod wpływem (...)

 • mandat karny za pływanie po rzece pod wpływem alkoholu4 Kwietnia 2012

  Witam, osoba została zatrzymana, na rzece w mieście, na rowerku wodnym w towarzystwie drugiej osoby. Obydwie były pod wpływem alkoholu, ponad 1,2 promila we krwi. Jaka kara (...)

 • kara za piwo 20123 Stycznia 2012

  pomocy! czy za % na sankach można dostać mandat?? tak można, nowelizacja tegoroczna daje taką możliwośc BudMaq grzywna do 5 tys. złotych dla tych, którzy pojawią się na stoku w stanie nietrzeźwości (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich. Jak je odzyskac ?????????????????13 Grudnia 2011

  Witam !! Postaram się opisać wam sytuację dość jasno i oczekuję odpowiedź na moj temat ;-) Jestem matką 3,5 letniego syna jest to dziecko nie slubne oraz niepełnosprawne. Gdy go urodzilam nie bylam pełnoletnia (...)

 • jazda na rowerze pod wpływem alkoholu6 Maja 2011

  Witam serdecznie Co grozi za prowadzenie ROWERU pod wpływem alkoholu? Jaka jest dopuszczalna ilość promili we krwi, aby móc prowadzić rower? Czy mogą być za to przewinienie odebrane (...)

 • Stan nietrzeźwości - jaka kara ??28 Kwietnia 2011

  Zachodzi, gdy: * zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub * zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza (...)

 • Stan wskazujący na spożycie alkoholu - jaka kara ??28 Kwietnia 2011

  Mówimy o nim gdy: * zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila * obecność alkoholu wynosi od 0,1 mg do 0,25 mg w 1 dm sześciennym wydychanego powietrza. Kto w takim (...)

 • Stan po spożyciu alkoholu przez kierowcę - jaka kara ??15 Lutego 2011

  Stan po spożyciu alkoholu jest wtedy, gdy stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 a 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm sześc. wydychanego powietrza). Zgodnie (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??28 Września 2010

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem umowę. Teraz jednak naszły mnie wątpliwości (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane