184 par 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

tzw. opłat manipulacyjnych, które podmiot dokonujący windykacji pobiera na koszty własnej działalności. Takie działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., polegające (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

.: 6.600 zł, a 5% od nadwyżki ponad 100 tys. zł, nie więcej jednak niż 100 tys. zł (par. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 grudnia 1996 r. w sprawie określenia wpisów w (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie określone przez (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się dogadać, (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację - zgadza się. Zwracam (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości powyżej (...)

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, że (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, to policja jest zobowiązana przyjąć od Pani zawiadomienie i wszcząć postępowanie. Bowiem zachodzi tutaj uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 286 par.1 kk. (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

. albo: art. 190 KK par. 1 . Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się Sąd Rejonowy (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi nastapic. (...)

jak sformuowac apelacje i do czego sie odniesc aby ewntualnie zmniejszyc sume lub czy da sie ja zamienic

jak sformuowac apelacje i do czego sie odniesc aby ewntualnie zmniejszyc sume lub czy da sie ja zamienic

ja zamienic na jakies prace spoleczne itp. ? zostalem oskarzony o 286 paragraf1kk, 284par2kk i 297 par 1 kk... w ciagu miesiaca musze zaplacic kilkanascie tysiecy wraz (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

prawomocny. Zakładam, że Sąd zarządzając wykonanie poprzednio zawieszonej kary oparł się na art. 75 par. 1 k.k., zgodnie z którym takie rozstrzygnięcie jest obowiązkowe, jeżeli (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking art. (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

funkcjonariusz na wyborach

funkcjonariusz na wyborach

podziękować za dobre rady, (czym znieważa członka), ten jednak nie daje za wygraną, co doprowadza do wzajemnych naruszeń nietykalności cielesnej. (art. 222 par 1 kk i art. 226 par (...)

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

o pomoc. doradzcie. (Darek) proba wysłania tytus77 Po pierwsze ,jesli dobrze rozumiem toczy sie sprawa karna z art 278 par 1 kk /kradziez/ lub 284 par 1 kk /przwlaszczenie (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k o niealimentację, (...)

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

.1 i 2 kk warunkowo umarza postępowanie karne o czyn z art.116 ust 1 i 4 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2.na mocy art.67 par.1 kk ustala okres próby na jeden rok. 3.zobowiązuje

1

2

3