178a 1 kk karny Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania określonego zawodu przez okres 10 lat facet odsiedział 5 lat i co wykonał karę wykonał ale środek karny nadal działa. Przy środkach probacji (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt (...)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić??? Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk z (...)

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

pojazdow na 3 lata III. na mocy art. 43a 2k.k orzeka srodek karny w wysokosci 5000 zl na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. IV. na mocy art. 43b k.k (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

tych przestępstw. Czy mógłby mi wytłumaczyć jaki sie ma podzial przedstawiony powyżej do tego podziału. Chodzi mi o to co naprawdę jest czym, czy sabotaż to art. 269a, czy art. 269 § 1 i (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: k.k.), (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art 190 par 1 (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

adwokata sąd musiał odrzucić wniosek gdyż w przeciwnym wypadku dostał by od razu list z wyrokiem. Za 1 sprawę ma postawione następujące zarzuty: art. 223kk i art. 158§1 kk (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt 1 (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k (...)

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny Witam. 19.12.2003r. otrzymałam wyrok za przestępstwo z art.292 $ 1 kk, karą było 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat i orzeczenie na podstawie (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a par.1 kk.i (...)

stalker

stalker

osób. kuba_praw85 Witam.Tak jak wcześniej pisano art.191 a k.k. mariusz2678

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle drażliwą (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

k.k. Zgodnie z przepisami k.w zatarcie ukarania w sprawach o wykroczenie następuje po 2 latach od wykonania kary - w Twoim przypadku uiszczenia grzywny. Jeśli chodzi o Krajowy Rejestr Karny - (...)

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

.......... oskarżonemu o popełnienie przestepstwa z art 286 1 kk i art. 270 1 kk w zw. Z art. 11 2 kk" Ponizej pouczenie. Czyli nic z tego co zaproponował prokurator? Rozmyślili (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. W (...)

Interpretacja znaku drogowego (Stłuczka!) B-31 oraz D-5 - moja wina?

Interpretacja znaku drogowego (Stłuczka!) B-31 oraz D-5 - moja wina?

poszkodowanej) - znak drogowy B-31 oraz A-12 i wjazdu na most od strony Oświęcimia (wjazd ukaranego) ? znak drogowy D-5 oraz A-12. Nadmieniam fakt, że w momencie kolizji most był w trakcie remontu (...)

Winny czy nie?

Winny czy nie?

że w sprawie zostałem podejrzany o przestępstwa z art. 178a & 1 kk , art 289 & 2 kk, art 160 & 1 kk.

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację - zgadza się. Zwracam honor :-) W przedmiotowej

wyrok w zawieszeniu - prosze o informacje

wyrok w zawieszeniu - prosze o informacje

: "Na podstawie art. 178a $ 1 k.k. wymierza kare roku pozbawienia wolnosci. Na podstawie art. 69 $1 i 2k.k. i art. 70 $1 pkt. 1 k.k.wykonanie orzeczonej wobec oskarzonego (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking art. 190a (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

naprawde nie potrzebuje.On żyje ponad stan-jeździ najnowszą Audi A8,utrzymuje konkubinę z dwójką dużych dzieci (ona tez pracuje),prowadzi lokatę inwestycyjna na której potrafi zarobić w przeciągu (...)

Nie stawienie się świadka na rozprawę

Nie stawienie się świadka na rozprawę

Sądu Rejonowego został przesłany akt oskarżenia przeciwko (podane imie i nazwisko), oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 288 § 1 kk i inne. 4 października dostałem listownie zawiadomienie (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa (...)

1

2