122 1 i 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

nieumyślnego (art. 122 § 2 Kodeksu wykroczeń) Paserstwo umyślne zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny zaś paserstwo nieumyślne podlega karze grzywny do 1500 złotych (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

wróciłam z Angli i na angielskim akcie urodzenia nie był wpisany ojciec a w polsce kazali mi wpisac ojca i wpisalam jego imie i moje nazwisko. Co moge teraz zrobić?? Prosze o rade. Klaudia (...)

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

pieniadze to czesto jestem traktowany jak niewidzialny i jak pracownik 2 kategorii franko91 od 1 stycznia. przypomniej księgowej i zapytaj jej o to. renatka31 jeżeli nie dostaniesz (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

instrukcja. Pola na druk pit-37 są ponumerowane i to właśnie w pole numer 1 należy wpisać swój numer identyfikacji podatkowej, natomiast w pole numer 2, jeśli jesteśmy osobą w związku (...)

Odwołanie od decyzji

Odwołanie od decyzji

250 m2 wraz z budowlą w postaci ogrodzenia i utwardzonego placu. W tej sytuacji, zgodnie z art. 4 ust 1 pkt 2 i art. 6 ust. 2 i 3 ustawy o podatkach i opłatach (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

uczciwy,a wychodzi jak zwykle. Nie myślałaś żeby taką sprawę rozwiązać wraz z aadwokatem który się na tym zna? lolka Podejście jest bardzo dziwne i też troszkę tego nie rozumiem jak tak można (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Orzeczenie o winie ? dobry prawnik Łódź

Orzeczenie o winie ? dobry prawnik Łódź

Zgadzam się z tym, że trzeba korzystać ze sprawdzonych fachowców, o których dziś w cale nie tak łatwo. Ja miałem 2 adwokatów podczas jedengo rozwodu. w I instancji spraweę przegrałem i (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

projektu biznesowego i płacenie za wszystkie inne należności osobiste i finansowanie wszystkich potrzeb finansowych. Joycesmithloan Finance jest spółką zależną joycesmith LLC i oferuje (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

accrose nich i dali świadectwo i wiem i wierzę, że jeśli skontaktować otrzymasz samo świadectwo. które to w Wielkiej państwa Ameryki i ma oddziały w sześciu krajach. w kontakcie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

rozwód cywilny (z jego winy), żyliśmy ponad dwa lata w separacji, poprostu zostawił mnie i dziecko dla innej kobiety i jej dziecka. Teraz ułożyłam sobie nowe - i powiem szczerze lepsze (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

wiedziala że nie jestem głupia i oziębla i moze jednak mam racje...Dzięki Mariola..Mam 35 lat i jestem naprawde atrakcyjna kobieta ,mimo że urodzilam trójke dzieci...Mąż potwornie zazdrosny,i (...)

pytanie o cyfre.

pytanie o cyfre.

numeru AB1234: Dane: A B 1 2 3 4 < < < Wartości: 10 11 1 2 3 4 0 0 0 Wagi: 7 3 1 4 3 1 7 3 1 Iloczyny: 70 33 1 4 9 4 0 0 0 Suma: 70 + 33 + 1 (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

rozwód i dostałam go w przeciągu 5 miesięcy od złożenia go czyli 14 kwietnia i 9 sierpnia był koniec beata złożyłam wniosek o separacje (z winy męża) i alimenty. Było juz posiedzenie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

też sie szykuje do napisania pisma do PIPu i firmy. I najlepiej jak to wszystko będzie szło pocztą anonimowo. Bo mailem dochodzą od kogo to i próbują zastraszyć nas. No i trzeba (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. tezy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

na podstawie ich procedury wysłał mnie wraz z żona i dziećmi na badanie. Badanie trwało około 4 godzniny. Sładało się z 4 etapów: 1. Rozmowa w czórkę, 2 psychologów, ja i (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

więc po macierzyśkim poszłam na L4 na opiekę i jestem do dzisiaj. wczoraj Zus przysłał mi pismo, w dniu dzisiejszym księgowa poszła wyjaśnić sprawę i usłyszała wiadomo co . brak wyrejestrowania (...)

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 ! Lista kandydatów zakwalifikowanych do konkursu (praca pisemna) na aplikację 2010 r. p. NAZWISKO IMIĘ/IMIONA 1 . Adamczyk Paulina Sylwia 2 . Adamczyk

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

wakacje i ferie i sama placilam za wszystkie loty do Polski i spowrotem, za 2 i pol roku policzylam iz syn byl w Polsce 12 razy. Wiec teraz do mojej odpowiedzi do sadu na zarzuty (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

Pani na nast. pytania: 1) czy jest Pani rozwiedziona z mezem? 2) jesli tak to kiedy odbyl sie rozwod i czy orzeczono wine (jak tak, to kto jest winny rozpadu malzenstwa), 3) od kiedy Pani choruje (...)

Dobry Adwokat Łódź - ROZWÓD,ZUS

Dobry Adwokat Łódź - ROZWÓD,ZUS

się dojeżdzać na rozprawy do sądu do Gdańska i zawsze przyjeżdzała osobiście i ma tu na myśli zarówno adwokatke jak i Panie z sekretariatu, któe zawsze pomocne, i bardzo (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

szkoły i bede chodzic cały tydziec i te 2 dni dodatkowe byłem i opusciłem szkołe i miał mi zapłacic troche wiecej .... i zapłacił mi 150 zł ale pod koniec miesioca (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

usługach żyda lecha wałęsy i kwacha, te zlodzieje i smierdziele skonczyly zawodowke i zrobily sobie zaocznie liceum przez 2 lata a ja kurwa 3 lata chodzilem i maja taki sam (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

ich bez studiów ,jestem najmłodsza i nie mam nic do gadania rozpłakałam się, powiedziałam mężowi o tym co usłyszałam złapał za telefon i jedyny i pierwszy raz stanął w mojej obronie (...)