178a 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

1 proponuje udziałowca A1 na stanowisko Prezesa udziałowiec B2 proponuje udziałowca A2 na stanowisko Prezesa udziałowiec B3 proponuje udziałowca A3 na stanowisko Prezesa Wszyscy udziałowcy (...)

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych Jak w temacie - kto ponosi jego koszty? Opis sytuacji: ten przepis 232a 1 kpk jest podstawą do zabezpieczania niebezpiecznych przedmiotów (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

. W razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art. 178a, sąd orzeka świadczenie pieniężne wymienione w art. 39 pkt 7 na rzecz instytucji lub organizacji społecznej określonej w art. 47a. (...)

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 (...)

Pilne proszę o odpowiedź!! wykroczenia kk190a paragraf 1

Pilne proszę o odpowiedź!! wykroczenia kk190a paragraf 1

Pilne proszę o odpowiedź!! wykroczenia kk190a paragraf 1 Znalazłam komórkę i okazuje się ,ze ktoś z niej uporczywie nękał tą osobę dowiedziałam się o tym po czasie gdy przyszło pismo (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz do rzeczy

Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

uchwały nr LII/802/98 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 czerwca 1998 roku OBOWIĄZKI SPOCZYWAJĄCE NA OSOBACH UTRZYMUJĄCYCH ZWIERZĘTA DOMOWE NA TERENIE MIASTA WROCŁAWIA I. Postanowienia ogólne § 1. (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k wymierzył (...)

wyrok w zawieszeniu - prosze o informacje

wyrok w zawieszeniu - prosze o informacje

: "Na podstawie art. 178a $ 1 k.k. wymierza kare roku pozbawienia wolnosci. Na podstawie art. 69 $1 i 2k.k. i art. 70 $1 pkt. 1 k.k.wykonanie orzeczonej wobec oskarzonego kary (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

popełnił przestępstwo określone w Art. 173, 174 lub 177 w warunkach określonych w § 1, sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości. Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się (...)

Winny czy nie?

Winny czy nie?

że w sprawie zostałem podejrzany o przestępstwa z art. 178a & 1 kk , art 289 & 2 kk, art 160 & 1 kk.

Co grozi za aborcje kobiecie i lekarzowi?

Co grozi za aborcje kobiecie i lekarzowi?

. Art. 157a. § 1. mówi że: kto powoduje uszkodzenie ciała dziecka poczętego lub rozstrój zdrowia zagrażający jego życiu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat

PODATKU NA RATY Na podstawie art. 67a § 1 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa wnoszę o rozłożenie na raty zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 rok. Wyjaśniam, że nie (...)

Bezprawne odholowanie auta przez SM jako wraku

Bezprawne odholowanie auta przez SM jako wraku

. Na policji powiedzieli, że zostało odholowane przez SM. Przypuszczam, że na podstawie Art. 50a. 1. (Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że (...)

szantaż chłopaka obcokrajowca

szantaż chłopaka obcokrajowca

mojej wiedzy i zgody, do mojej rodziny i znajomych. Czytałam, że podchodzi to pod Art. 191a: "1. Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu (...)

sprawa za prowadzenie po alkoholu

sprawa za prowadzenie po alkoholu

grozi?Z góry dziękuję za informacje W takim przypadku jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 - art. 178a§1 kk. Czyli sąd może (...)

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 k.k., czy jest (...)

Prowadziłem samochód po 2 piwach

Prowadziłem samochód po 2 piwach

, że 0,34 mg/l to 0,714 promila. Jazda samochodem w tym stanie jest przestępstwem określonym w art. 178a § 1 kodeksu karnego. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat dziesięciu. (...)

Prosze o wypełnienie ankiety

Prosze o wypełnienie ankiety

418eb7f7173621d2ce85bb8a682?podglad=1 Za wypełnienie ankiety bardzo dziekuję.

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

przyznanie jest wychowywane tylko przez jednego z rodziców, przy zaistnieniu przesłanek określonych w punktach 1-3 art. 11a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych a nie to, czy rodzic ten wychowuje (...)

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011?

stosowac do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych(o których mowa w art. 86a ust. (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 (...)

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

obniżenia czynszu z dany okres (zgodnie z art.6a ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów). Wyczytałam też, że niezapewnienie obowiązku utrzymania obiektu budowlanego (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ja (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt 1 kk art. 34 (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art 40a ust. 1 i 40e ustawy z dnia 13

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

: 1. Ustawę z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (art. 11a ust. 1 pkt 2) 2. Ustawę z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (art. 58) 3. Ustawę z dnia 26 (...)

Rozliczenie PIT za 2010 z nieżyjącym mężem

Rozliczenie PIT za 2010 z nieżyjącym mężem

rozliczyc się z mężem.  lisek4 ale jaki przepis o tym mówi?? jest to dla mnie ważne  ilonka43 Art. 6a ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT krzys52

Uporczywe nękanie

Uporczywe nękanie

wszczęciu dochodzenia z art. 191a par. 1 kk. Mam pytanie: co dalej? Jak wyglądają dalsze działania w takiej sytuacji? No i ile czasu to może trwać? Niestety ten człowiek nadal mnie prześladuje, (...)

1

2

3

4

5

...

7