15 lat pracy w warunkach szkodliwych emerytura 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

macierzyńskiego, w razie przyjęcia na wychowanie dziecka w wieku do ukończenia 7 lat albo odpowiednio 10 lat, ulega wydłużeniu do 9 tygodni. II. Zmiany w Ustawie z dnia (...)

praca w szczególnych warunkach

praca w szczególnych warunkach

praca w szczególnych warunkach Czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach jeżeli: 1.zacząłem pracować w listopadzie (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

, myslec o dziecku teraz, jutro i za 10 lat w kazdym dniu wracajac z pracy w domu czeka druga "praca" - a nie tylko pare setkek miesięcznie przelewem. dziecko , to nie osobodzień w (...)

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

61 lat ,posiada 37 letni staz pracy,pracował jako kierowca samochodu pow 3,5 tony, gdzie rowniez ZUS nie zaliczył bratu wszystkich lat do lat pracy w warunkach (...)

Alimenty w ANGLII

Alimenty w ANGLII

.... ania0805 Witam mam pytanie odnosnie alimentow w uk. Jestem po rozwodzie od 4 lat, rozwod bralismy w uk w miescie w ktorym mieszkamy. Z bylym mezem mam 2-ke dzieci. MA zadeklarowane (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc Pan ma 20 dni urlpu (bo 9 lat pracy). Pracuje Pan na 3/4 (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

słupy stoją powyżej 30 lat. Takie sprawy prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. (...)

Wcześniejsza emerytura, a OFE

Wcześniejsza emerytura, a OFE

Wcześniejsza emerytura, a OFE Mój mąż ma 43 lata i do tej pory przepracował 27 lat, w tym 15 lat w szczególnych warunkach. W 1999 r. zapisał się do (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

probacja i w ogole metodyki pracy kuratora, metod i technik pracy resocjalizacyjnej w warunkach proby jest ksiazka Andrzeja Bałandynowicza pt. Probacja - wychowanie do wolności.Rzecz (...)

Emerytura nauczyciela

Emerytura nauczyciela

emerytalnych) lukas11 po skonczeniu 55 lat jezeli do 31.12.2006 r,miala przepracowane 20 lat w tym 15 w szczegolnyzh warunkach lub szczegolnym charakterze a nauczyciel (...)

szkodliwe warunki pracy

szkodliwe warunki pracy

wodę mineralną gdy temperatura jest wyższa niż 20 stopni, ale nie pamiętam w jakiej ilości na 8 godzin pracy. Pracuję pon. - pt. po 8 godzin i co drugi tydzień w sob. 15, a w (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

pracy. ty pewnie zarabiasz koło 3 tysięcy. My kobiety jesteśmy w stanie zarobić do 1100zł. a chcąc iść do pracy opiekunka kosztuje nas od 600zł w góre. i ile nam zostaje w (...)

praca w warunkach szkodliwych a wysokość emerytury

praca w warunkach szkodliwych a wysokość emerytury

warunkach szkodliwych (branża poligraficzna), 6 lat prowadziłam własną działalność oraz pół roku byłam zatrudniona w oparciu o umowę o pracę. Mam pytanie czy przy naliczaniu (...)

wczesniejsza emerytura, przywilej czy obowiazek

wczesniejsza emerytura, przywilej czy obowiazek

wczesniejsza emerytura, przywilej czy obowiazek majac 15lat pracy w warunkach szkodliwych nabywam za pare miesiecy prawo do emerytury w wieku 60 lat, czy przed (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

się w technikum ale ponieważ zaszła w ciąże chce się przenieść do "wieczorówki" wciąż będzie mieszkać ze mną i bedzię na moim utrzymaniu czy w związku z tym mogą mi odebrać (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

BĘDĄ TEGO JAKIEŚ PÓZNIEJSZE KONSEKWENCJE W MOJEJ PRACY LUB W MGOPS.POZDRAWIAM. sylwunia prawo-pracy.net mam pytanie w kwietniu konczy mi sie umowa o prace i juz wiem ze mi jej nie (...)

Emerytura od 60l

Emerytura od 60l

lat w tym 15 w szczegolnych warunkach lub w szczegolnym charakterze.Skonczyles 56 lat a 60 w 2009 ale spelniles podstawowy warunek tzn .lata pracy (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. (...)

NAGRODA JUBILEUSZOWA

NAGRODA JUBILEUSZOWA

NAGRODA JUBILEUSZOWA Zakład pracy w,którym pracuję wypłaca nagrodę za 15,20 i 25 lat pracy. Mnie jednak pominięto,ponieważ w dniu w,którym mijało mi 15 lat (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

Prosze o poinformowanie mnie czy bede musial placic alimenty na zone...jestem w trakcie rozwodu........zona jest zdrowa osoba ma 48 lat i w swoim zyciu pracowala ok.6 lat...uchyla sie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty na siebie???? bardzo prosze o pomoc kinamina Jesli w marcu koncze 25 lat i chce dalej studiowac dziennie, czy w takim przypadku jestem w stanie wygrac sprawe o alimenty w (...)

Emerytury pomostowa

Emerytury pomostowa

te cięzkie warunki względem danego osobnika? Ano takie : urodził się po dniu 31 grudnia 1948 r., rzepracował w szczególnych warunkach lub w pracy o szczególnym co najmniej 15 (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

o wysokość netto, bo to mnie interesuje. pozdrawiam Piotr. pietrek44 To zależy, min od tego ile pracowałeś wcześniej? do 5 lat masz liczone inaczej niż od 5 lat pracy. wojciek1 Do 5 (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

.1412/ Cytuję" 7. w art.32 w ust.1a uchyla sie pkt.2 " Oznacz,że do pracy w szczególnych warunkach nie zalicza sie tylko zwolnień lekarskich i urlopów macierzyńskich (...)

Praca w szkodliwych warunkach

Praca w szkodliwych warunkach

Praca w szkodliwych warunkach Witam mam pytanie pracowałem przez ponad 20 lat jako tokarz na jednej hali w której była spawalnia po zwolnieniu z pracy spawacze dostali (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

roku zycia. obecnie utrzymuje mnie mama, ktorej w zamian pomagam w prowadzeniu domu, a takze pomagam jej w pracy chalupniczej. maz w momencie rozstania byl uzalezniony od narkotykow, (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

lokal od miasta tyle, że kolejki długie (9lat)... może w Twoim mieście krócej??? a może TBS-y... wiem, że czynsze tam są kolosalne ale to też pewnie zależy w jakim mieście... w (...)

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

dalszych alimentów do końca edukacji, co mogę zrobić w celu wyegzekwowania ich? Mam 24 lata, skończyłem w tym roku w maju jeden kierunek studiów, a od października b.r. (...)

1

2

3

4

5

...

17